מכבי תל אביב הגיעה למשחק נגד ז’לגיריס בקו עליה שבא לידי ביטוי בווילרבאן בחלק גדול מהמשחק, וכמו כן, אחרי שגברה על פנאתינייקוס ורשמה ניצחון מוחץ על הפועל ירושלים. ז’לגיריס היא לא הקבוצה שתצליח לעשות צרות למכבי הנוכחית. יאניס ספרופולוס הצליח לייצב הרכב מסוים עם היררכיה ברורה – חמישייה עם אנטה ז’יז’יץ’ שהבריא, עם קינן אוואנס בעמדת הרכז הפותח ועם אנג’לו קלויארו, שמבחינת יאניס הוא מובטח בעבודה האפורה שהוא תורם לו.

ג’יימס נאנלי וג’יילן ריינולדס מגיעים מהספסל ואם זה ימשיך והם יסתגלו לזה, החילוף שלהם מחזק את ההרכב על הפרקט. סקוטי ווילבקין היה היום באחד מהימים שהכדור לא נכנס לו כל כך ולא בגלל איזושהי הגנה מיוחדת שנקטה היריבה, כמו שכל קבוצות היורוליג שמו לעצמן כמטרה לעצור אותו. מי שנתן היום דקות טובות הוא דריק וויליאמס שלקח לו יותר זמן להתאושש ולהחלים מהקורונה ובמשחקים הקרובים, כאשר היריבות יהיו כבר יותר קשות ויותר אתלטיות ממה שיש לז’לגיריס להציע, מצפים ממנו ליותר.

דריק וויליאמס (איציק בלניצקי)דריק וויליאמס (איציק בלניצקי)

נאנלי וריינולדס נכנסו טוב למכבי ת”א ומספקים סלים כשצריך מהם, אם כי ריינולדס לוקה במסירה וקבוצות בכירות ינסו לנצל את זה. ז’יז’יץ’, שחזר מפציעה, נראה בכושר טוב וכל זמן שהיה לו אוויר הוא עשה צרות, כאשר הגיע הערב  מספר פעמים במהירות להתקפה לסיומות של פסט-בריק. השיתוף המועט של מתיאס לסור הצרפתי אולי מראה שעם סיום החוזה שלו לחודשיים לא ימשיכו איתו את ההתקשרות להמשך השנה. רומן סורקין לא נכנס היום כל כך טוב למשחק כמו גם ג’ון דיברתולומאו והסבלנות לגבי שיתופם הייתה קצרה.

ג'יימס נאנלי ויאניס ספרופולוס (איציק בלניצקי)ג'יימס נאנלי ויאניס ספרופולוס (איציק בלניצקי)

יפתח זיו לא שותף ולטעמי חשוב יותר לתת לו מספר דקות ולא להעדיף את קמרון טיילור עליו. בסך הכל מכבי נכנסה לכושר תוך כדי תנועה ומפצה על ההכנה המאוחרת שלה בעקבות הקורונה וביטול משחקי ההכנה. בשבוע של משחקים כפולים, יומיים לפני המשחק עם ברצלונה הבלתי מנוצחת, צריך לחלק את הכוחות, להבטיח את הניצחון ולהתכונן בכלל למספר משחקים בדרגת קושי גבוהה יותר, גם מבחינה התקפית ועם שיפור הגנתי.

ברצלונה של שאראס סיגלה לעצמה סגנון עם הגנה חזקה מאוד, קצב משחק לא מהיר מידי עם שיתוף של רוטציה קבועה, אבל עם שמירת שחקני המפתח לדקות מכריעות. אז מצב הרוח טוב, אבל לא רק מול ברצלונה יהיה לה קשה אלא בסדר המשחקים לאחר מכן – כאשר מכבי תפגוש קבוצות שגם הן נכנסות לכושר ובכל מקרה טובות יותר מז’לגיריס, שלגביה הטבלה לא משקרת, היא נמצאת במקום האחרון ללא אף ניצחון ולא סתם.

קינן אוואנס ודריק וויליאמס (איציק בלניצקי)קינן אוואנס ודריק וויליאמס (איציק בלניצקי)

בתוך 48 שעות צריך לשכוח את המשחק ולשנות פאזה ואת רמת משחק. בשנה שעברה מכבי ת”א ניצחה את ברצלונה פעמיים והלוואי ותנצח אותה גם ביום חמישי, אבל הקבוצה הספרדית, כמו שאני רואה אותה ביורוליג ובליגה המקומית השנה, עשתה כמה החתמות והלכה עם הראש. שאראס הלך עם שלושה שחקנים שעשו את ההתקדמות שלהם אצלו בראשות ברנדון דייויס שהיו איתו בז’לגיריס ומשחקים עבורו גם בברצלונה. באופן כללי, כל הקבוצה נכנסה לתבנית יותר טובה, ככה שמובטח לנו ערב נהדר ביום חמישי. בהצלחה. 

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל