נהג מרוצי הראלי, פאדי ג'אבר מטייבה, הודיע על פרישה סופית מכל פעילות מוטורית. “מתפנה להשקיע בבני בסאם במסעו לפיתוח קריירת כדורגל מקצוענית”, אמר. ג’אבר הוא מנהגי הראלי המוכרים בישראל בשנים האחרונות וכיום משמש בין היתר גם כמנהל הפיתוח העסקי של קבוצת פנורמה. בנו הצעיר עושה את צעדיו הראשונים בכדורגל ומשחק בהפועל כפר סבא.

ג'אבר היה לנהג הראשון בחברה הערבית בישראל והוא קידם והוביל את עולם הראלי והספורט המוטורי, עם קריירת מרוצים ענפה בארץ ובחו"ל, וגם זכה בדרך באליפות ישראל. כאמור, הוא פרש מהתחום כעת וזאת כדי להתפנות להשקיע בבנו בסאם (11) שמשחק בקבוצת הילדים של הפועל כפ”ס. כמו כן, ג'אבר ימשיך  לפעול במגזר העסקי וימשיך לשמש כמנהל הפיתוח העסקי של קבוצת פנורמה ועוד דברים אחרים.

בנוסף לפעילותו בעולם הספורט המוטורי,  ג'אבר הינו חבר בוועד המנהל של עמותת  Make A Wish Israel (עמותת משאלת לב). מדובר בעמותה שמטרתה היא הגשמת משאלות ליבם של ילדים בטווח הגילאים 3-18 הנלחמים במחלות מסכנות חיים. בשנים האחרונות ג’אבר פעל רבות על מנת לקדם את החיבור בין העמותה ובין החברה הערבית בישראל.

פאדי ג'אבר (צילום: האלא)פאדי ג'אבר (צילום: האלא)

ג'אבר אמר לאחר ההודעה על הפרישה: "זה לא קל לפרוש מתחום שאהבתי מאוד, שפעלתי בו שנים רבות, חוויתי ניצחונות רבים וגם כישלון, עליות וירידות. גם כשלא הלך תמיד האמנתי שעבודה קשה מביאה תוצאות, אף פעם לא ויתרתי. להגיד שהיה לי קל? לא. תמיד היו קשיים, אבל ידעתי להתמודד וגם לנצח ברגעים הכי קשים, הכל בתמיכה של ההורים והמשפחה. אמא שלי היא התומכת הגדולה, ואשתי נסרין שידעה כמה זה חשוב לי וידעה מה אני מרגיש רק ממבט אחד. איפה שאחרים ויתרו והורידו גז, אני לא הרמתי ידיים והמשכתי”.

עוד אמר: “היה לי כוח רצון וחוסן מנטלי. נכון שאף פעם לא התיימרתי להיות שומאכר, אבל במקום לחפש למי רע בעולם, חיפשתי למה צריך להיות טוב לכולם. עשיתי את הדבר שאהבתי הכי הרבה בחיים, להתחרות ולהצליח. מאז תחילת מגפת הקורונה נעצרו כל הפעילויות שלי בתחום הספורט המוטורי ולא יכולתי לחזור. כנראה שזה הזמן להסתכל קדימה”.

"לא התיימרתי להיות שומאכר". פאדי ג'אבר (צילום: האלא)"לא התיימרתי להיות שומאכר". פאדי ג'אבר (צילום: האלא)

ג'אבר המשיך: "שני אנשים ברמה המקצועית עזרו לי מאוד בספורט המוטורי ולהם מגיעה התודה שלי. זה יובל מלמד מקבוצת ‘ספארקו ישראל’, מבחינתי אגדה אמיתית ומוותיקי נהגי המרוצים בארץ, אחד הטובים שהיו. השני זה און יעקבסון, מקצוען אמיתי שהיה לידי בתחילת הדרך ועשה לי את ההכוונה החשובה ביותר בתור צעיר שחיפש איך להצליח. זה הזמן להגיד תודה לכל מי שלקח איתי חלק בכל פעילות שהייתה לי, גם ברגעים טובים וגם בפחות, גם נווטים וגם אוהדים שתמכו בכל מקום”.

ג’אבר הדגיש כי הוא לא עוזב את הספורט: “אני אף פעם לא עוזב ואני אוהב את הכדורגל בארץ ורואה את כל הליגות. אני מתפנה היום כדי להשקיע בבן שלי, בסאם, שמשחק בילדים של הפועל כפר סבא. בית חם ואמיתי שבסאם מאוד נהנה בו, הם דואגים לילדים ועומדים ביעד העיקרי שלהם שזה האדם לפני השחקן. בכפ”ס משקיעים בהתקדמות הילדים ברמה המקצועית תחת שני מאמנים, עומר ותומר, ובזכותם בשנה האחרונה בסאם עשה קפיצת מדרגה. הוא יתקדם עוד דרך עבודה קשה, התמדה והשקעה. בסאם יורש את הגנים שלי, שלא לוותר ואף פעם ולא להרים ידיים ותמיד לתת הכל על המגרש.

הוא מהיר ופיזי ואוהב לנצח, הוא משחק כמגן ימין וכנף ימין והכל יכול להשתנות. אני מאמין שהוא יעבוד קשה ויש לו דרך ארוכה. כפר סבא תורמת לבסאם היום הרבה, יחד עם החברים שלו בקבוצה. אין דרך קצרה להצלחה. גם בשביל להגיע לאילת צריך לנהוג ולעבור דרך. אני מאמין בתהליכים שצריך לעשות”.

באסם הצעיר במדי הפועל כפ"ס (צילום: אמיתי שקל)באסם הצעיר במדי הפועל כפ"ס (צילום: אמיתי שקל)
"מצא בית חם". באסם במדי כפ"ס (צילום: אמיתי שקל)"מצא בית חם". באסם במדי כפ"ס (צילום: אמיתי שקל)

ג’אבר חתם את דבריו: “עשיתי את כל מה שיכולתי בעולם הספורט המוטורי ופתחתי את הדלת לנהגים רבים מהחברה הערבית כדי לקחת חלק בעולם הנהיגה המקצועית בישראל. כדי להיות נהגים בספורט חוקי ומקצועי רחוק מהכביש. צריך לדעת תמיד שבכביש אין תחרות ולא מחלקים גביעים, צריך לשמור על הכללים והחוקים. אם אוהבים נהיגה, לחפש את הדרך לעשות את זה מקצועי. מה שטוב שבישראל הספורט המוטורי בתנופה. חלומות תמיד אפשר להגשים”.

גדי ברומר וחניכיו מנצחים גם היום
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה