יום חג בעיר באקה אל גרבייה, אחרי שאחת מקבוצת מחלקת הנוער שלה עשתה היסטוריה ותשחק בעונה הבאה בליגת נערים ב' ארצית צפון. הקבוצה רשמה את ההישג כשסיימה במקום הראשון בליגה המחוזית, ליגת נערים ב' כרמל. מי שליווה אותה במהלך כל העונה היה מסלמה מסלמני, המאמן שהאמין לכל אורך הדרך שניתן לעשות את זה בליגה לא פשוטה בכלל.

באקה אל גרבייה הקדימה את מכבי עוספיא, הפועל טירת כרמל, הפועל איכסל והפועל רובי שפירא חיפה, שהתמודדו איתה על הבכורה. אחרי 30 מחזורים, וניצחון 3:4 דרמטי על מכבי אחי איכסל היא סיימה את העונה עם 77 נקודות, 25 ניצחונות, שלוש תוצאות תיקו ושני הפסדים בלבד, תוך שכבשה 102 שערי זכות וספגה רק 27 שערי חובה.

בין השחקנים המצטיינים העונה בליגה ובקבוצה בכלל ניתן למצוא את מוחמד מחאמיד, מלך השערים בליגה, שכבש 32 שערים העונה ולצידו כמאל מוואסי, שדורג שלישי בטבלת מלכות השערים הכללית עם 26.

הנתונים מדברים בעד עצמם ואין ספק שהעלייה לליגה השנייה בטיבה בשנתון 2006 בתום שבע שנות קיום בלבד היא מתוקה מאין כמותה. המועדון הגיע גם בגביע המדינה עד לשמינית הגמר בשנה הראשונה בו השתתף במפעל, בטרם הודח מול הפועל ראשון לציון. בעונה הבאה, מי שישחקו בליגת נערים ב' ארצית צפון יהיו ילדי נערים ג' של העונה, אלא שלמועדון לא הייתה קבוצת נערים ג' ובשל כך ייאלצו לצרף שחקנים מהסביבה לצד חריגי גיל שסיימו עונה בקבוצת ילדים א' השנה.

הפועל באקה אל גרבייה (באדיבות עבדאללה נפאע)הפועל באקה אל גרבייה (באדיבות עבדאללה נפאע)

מאמן הקבוצה, מסלמה מסלמני, התייחס להישג: "זה היה מדהים אחרי עונה אינטנסיבית,  ארוכה ומתישה. עשינו הישג ענק והיסטורי למועדון. עבדנו מאוד קשה כל השנה, עבדנו הרבה על הטעויות שלנו אחרי נפילות במשחקים לא טובים, אבל קמנו וחזרנו מהר לדרך שלנו. עשינו גם עוד רגע היסטורי כשבשנה הראשונה שלנו בגביע המדינה הגענו לשמינית הגמר. אני כמובן מודה ומברך את השחקנים שלי על הדרך והמחויבות והרצון להתרכז במטרה. זה השתלם בזכותם שאנחנו אלופים ולא אשכח את ההנהלה המקסימה שליוותה את הקבוצה לאורך כל הדרך".

המנהל המקצועי, מוחמד עמארנה (אבוריש): "הגיע לנו לעלות. עבדנו קשה לאורך כל העונה ובסוף זה השתלם לנו. אני מקווה לבנות קבוצה טובה למרות שהשנה לא היה לנו נערים ג'. נעשה כל המאמצים לבנות קבוצה טובה וראויה שתייצג את המועדון בכבוד רב בליגה ארצית תחת הדרכתו של המאמן תאמר שאיב שיוביל את הקבוצה בעונה הבאה. מסלמני ימשיך להוביל את קבוצת נערים ב' שנקים בעונה הבאה".

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה