"זה היה נראה כאילו שכחנו איך לשחק כדורסל", אמרו במכבי תל אביב אמש (שלישי) לאחר ההפסד 83:72 למילאנו של אטורה מסינה. בסביבת הקבוצה ידעו כי הם לא בדיוק הולכים ללקק דבש מול מי שהעפילה לפיינל פור בעונה שעברה ונחשבת לקבוצת פיינל פור גם השנה, יחד עם זאת במועדון ישנה ביקורת כנגד הקבוצה שבשלב זה פשוט לא נראית כקבוצה, הסממנים שהיו בעייתיים כבר במשחק הפתיחה נגד באיירן (והספיקו לניצחון בקושי) צצו שוב גם נגד הכוכב האדום בלגרד (במשחק שהסתיים בהפסד) והמשיכו אמש במה שבשלבים נרחבים נראה היה כי קבוצתו של יאניס ספרופולוס נמצאת בדרכה הבטוחה לתבוסה מהדהדת. 

תחילה הקרב על הלוחות. בשלושת משחקיה ביורוליג אלופת המדינה הפסידה בקרב על הריבאונד. אסיסטים הם מדד לשיתוף הכדור אך גם אם אספקט זה נמצא בעליה – אתמול היו לחניכיו של ספרופולוס 20 כאלו - ההפסד בקרב על הריבאונד שנחשב למאמץ קבוצתי לא פחות צריך להדליק נורה אדומה. הביקורת הכי גדולה מגיעה היות וחניכיו של ספרופולוס נראו יותר כחמישה אינדיבידואלים על הפרקט יותר מאשר כיחידה אחת ובינתיים חסרונו של אנטה ז'יז'יץ' מורגש היטב.

אנטה ז'יז'יץ'. חסרונו מורגש (איציק בלניצקי)אנטה ז'יז'יץ'. חסרונו מורגש (איציק בלניצקי)

במועדון הבהירו שוב כי הם מבינים שהמצב לא טוב וגם כי הוא ימשך עוד תקופה מסוימת בעקבות כל שהתרחש. על היכולת מול המילאנזים אמרו הצהובים כחולים: "הם פתחו את המשחק כקבוצה מנוסה עם ביטחון וניצלו את העובדה שאנחנו לא מסונכרנים". הבעיות בינתיים חוזרות על עצמן, הגנת השלשות לא בדיוק מתפקדת, חוסר התאום ברוטציות ההגנתיות מביא לאיחורים ביציאה לקלעים, עדין לא נמצא פיתרון לדלת האחורית, ובחזרה לקרבות על הריבאונד נראה שעמדה 4 של הצהובים, שראתה אמנם את דריק וויליאמס נכנס לכושר משחק בצד ההתקפי, ניכר כי עדיין חסר בה השחקן שיסייע יותר בריבאונד, שיהיה מי שיכול לרווח, ושבמידת הצורך יוכל לגבות הגנתית.

עמדת הרכז עד כה, או יותר נכון היעדרה, ממשיכה להקשות על השטף ההתקפי. בסביבת הקבוצה התייחסו לקינן אוואנס ואמרו כי הוא השחקן שנפגע הכי הרבה מהיעדרה של קדם העונה, מה שבולט במיוחד בחוסר החיבור שלו על הפרקט לשאר השחקנים בקבוצה. למרות כל הביקורות במועדון יש את מי שעדיין מבקשים לתת ימי חסד לכולם. 

קינן אוואנס (רדאד ג'בארה)קינן אוואנס (רדאד ג'בארה)

הסתכלות על לוח המשחקים של אלופת המדינה ביורוליג יראה ניצחון אחד אל מול שני הפסדים, כאשר החריגה על הנייר הייתה ההפסד לכוכב האדום בלגרד בשבוע שעבר, יחד עם זאת כדורסל משחקים על הפרקט וקצת פחות על הנייר ומהבחינה הזו הבעיה עד כה הייתה הדרך, וגרף השיפור לא מהיר מספיק. מפתיחת העונה במועדון אומרים בריש גלי כי הם לא מחפשים תירוצים וכי אין בכוונתם להשתמש באשר קרה כתירוץ (הקורונה וביטולה של תקופת ההכנה), יחד עם זאת גם אם יש את מי שמבקשים לתת ימי חסד, ברור לכולם כי ניצחון יקנה שקט בעוד שהפסד קשה בחמישי הקרוב לווילרבאן שרק אתמול ניצחה את אלופת אירופה אנדולו אפס, עלול לדחוק את המועדון למקומות לא רצויים, ולא מן הנמנע שייווצר בעקבות כך כדור שלג.  

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל