אגדת הכדורסל, עומרי כספי, תלה היום (ראשון) את הגופייה, אחרי שנים בהן עבר בתחנות שונות בליגה הנחשבת ביותר ותוך כדי שיתוף פעולה עם השחקנים ברמות הגבוהות ביותר. בגיל 33 בלבד הוא החליט לפרוש, הפציעות החוזרות ונשנות שהכריעו בסופה של הקריירה, הריחוק מהקהל והקורונה כולן דחפו את עצמן למשוואה ואילצו אותו לקבל את ההחלטה – פרידה מהפרקט. 

כספי, אמנם פרש, אך יש דבר אחד חשוב שהוא הותיר אחריו איתנו וזהו המשפט האלמותי “המעז מנצח”, משפט שהלך איתו לאורך הדרך מהרגע שהיה נער צעיר ועד היום והפך למשמעותי בחייו. רבים הרימו גבה ולא האמינו שהילד מיבנה יבחר במקום ה-23 בדראפט 2009 ויהיה לישראלי הראשון שעושה את זה, אבל הוא ידע. עם עבודה קשה ואמונה בעצמך אין פסגה שלא תכבוש. עומרי לימד את עצמו שיעור גדול בלחלום בגדול, הכי גדול שאפשר ולהאמין שתצליח להגשים את אותו החלום. 

עומרי כספי שומר על דוראנט (רויטרס)עומרי כספי שומר על דוראנט (רויטרס)

פתאום, להגיע ל-NBA לא נראה כמשפט מופרך או משאלת לב שאי אפשר להשיג. נכון, כדי להגשים את החלומות הגדולים אתה צריך לדעת שעליך להקריב, לנקוט בצעדים ולהיות בשיא הפוקוס והריכוז, עם העיניים על המטרה. ועומרי, מלבד שהשיג את המטרה בעצמו, הוא פתח את הדלת עבורנו, החולמים, והזכיר לנו שהכל אפשרי אם עובדים קשה ומנסים בכל הכוח. 

“זה מה שאני יודע לעשות הכי טוב”, כך הוא סיכם במסיבת העיתונאים, בפשטות בנונשלנטיות, מסווה במילותיו הצנועות את העבודה הקשה והרבה שהשקיע במהלך כל הדרך. אבל יחד עם זאת, הוא שולח לנו מסר, תעבדו קשה, תהפכו להיות הכי טובים במה שאתם עושים וכך תגשימו את החלומות הכי גדולים. קצת קיטשי, אבל הכי אמיתי, מילה של אגדה ישראלית. 

הכתוב הוא טור דעה 

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה