לא בכל יום רואים שחקן בגובה 1.98 מ' עם מוטת ידיים של 2.13, אבל באי ההיכל יוכלו לחזות באחד כזה על בסיס קבוע בעונה הקרובה. זאת אחרי שבונזי קולסון הפך היום (רביעי) לחתיכה החדשה בפאזל של עודד קטש במכבי ת"א, וכצפוי, עניין הגובה שלו הוא משהו שכדאי להתעכב עליו. ככה זה כשמדברים על שחקן שתופקד כסנטר גם בתיכון וגם במכללת נוטרדאם למרות שהיה רק 1.96 מ' ולא פעם הסתכל על שאר חבריו לחמישייה מלמטה.

כבר בתיכון קולסון עשה לעצמו שם בתור שחקן פוסט אפ טוב ומוטת הידיים המרשימה סייעה לו לא פעם כדי להתגבר על עניין הגובה. "הוא היה שחקן תיכונים טוב ומה שמלווה אותו עד היום זה שיש לו נחיתות בגובה", מספר יובל שחם, מקורב למכללת נוטרדאם, על הפורוורד שיכולתו אינה מוגבלת רק לאזור הצבע. עם הזמן, הוא עשה לעצמו שם של לוחם על המגרש וגם פיתח צדדים נוספים למשחק שלו, ביניהם הקליעה מחוץ לקשת.

"היום באירופה הוא קלעי שלשות מצוין", מספר יובל שחם, סוכן שחקנים למכללות שעקב מקרוב אחרי קולסון בימי נוטרדאם. לאוהדי הכדורסל הישראלי בכלל ולאוהדי הפועל ירושלים בפרט הפורוורד זכור במיוחד לאחר שניצח אותם עם שלשה על הבאזר בליגת האלופות של פיב"א. הוא מסוגל לשחק בשתי עמדות הפורוורד, מגוון מאוד, יכול להוריד כדור לריצפה, לחדור, משחק נהדר עם הגב לסל, יש לו חוש נהדר לריבאונד והוא מסיים ומתמצא טוב ליד הטבעת.

ניצח את ירושלים. בונזי קולסון (אינסטגרם)ניצח את ירושלים. בונזי קולסון (אינסטגרם)

"למרות הגובה שלו, הוא יכול להתמודד גם בהגנה וגם בהתקפה מול כל אחד, מה שנותן לו יתרון כי הוא יכול לשחק בהרבה עמדות", מוסיף שחם שבטוח: "מה שפגע בו ב-NBA זה שחסר לו עוד 4-5 סנטימטרים כדי לשחק שם".

קולסון שיכול גם למסור, כפי שלבטח יעיד אלכס טיוס, אקס מכבי תל אביב ששיתף עמו פעולה העונה בקרשיאקה הטורקית, הוא שחקן שאין לו מניירות של כוכב: אין לו בעיה לקפוץ לפרקט על כדור שנראה אבוד, הוא שחקן מאוד חיובי וכזה שמאוד כיף לאמן אותו, כפי שמספרים עליו. מכבי ת"א היא עוד תחנה המסלול האירופי של קולסון, שהחל אותה בדרושפאקה והיה לא רע, השתדרג בשטרסבורג ובקרשיאקה כבר הפך לאחד השחקנים המרכזיים.

אז מה מכבי תל אביב מקבלת? שחקן עם אופי טוב, חיובי וכזה שאין לו בעיה להקריב, לצעוק כשצריך ולא לוותר על שום כדור. "הוא לוחם אדיר וזה מה שיאהבו במכבי", מספרים מקורבים למכללת נוטרדאם ובעונה הקרובה קולסון יעמוד למבחן גם ביורוליג.

ניתן להאזין לפרק גם דרך אפליקציית Spotify ואפליקציות הפודקאסטים של אפל של גוגל. 

גודס: ״יש לנו מטרות חשובות״
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה