הצגה של חצאי גמר הפיינל פור בקלן. אחרי הניצחון של אנדולו אפס על צסק”א מוסקבה המנוסה, המנה השנייה הערב (שישי) הייתה אפילו טובה ומותחת יותר – קרב מהסרטים בין מילאנו לברצלונה הסתיים ב-82:84 דרמטי עבור הקטלונים של שאראס, שכעת רחוקים ניצחון אחד מזכייה בפעם השלישית ביורוליג והראשונה מאז עונת 2009/10.

סוללת הכוכבים מברצלונה הובילה בדו-ספרתי, איבדה את הראש בהמשך, אך מחקה את היתרון של האיטלקים העיקשים בדקות הסיום. במצב של 82:82 קורי היגינס (11 נקודות) לקח את המשחק על הגב, קלע סל גדול מחצי מרחק ושלח את קבוצתו לחגוג עלייה למעמד היוקרתי על כל הקופה מול הטורקים ביום ראשון. מעל כולם היה כמובן שוב ניקולה מירוטיץ’ עם 21 נקודות, כשגם פאו גאסול הוותיק נתן דקות טובות בחצי הראשון (10 נקודות).

קווין פאנטר (רויטרס)קווין פאנטר (רויטרס)

בצד המדאיג עבור הספרדים – ניק קלאת’ס (17 נקודות ו-6 אסיסטים), אחד משני השחקנים החשובים ביותר של מוליכת העונה הסדירה ביורוליג, נפצע במהלך הדקות האחרונות והתקשה אפילו לדרוך על רגלו. בכל אופן לברצלונה יש מספיק כלים להתמודד מול הטורקים החזקים, שמחזיקים כזכור בקו אחורי יוצא מן הכלל. זכייה שלישית של הספרדים או ראשונה של אנדולו? את התשובות נקבל בראשון בערב.

מנגד, האיטלקים ראויים להמון מחמאות. אחרי חצי ראשון שהיה נראה שברצלונה תשייט עד לסיום, הבחורים של אטורה מסינה המנוסה עלו נהדר לחצי השני וחזרו כמו גדולים, בעיקר בזכות שאבון שילדס (13 נקודות), קווין פאנטר (23 נקודות) והרבה לחימה בריבאונד ההתקפה, כשקייל היינס (5 ריבאונדים) הבלתי נגמר מפסיד הפעם בשלב חצי הגמר של האירוע היוקרתי של הכדורסל האירופי.

שחקני ברצלונה חוגגים (רויטרס)שחקני ברצלונה חוגגים (רויטרס)

רבע ראשון – 24:27 לברצלונה

חמישיית ברצלונה: ניק קלאת’ס, קורי היגינס, אלכס אברינס, ברנדון דייויס וניקולה מירוטיץ’. חמישיית מילאנו: מלקולם דילייני, שאבון שילדס, ולדימיר מיצוב, קייל היינס וזאק לידיי.

אטורה מסינה (רויטרס)אטורה מסינה (רויטרס)
שאראס (רויטרס)שאראס (רויטרס)

מירוטיץ’ פתח חם, סנטר הקטלונים צלף מבחוץ וקבע 2:5 מהיר לספרדים. מיצוב לא נתן לחבורה של שאראס לברוח והעלה את מאזנו ל-7 נקודות, כאשר בצד של אלופת העונה הסדירה גם היגינס פתח טוב עם 5 נקודות, אבל סל של דילייני שלח את שאראס לבקש פסק זמן בפיגור נקודה אחת. גאסול עלה מהספסל ועם שלשה אופיינית נתן לקבוצתו יתרון 4, מיצוב המשיך להיות נפלא בצד השני ושמר את מסינה באזור. גאסול כבר עם 7 נקודות ונהנה פעם אחרי פעם מחוכמת המשחק של קלאת’ס. היינס המנוסה החטיא, הרבע הסתיים ביתרון 3 לספרדים.

זאק לידיי מול ניקולה מירוטיץ' (רויטרס)זאק לידיי מול ניקולה מירוטיץ' (רויטרס)
שאבון שילדס זורק (רויטרס)שאבון שילדס זורק (רויטרס)
ברנדון דייויס (רויטרס)ברנדון דייויס (רויטרס)

רבע שני – 42:51 לברצלונה

קרב גדול בצבע – גאסול מול היינס, שהפעם האחרון לא נבהל מבלוק שקיבל ועם הזריזות בצבע הניח שתיים, שהחזירו ל-3. מנגד גאסול שוב חסם והתגלגל החוצה כדי לצלוף עוד שלשה חלקה, רודריגס ענה עם אחת משלו. איזו קליעה של שילדס, שבסוף שעון ואחרי הגנה גדולה של ברצלונה צלף שלשה והוריד שוב למינוס 3 נקודות עבור קבוצתו. מכאן ועד לתום הרבע הייתה רק קבוצה אחת על הפרקט, הגנה גדולה של הקטלונים לצד הנעת כדור חכמה ושלשות של אברינס וקלאת’ס נתנו לשאראס יתרון דו-ספרתי מבטיח.

ברנדון דייויס ושאבון שילדס (רויטרס)ברנדון דייויס ושאבון שילדס (רויטרס)
בולמארו מוסר (רויטרס)בולמארו מוסר (רויטרס)

רבע שלישי – 67:71 למילאנו

מיצוב הוריד ל-6 בשלשה, מירוטיץ’ עם שתי קליעות עונשין מדויקות הגדיל ל-8. אם החצי הראשון היה בסימן ריצה, הרבע השלישי עם הרבה יותר עצירות והגנות טובות משני צדי המגרש. פאנטר ירה שלשה במעבר וזה רק 3 הפרש, אך מירוטיץ’ ענה עם נקודות מקו העונשין ונתן לשאראס קצת מרחק ביטחון. סל גדול של אברינס העלה ל-5 אחרי עוד נקודות של פאנטר, האיטלקים עדיין חזק בעניינים. רק נקודה, דילייני יצא מחסימה וצלף שלשה חלקה, שילדס השלים את המהפך ושלח את שאראס לבקש פסק זמן. פאנטר הבלתי ניתן לעצירה הגדיל ל-6 אחרי ריצה גדולה של האיטלקים, אך הספרדים צימקו במעט עם נקודות מקו העונשין.

אטורה מסינה ושאבון שילדס (רויטרס)אטורה מסינה ושאבון שילדס (רויטרס)
סרחיו רודריגס (רויטרס)סרחיו רודריגס (רויטרס)

רבע רביעי – 82:84 לברצלונה

קלאת’ס הוא האיש של ברצלונה בדקות האחרונות, אחרי הנקודות בסוף הרבע הקודם הוא קלע פלוטר והוסיף סחיטת עבירה. רק נקודה למילאנו. המהפך הושלם, הפעם לצד השני, ובחסות מירוטיץ’ שלקח ריבאונד משילדס והרים את הספסל הקטלוני. לידיי עם שלשה מהפינה החזיר את היתרון לאיטלקים, אסיסט נאה של רודריגס. בולמארו הפך, החטאות רבות משני הצדדים כשהלחץ עושה את שלו. ככל הנראה מכה קשה לברצלונה, גם אם תעלה לגמר, קלאת’ס נפצע ובקושי הצליח לחזור לספסל. דרמה – במצב של 82:82 שתי הקבוצות לא הפסיקו להחטיא, עד שהגיע היגינס שקלע סל ניצחון ושלח את הספרדים לגמר.

שאבון שילדס (רויטרס)שאבון שילדס (רויטרס)