נבחרת צ'כיה בהובלתו של המאמן הישראלי ננו גינזבורג העפילה הלילה לראשונה בתולדותיה למשחקים האולימפיים שייערכו בטוקיו. הצ'כים גברו 72:97 על יוון וקטפו את הכרטיס האחרון.

בשלב הבתים של המשחקים האולימפיים צ’כיה תתחרה עם איראן למפגש פיקנטי, צרפת והדרים טים של ארצות הברית. בשיחה של המאמן הישראלי ל-ONE הוא סיפר על התחושות, המפגש עם האיראנים והאמריקאים, וגם: על הסיכוי שיחזור לאמן בישראל.

ננו גינזבורג (רויטרס)ננו גינזבורג (רויטרס)

ספר על התחושות לאחר ההעפלה ההיסטורית.
"עדיין לא כל כך מעכלים, חוגגים. מאמין שעוד כמה ימים נבין את גודל ההישג. התחלנו את ההכנה ללא הרכב מלא, ולאט לאט הקבוצה התחברה. במשחק הראשון נגד הטורקים לא נראינו טוב, אבל ברגע שניצחנו את הקנדים, האמנו שאפשר לעשות את זה, כולל במשחק הלילה נגד יוון שהגענו אליו עם הרבה ביטחון, ובסופו של דבר הם לא יכלו מול האינטנסיביות ששיחקנו". 

מה דעתך על המפגש מול קנדה?
"המשחק היה בידיים שלנו, ושתי טעויות של איבודי כדור אל מול שלשות של NBA גרמו לקאמבק שלהם. בוא נגיד שאם היינו מפסידים את המשחק, זה היה משחק שהייתי זוכר אותו לכל החיים. החבר'ה הוכיחו אופי וניצחו את למרות שלא היה קל. לא הייתי צריך להוריד את השחקנים לקרקע, פשוט הייתי צריך לראות שיש להם כוח לעמוד על הרגליים אחרי הארכה וכשאנחנו נמצאים ברוטציה כזו קצרה, אבל אנחנו מחוברים, ולא סתם השחקנים האלה מצליחים בקבוצות שלהם, יש להם אופי”.

איך אתה רואה את המפגש הצפוי מול איראן?
"אני לא מתעסק באם איראן יופיעו או לא. שיחקתי כבר מול טוניסיה ומרוקו, אבל איראן הם קצת שונים. מבחינתי זה ספורט ואנחנו לא מערבים".

ננו גינזבורג (רויטרס)ננו גינזבורג (רויטרס)

ומה יהיה מול הדרים טים של ארה"ב? 
"שיחקנו מולם כבר באליפות העולם כשהם היו בסגל קצת פחות טוב, והצלחנו לעמוד בכבוד. ברור שהם מעל כולם, אך המלחמה שלנו תהיה עם איראן וצרפת. זה לא יהיה קל, אנחנו נמצאים בבית לא פשוט".

יש לך דרכים לעצור אותם?
"רק עם נשק".

מה לדעתך הסיכויים לעלות מהבית?
“עדיין לא התעסקתי וחשבתי על זה, רק היום הבנתי מי יהיו בבית שלנו, זה לא עניין אותי עד עכשיו. זה לא טוב כשאתה משחק נגד האמריקאים שאתה יכול לחטוף 'פצצה' שיכולה לפגוע בהפרשים, אבל קודם כל צריך לנצח את האיראנים, הם המשחק הראשון שלנו".

מה הציפיות בטוקיו?
"זה שאנחנו מגיעים לשם זה כבר הישג, כל אחד שמתחיל לשחק כדורסל/ג'ודו, החלום שלו זה להגיע למשחקים האולימפיים, זה גם מה שאמרתי לשחקנים בחדר ההלבשה לפני המשחק".

ננו גינזבורג (FIBA)ננו גינזבורג (FIBA)

מה הסיכויים שתחזור לארץ?
"כרגע אני לא חושב על זה. טוב לי איפה שאני נמצא, היו לי כל מיני אפשרויות לחזור לארץ בכל מיני סיטואציות, אבל טוב לי ואני נהנה. כרגע זה לא על הפרק".

האם תאמן קבוצה בכירה או את נבחרת ישראל בעתיד? 
"אני מרגיש שאני נמצא במקומות שטוב לי ואני נהנה לעבוד, אני מאמין שיום אחד לאמן את הנבחרת זה יכול להיות מעניין, אבל כרגע זה לא מדגדג לי לאמן את מכבי ת"א או קבוצה אחרת".

איך זה לאמן את סטורנסקי? 
"אני כבר מאמן אותו כבר 7 שנים, הוא פשוט ווינר, פטריוט, סוחב את כולם על הגב. גם ההצלחה לא עולה לו לראש, לא סתם הוא הגיע ל-NBA, אם היה נשאר באירופה היה מגיע לקבוצות הכי גדולות. הוא מקצוען אמיתי. הוא דוגמה לכל ילד על השקעה ועבודה קשה. זו חוויה לאמן אותו".

במטוס ובמחנה, ספינאצולה מתקבל כגיבור
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה