באחד הפרויקטים המבורכים שהוקמו בדרום הארץ, מכבי אשקלון הנה חלוצה בכל הקשור בשיתוף המועדון בפעילויות הנותנות ערך מוסף לילדים ולאנשי המקצוע במועדון. מני יאסו, שלקח לידיו את מחלקת הנוער שהוקמה בשנת 2018, הביא לעיר טעם של עוד שלא בהכרח קשור בכדורגל, אלא תרומה של משמעות נוספת, לצד המשחק על כר בדשא בעבור הילדים. בראשון האחרון למשל, הייתה למכבי אשקלון הזכות לקחת חלק בפעילות שהתקיימה בעמותת "הצל ליבו של ילד". "מועדון הכדורגל מאשקלון הוא הרבה יותר מכדורגל בלבד, הן לילדים והן לצוותים המקצועיים", מספר יאסו.

"הצל ליבו של ילד" הוא ארגון הומניטרי ישראלי, הפועל במישור הבינלאומי להצלת חייהם של ילדים חולי לב ממדינות בהן הנגישות לרפואת לב ילדים איננה קיימת או מוגבלת. הארגון הוקם בשנת 1995 ופועל בבית החולים לילדים ע"ש סילבן אדמס. מאז הקמתו, הציל הארגון יותר מ-6,000 ילדים מ-63 מדינות והביא לישראל למעלה מ-140 אנשי צוות רפואי כדי לעבור הכשרה ולקבל את הכלים הדרושים לטפל בילדים באופן עצמאי ולהקים מרכזי מצוינות במדינות המוצא שלהם. "מתוך אמונה ב'תיקון עולם', אנו שואפים לתת לכל ילד בעולם טיפול רפואי מיטבי, ללא הבדל דת גזע ומין", מספרים בארגון.

בפעילות החשובה נכחו אללין אדמסו, שגריר ישראל באדיס אבבה, מני יאסו, מנהל מועדון כדורגל מכבי אשקלון, אסרטו אבבה, מאמן מחלקת הנוער של מכבי אשקלון, סיימון פישר, מנכ"ל העמותה ועוד לא מעט אנשים טובים ומיוחדים שתורמים ועוזרים בפרויקטים מסוג זה: "אנחנו מאמינים כי הכדורגל והמועדון בפרט, מחנכים את השחקנים הצעירים לערכים ולחינוך של נתינה לקהילה, סבלנות וסובלנות, כבוד הדדי, שאיפה למצוינות ועבודה קשה. מעבר לאימונים ולמשחקים, שחקני המועדון לוקחים אף חלק בפעילות למען הקהילה מתוך אמונה כנה כי הנתינה לאחר מעניקה לחיים את המשמעות הגדולה ביותר", מציין יאסו.

השחקנים משתתפים בפרויקט (מכבי אשקלון)השחקנים משתתפים בפרויקט (מכבי אשקלון)
פרוייקט של עמותת "הצל ליבו של ילד" (מכבי אשקלון)פרוייקט של עמותת "הצל ליבו של ילד" (מכבי אשקלון)

כך, למשל, בשבועות האחרונים הילדים עמלו על אריזת סלי מזון למשפחות אשר ידם אינה משגת לקראת הפסח שקרב ובא. זו שנה רביעית שהפרויקט הזה מתקיים ומועדון הכדורגל מכבי אשקלון גאה להיות חלק בפרויקטים למען הקהילה. גם שנתון 2009 (ילדים ב') היו חלק מפרויקט אחר בו תרמו חלקו לעומרי פרץ, תושב העיר, בעזרתו למיעוטי יכולת בעיר הדרומית, אשקלון. ליאור סודמי, מאמן הקבוצה יחד עם חניכיו הצעירים, היו יד עזר למקומות שחושבים על האחר: "ערך הנתינה שמזמן הפך להיות סגנון חיים שלנו במועדון הכדורגל מכבי אשקלון".

פרוייקט של עמותת "הצל ליבו של ילד" (מכבי אשקלון)פרוייקט של עמותת "הצל ליבו של ילד" (מכבי אשקלון)
שחקני מכבי אשדוד (מכבי אשקלון)שחקני מכבי אשדוד (מכבי אשקלון)

קבוצת הנוער של מכבי אשקלון סיימה את הליגה במקום החמישי והמכובד בטבלת נוער שפלה, הליגה המחוזית, שהייתה מאתגרת במיוחד עם קבוצות כמו באר שבע ורהט החזקות. קבוצת נערים א' של המועדון, המשחקת בליגת נערים א' ארצית דרום, מצאה את עצמה העונה בחלק התחתון של הטבלה, בעונה קשה במיוחד, לצד קבוצות כמו הפועל אשקלון, סקציה נס ציונה, הפועל רמת גן ועוד. קבוצת נערים ב', אם תמשיך ביכולת הטובה, צפויה לסיים במרכז טבלת נערים ב' שפלה. גם קבוצות ילדים א', ב' ו-ג', מציגות כדורגל חיובי ומתפתחות לאט לאט לעבר המטרה שהציב המועדון.

אירוע נדיר: כרטיס צהוב על פנדל לא חוקי
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה