חלון ההעברות שייפתח בחודש ינואר הקרוב הולך להיות אחד הכי משמעותיים שהיה פה בכדורגל הישראלי בשנים האחרונות עם השלכות גדולות לגבי העתיד בשנים הקרובות. הרבה זמן לא הייתה אפשרות לצרף כל כך הרבה שחקנים ישראלים טובים שיכולים להשפיע על הקבוצות, גם בשנה-שנתיים הקרובות. עושה רושם שינואר הקרוב הולך להיות שוק עם הרבה עניין והפתעות.

חלון ההעברות יכול להכריע את מאבק האליפות בעונה הנוכחית. קבוצה שתביא את שובר השוויון עשויה לזכות בתואר בתום העונה וגם להיות דומיננטית יותר במאבקי האליפות בשנים הקרובות.

דוניס: הגיע לנו להעפיל לשלב הבא

דור מיכה: רוצה להוכיח

כנראה שהשחקן שיהיה הכי קל להחזיר הביתה הוא דור מיכה, שיצא ל”גלות” בקפריסין בגלל “פרשת הקטינות”. מיכה אומנם חתם לשנתיים באנורתוזיס פמגוסטה אבל יש לו סעיף שחרור של כ-100 אלף אירו בלבד. הוא בן 28, גיל מצוין עם כמה שנים קדימה טובות.

לא סתם השם שלו עלה בבית"ר ירושלים. משה חוגג אמר בסוף השבוע כי כבר כעת בקבוצה יצטרכו לתכנן את העונה הבאה, כי לא יהיה אפשר פתאום להביא בסוף העונה 7-8 שחקנים ולהתמודד על האליפות. מיכה כבר הוכיח שהוא עוגן רציני, ובטח אחרי הסטירה שהוא חטף, לכל מקום אליו הוא יבוא תהיה לו עוד יותר מוטיבציה להוכיח.

מיכה. רוצה להוכיח (איציק בלניצקי)מיכה. רוצה להוכיח (איציק בלניצקי)

עומר אצילי: חזק בתוכניות של מכבי חיפה

חברו של מיכה ל”פרשת הקטינות” הוא עומר אצילי, שחתם בגלל הסיפור בקפריסין לשנתיים באפואל ניקוסיה. אצילי רק בן 27, אין לו סעיף שחרור, ונראה שלהחזיר אותו הביתה יהיה קצת יותר יקר, אך גם היכולות שלו יכולות להוות שדרוג לקבוצה. חוגג רצה להחזיר אותו לבית"ר ירושלים לפני תחילת העונה והשם שלו מדבר כעת חזק במכבי חיפה. נראה שגם משפחתו של אצילי תעדיף לחזור חזרה לישראל.

אצילי. בבית"ר ניסו להחזיר אותו (רדאד ג'בארה)אצילי. בבית"ר ניסו להחזיר אותו (רדאד ג'בארה)

בן שהר: בהפועל מפנטזים

“הקפריסאי” השלישי, בן שהר (31), חתם בקיץ לשנתיים באפועל ניקוסיה אחרי שבהפועל באר שבע עשו הכול כדי לחסוך את השכר שלו. בהפועל ת"א מפנטזים על חזרה של שהר, כאשר לא ברור מי יממן את זה. אך אין ספק, שהר הוכיח בשנים האחרונות עם יכולת ההבקעה שלו כי הוא יכול להוות חיזוק משמעותי בכדורגל הישראלי ויכול להתאים ללא מעט קבוצות בליגת העל.

שהר. סקורר מוכח (עמרי שטיין)שהר. סקורר מוכח (עמרי שטיין)

חאתם עבד אלחמיד: מתגעגע הביתה

הרביעי הוא הבלם חאתם עבד אלחמיד, שכעת נמצא בעונה השלישית שלו בסלטיק. הפועל ב"ש מכרה אותו בזמנו בכ-1.8 מיליון אירו. בראיונות בסקוטלנד עבד אלחמיד אותת שהוא רוצה לעזוב, שהגעגועים הביתה הכריעו אותו.

הוא רק בן 29 ובמושגים של בלם יש לו עוד כמה שנים טובות. בהיעדר בלמים טובים בכדורגל הישראלי, לקבוצה שתיקח אותו יהיה שקט בחלק האחורי שלה. לא סתם אוהדי הפועל ב"ש החלו לפנטז על החזרה שלו. שאר קבוצות הצמרת שיש להן בעיות בהגנה יודעות בהחלט צירוף של עבד אלחמיד יכול להוות מבחינתן פתירה של בעיות.

עבד אלחמיד. מי צריכה בלם? (רויטרס)עבד אלחמיד. מי צריכה בלם? (רויטרס)

ערן זהבי: סימן השאלה הכי גדול

ודווקא את הצירוף שיכול להיות הכי משמעותי השארנו לסוף. ערן זהבי, לא בדיוק התאקלם עד כה בפ.ס.וו איינדהובן ההולנדית. הוא חתם שם בתחילת העונה לשנתיים. התקשורת ההולנדית מפרקת אותו. כולם יודעים שזהבי הוא ווינר גדול.

השאלה איך יחזור מהפגרה הקצרה הצפויה שם של סוף השנה. האם יחזור זהבי החד שהכול הולך לו, או שעדיין לא יבקיע, והמקומיים לא ייתנו לו מנוח. אז בהחלט יכולה לעלות על הפרק חזרה למכבי ת"א, כאשר כסף, לאור ההישגים העונה באירופה, זו כבר לא בעיה מבחינתה. להחזיר את זהבי עם חוזה לכמה שנים עם הבטחה לתפקיד בעתיד במועדון.

זהבי. עוד פיו פיו בבלומפילד? (רדאד ג'בארה)זהבי. עוד פיו פיו בבלומפילד? (רדאד ג'בארה)

האם בבית"ר ירושלים ישתגעו בעידן החדש של האמירויות ויציעו לזהבי סכומים כאלה שגם מכבי ת"א  לא תוכל להתחרות? אין ספק שזה הולך להיות ינואר לא שגרתי בשוק ההעברות של הכדורגל הישראלי, עם משמעויות גדולות קדימה.