מכבי תל אביב תתארח הערב (שלישי, 21:30) במדיולאנום פורום המפורסם שרק בעונה שעברה ראה את הקבוצה המקומית חוזרת לבמה הכי גדולה שיש ליבשת הישנה להציע. הצהובים שהמריאו לאיטליה ללא אנטה ז'יז'יץ' שנותר בארץ ועורך אימונים קלים מאוד שכוללים מתיחות ועדיין לא החל להתאמן עם מגע, יפגשו את ארמני מילאנו במחזור השלישי של היורוליג.

למעט ז’יז’יץ’, כל שחקני הסגל של יאניס ספרופולוס המריאו לשבוע המשחקים הכפול של היורוליג כאשר בחמישי הקרוב הצהובים יפגשו את וילרבאן הצרפתית ואת האקס כריס ג'ונס. אלופת ישראל מגיעה למפגש הקרוב מול האיטלקים אמנם בדריכות שיא אך כשהיא אנדרדוג מובהק. קבוצתו של אטורה מסינה פתחה את עונת היורוליג שלה עם ניצחון מרשים על צסק"א מוסקבה, והמשיכה עם ניצחון שלא בדיוק הוטל בספק בוויטוריה.

ספרופולוס: לא הייתה לנו הכנה רגילה לעונה

ביורוליג בחרו את המצ'-אפ בין סקוטי ווילבקין למלקולם דילייני בתור המרכזי של המשחק. דילייני שהיה זה שקלע את סל הניצחון בעונה שעברה בהיכל מנורה מבטחים, התקשה מול צסק"א במחזור הראשון אך מול הקבוצה הבאסקים של דושקו איבאנוביץ' הוא כבר נכנס טוב יותר לעניינים.

לפני שהקבוצה המריאה, מי שנצפה במסדרונות ההיכל על אופני הכושר היה דראגן בנדר. הפורוורד סנטר שקרע את הרצועה הצולבת ונותח על ידי רופא הקבוצה ד"ר גיא מורג, הגיע לישראל כבר לפני מספר ימים להמשך השיקום. בנדר שהיה גם במשחקיה האחרונים של הקבוצה, מקבל את המעטפת הטיפולית המלאה מהמועדון שדואג לתהליך שיקומו של השחקן שנפצע בעונה שעברה. בנדר זוכה לליווי צמוד בתהליך השיקום שלו, כאשר נבדק על ידי ד״ר מורג, ועובד לפי התכנית של מאמן הכושר רגב פנאן. 

דראגן בנדר (רדאד ג'בארה)דראגן בנדר (רדאד ג'בארה)

קמרון טיילור אמר לקראת המשחק: "אני נרגש, זה עוד משחק יורוליג והזדמנות נוספת להשיג ניצחון. אנחנו משפרים את הכימיה בינינו ושומרים על אנרגיה סולידית לכל אורכו של המשחק במשך 40 דקות. ברגע שנתגבר על כל אלו אנחנו נהיה קבוצה נהדרת אנחנו יודעים איזו סוג קבוצה הם, אבל אנחנו חייבים לצפות להרבה מעצמנו. אנחנו חייבים להגביל את הטעויות שלנו ולשחק הכי טוב שאנחנו יכולים".

ג'יילן ריינולדס הוסיף: "אני מרגיש שזה תמיד אתגר כאשר אתה משחק בחוץ, זה מתחיל באימון, בלהיות מוכנים, ובלהוציא לפועל את מה שאנחנו צריכים לעשות כדי לנצח את הקבוצה הזו. אנחנו צריכים להיות מוכנים מבחינה מנטלית וברור שגם לשחק בדרך הנכונה ביחד, כי זאת קבוצה טובה שקולעת סלים גדולים. אבל אנחנו חייבים להיות מוכנים בדרך הנכונה ולהיות מוכנים לרגע שבו הכדור ייזרק באוויר. אנחנו קבוצה חדשה לחלוטין ואנחנו עדין לומדים איך לשחק האחד עם השני, זו שיטה חדשה לכולם, ועדין ישנה עקומת לימוד גדולה להכל ואנחנו צריכים לחבר את חלקי הפאזל".

שחקני מכבי תל אביב (שחר גרוס)שחקני מכבי תל אביב (שחר גרוס)

מיזם "קבוצה אחת – עם אחד" יצא לדרך במילאנו

הבוקר במילאנו יצא לדרך פרויקט "קבוצה אחת – עם אחד", שמובילים המרכז לאימפקט יהודי, מכבי תל אביב והמחלקה לישראל ולהנצחת השואה בהסתדרות הציונית העולמית. שלושת הארגונים פועלים יחד לחיזוק הקשר בין ישראל והקהילות היהודיות באירופה דרך משחקיהם של הצהובים ביורוליג.

שיתוף פעולה ייחודי זה נוצר מתוך ההכרה בחשיבות הרבה של הספורט לקידום ערכי הסובלנות ולמניעת שנאה בחברה, ומתוך הרצון להביע סולידריות ותמיכה בקהילות היהודיות בצל אירועי האנטישמיות הרבים המתחוללים ברחבי העולם, ובמיוחד באירופה לאורך בשנים האחרונות.
לקראת משחקה של אלופת ישראל נגד אולימפיה מילאנו, נפגשו נציגי מכבי תל אביב, המרכז לאימפקט יהודי וההסתדרות הציונית העולמית יחד עם ראשי הקהילה היהודית של מילאנו. במפגש נכחו יו"ר מועדון הכדורסל שמעון מזרחי, מנהל הקבוצה עמי ביטון, נציג המרכז לאימפקט יהודי וההסתדרות הציונית העולמית איתי חכם, נשיא הקהילה היהודית במילאנו מילו חצבאני ונשיא מילאנו רוברטו ג'ראח.

איתי חכם, נציג המרכז לאימפקט יהודי וההסתדרות הציונית העולמית, מנהל הקבוצה עמי ביטון, דניאל מזרחי, מנהל התקשורת בקהילה היהודית של מילאנו, שמעון מזרחי ומילו חצבאני - נשיא הקהילה היהודית במילאנו (האתר הרשמי של מכבי ת"א)איתי חכם, נציג המרכז לאימפקט יהודי וההסתדרות הציונית העולמית, מנהל הקבוצה עמי ביטון, דניאל מזרחי, מנהל התקשורת בקהילה היהודית של מילאנו, שמעון מזרחי ומילו חצבאני - נשיא הקהילה היהודית במילאנו (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

במסגרת המפגש הוענקו לראשי הקהילה כדורים חתומים על ידי שחקני מכבי ת”א. ראשי הקהילה היהודית איחלו הצלחה רבה לשחקני מכבי לקראת המשחק, אליו צפויים להגיע מאות מחברי הקהילה כדי לתמוך בקבוצה. 
"העיר מילאנו תמיד האירה לנו פנים וזכורה לנו הזכייה באליפות אירופה ב-2014, כשכעת אירוע חשוב ומשמעותי נוסף מתרחש", הגיב יו"ר המועדון שמעון מזרחי. "מכבי היא סמל המחבר בין היהודים ברחבי העולם. ראשי התיבות - מי כמוך באלים אדוני - משותפים לכולנו בתור יהודים, ואנו מודים על הזכות לחבר דרך הכדורסל בין ישראל והקהילה היהודית של מילאנו במשחק היורוליג הראשון שלנו העונה מחוץ לישראל. תודה לשותפינו המרכז לאימפקט יהודי וההסתדרות הציונית העולמית, שמאפשרים את המפגש החשוב והמשמעותי הזה וזוהי יריית הפתיחה לעוד מפגשים רבים עם קהילות יהודיות ברחבי העולם כולו".

שמעון מזרחי ומילו חצבאני (האתר הרשמי של מכבי ת"א)שמעון מזרחי ומילו חצבאני (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

"הקהילה היהודית באיטליה היא קהילה היסטורית, חמה ומיוחדת מאוד", אמר יו"ר המרכז לאימפקט יהודי רוברט זינגר. "אנחנו שמחים על ההזדמנות להמשיך את שיתוף הפעולה עם מכבי תל אביב וההסתדרות הציונית העולמית ולפעול לקירוב ביניהם לבין ישראל דרך הספורט".
מילו חצבאני, נשיא הקהילה היהודית במילאנו, הוסיף: "כראש הקהילה היהודית, כאזרח ישראלי וכאוהד מכבי, אנו שמחים לתמוך במכבי תל אביב במשחקה מול מילאנו, כיוון שישראל חשובה לנו מאוד ורבים מחברי הקהילה שלנו מצפים להראות את הסולידריות שלנו במשחק. אני מודה למרכז לאימפקט יהודי, מועדון הכדורסל מכבי תל אביב וההסתדרות הציונית העולמית על יוזמה חשובה זו".

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל