נבחרת הנוער של ישראל פתחה הערב (שלישי) את טורניר הצ׳לנג׳ר עם ניצחון 71:100 ענק על נבחרת ליטא. המשחק, שנערך בהיכל קבוצת שלמה, החל באיחור לאחר שהנבחרת הגיעה בטעות עם המדים הלבנים, למרות שהייתה אמורה לשחק עם המדים הכחולים. חניכיו של אורן אהרוני פתחו את המשחק בסערה ועלו ליתרון דו ספרתי.

הליטאים החלו לחזור כשהם מנצלים את הדלילות של הנבחרת בצבע, לאחר שבעיה עם חולצתו של אבנר דרור והרצון לתת מנוחה לאנטון אגייב הותירו את המאמן אורן אהרוני ללא נוכחות בצבע. נבחרתו של זידרונאס אורבונאס הצליחה להשלים את המהפך ולסיים את המחצית הראשונה ביתרון, 36:37.

יובל לוין (איציק בלניצקי)יובל לוין (איציק בלניצקי)

יכולת נהדרת של אופק גול ורון זיפר החזירה את היתרון לישראלים בתום שלושה רבעים. הרבע הרביעי כבר היה קונצרט של ממש, כאשר נבו זומפרלד סיפק משחק נהדר ואליו הצטרף גם יובל לוין בדרך לרבע רביעי פנטסטי של 13:36 וניצחון ראשון בטורניר. חניכיו של אורן אהרוני יפגשו מחר (20:00) את נבחרת פורטוגל.

רון ציפר הוביל את הנבחרת עם 28 נקודות, בעוד נבו זומרפלד קלע 24 נקודות עם 7 אסיסטים. אופק גול קלע 16 ויובל לוין הוסיף 14 נקודות עם 7 ריבאונדים משלו, בעוד אבנר דרור קלע 8 עם 10 כדורים חוזרים.

רון ציפר (איציק בלניצקי)רון ציפר (איציק בלניצקי)
אופק גול (איציק בלניצקי)אופק גול (איציק בלניצקי)
אורן אהרוני (איציק בלניצקי)אורן אהרוני (איציק בלניצקי)
אופק גול ויובל לוין (איציק בלניצקי)אופק גול ויובל לוין (איציק בלניצקי)
שחקני נבחרת ישראל (איציק בלניצקי)שחקני נבחרת ישראל (איציק בלניצקי)