רגע לפני שתי הקבוצות הבוגרות נפגשות לקרב מסקרן בליגת העל, מכבי תל אביב ומכבי פתח תקווה נפגשו הערב (שבת) לקרב צמרת בליגה העל לנוער. הצהובים יצאו עם ידם על העליונה כאשר ניצחו 0:4 מוחץ את המלאבסים. מי שנצץ בשורות המארחים הוא אוסקר גלוך הנהדר, שכבש שלושער נפלא. החבורה של אורי דוד רשמה ניצחון שלישי ברציפות ונותרה מושלמת בליגה, מגד החבורה של תמיר לוזון רשמה הפסד ראשון העונה.

המחצית הראשונה הייתה פשוט נהדרת. האורחים פתחו בצורה טובה ושלטו יותר בכדור, אך דווקא הצהובים היו אלו שאיימו ראשונים על השער, כאשר אוסקר גלוך החמיץ מקרוב. המלאבסים המשיכו לשלוט בכדור בעוד הצהובים המשיכו לסכן את שערו של מאור ארליך מרגליהם של אוראל באייה ורוי רביבו. בדקה ה-30 הסכר נפרץ. גלוך הנהדר, ניצל ערבוביה ברחבה ובעט מהאוויר את הראשון של הצהובים. 4 דקות חלפו, והקשר הנהדר השלים צמד. באייה הרים כדור מצוין לרחבה וגלוך שלח פצצה לרשת מ-12 מטרים, שהעניק יתרון מבטיח לחבורה של אורי דוד. דקה לפני המחצית, עידו מזרחי הוכשל ברחבה והשופט, יוגב כהנא, שרק לפנדל לזכות הצהובים. אנר אושמנדי לקח את האחריות, נגש לבעוט, אך נעצר על ידי שוער מכבי פ”ת, ארליך.

שחקני מכבי תל אביב חוגגים (נעם מורנו)שחקני מכבי תל אביב חוגגים (נעם מורנו)

במחצית השנייה המגמה נמשכה, הכחולים היו קרובים לכבוש מרגליו של דניאל גולאני, אבל בהתקפה הראשונה של הצהובים במחצית השנייה, גלוך כבש את השלישי וקירב את הצהובים לניצחון. משם המארחת המשיכה לשלוט ובדקה ה-68 טעות כפולה של שוער פ”ת, ארליך, סגרה את סיפור המשחק. השוער הצעיר כבש שער עצמי לאחר שלא הצליח להשתלט על כדור גובה פשוט, אם לא די בכך הוא גם הגיב בדחיפה חזקה לשון עדרי שחגג בהפגנתיות בפניו. בתגובה השופט הוציא לארליך אדום, שהותיר את המלאבסים ב-10 שחקנים עד לסיום.

מאמן מכבי תל אביב אורי דוד אמר בסיום: ״אני חושב שהיה משחק טוב, היינו מאורגנים ומסודרים. היינו יכולים לעשות את הדברים יותר טוב גם בהגנה וגם בהתקפה, מבחינה הגנתית, מכבי פתח תקווה הגיעה למצבים ועשתה פעולות מסוכנות, ושם אנחנו צריכים להשתפר. לעומת זאת, בהתקפה הגענו להמון מצבים, כבשנו ארבעה שערים יפים והיינו יכולים לכבוש עוד, אנחנו נצטרך לתת את הדגש על זה במהלך השבוע״.

חשיבות הניצחון והמטרות להמשך העונה: ״אין לזה שום משמעות מעבר לזה שעשינו משחק טוב, כי אנחנו רוצים לקדם את השחקנים כאינדיבידואלים ואת הקבוצה למטרות שלה, קודם כל להיות שחקני בוגרים במכבי תל אביב ובנוסף, לנצח את כל התחרויות בהן אנחנו מתחרים״.

על השלושער של אוסקר גלוך: ״זה לא הפתיע אותי. אוסקר, ולא רק הוא, כל הקבוצה, יש לנו קבוצה מאוד מיוחדת, הם העתיד של מכבי תל אביב ולא מפתיע אותי שום דבר בקבוצה הזאת. יש לאוסקר עוד הרבה מקום לעבוד, הוא עוד צריך להוכיח את עצמו בשכבת הגיל של עד 19 ואם הוא יעשה את זה כמו שצריך הוא צריך גם לעבור הלאה לרמה הבאה. ברגע שהוא עושה את הדברים כמו שאנחנו מבקשים אז יש לו עתיד טוב ומאוד ארוך במכבי תל אביב״.

מחצית ראשונה

שחקני מכבי תל אביב בפתיחה (נעם מורנו)שחקני מכבי תל אביב בפתיחה (נעם מורנו)
שחקני מכבי פתח תקווה בפתיחה (נעם מורנו)שחקני מכבי פתח תקווה בפתיחה (נעם מורנו)
תמיר לוזון (נעם מורנו)תמיר לוזון (נעם מורנו)
אורי דוד (נעם מורנו)אורי דוד (נעם מורנו)

דקה 5: הזדמנות נהדרת לצהובים. רוי רביבו הוציא פס רוחב נהדר לאוסקר גלוך, שבעט מ-8 מטרים הישר לגופו של שוער פ”ת, מאור ארליך.

מאור ארליך הודף (נעם מורנו)מאור ארליך הודף (נעם מורנו)

דקה 22: דווקא אחרי דקות טובות של פ”ת, הצהובים הגיעו להזדמנות נוספת אחרי התקפה נהדרת. רוי נאוי מצא את אוסקר גלוך, שהוריד בנגיעה לאוראל באהייה, האחרון בעט בעוצמה כדור שחלף בסמוך למסגרת.

דקה 30, מכבי תל אביב עלתה ליתרון 0:1: עילאי תומר הגביה כדור למרכז הרחבה, ההגנת האורחת הרחיקה בצורה רעה, ומי שניצל את ערבוביה ברחבה הוא אוסקר גלוך, שבעט מהאוויר הישר לרשת.

שחקני מכבי ת"א חוגגים עם גלוך (נעם מורנו)שחקני מכבי ת"א חוגגים עם גלוך (נעם מורנו)
אוסקר גלוך חוגג (נעם מורנו)אוסקר גלוך חוגג (נעם מורנו)
הדר פוקס מאוכזב (נעם מורנו)הדר פוקס מאוכזב (נעם מורנו)

דקה 34, מכבי תל אביב עלתה ליתרון 0:2: עוד התקפה נהדרת של מכבי תל אביב הסתיימה ברגליו של הקשר הנהדר, אוסקר גלוך. הקשר ההתקפי בעט נהדר מ-12 מטר וככבש את השני שלו ושל הצהובים.

אוסקר גלוך חוגג (נעם מורנו)אוסקר גלוך חוגג (נעם מורנו)
שחקני מכבי תל אביב חוגגים עם גלוך (נעם מורנו)שחקני מכבי תל אביב חוגגים עם גלוך (נעם מורנו)
אוסקר גלוך חוגג (נעם מורנו)אוסקר גלוך חוגג (נעם מורנו)

דקה 35: פ”ת כמעט וחזרה למשחק. איתי שלו מצא את אריאל לוגסי בכדור נפלא, הקשר הצעיר ברח מתומר אלון וגלגל את הכדור בסמוך לקורת השער.

איתי שלו עם הכדור (נעם מורנו)איתי שלו עם הכדור (נעם מורנו)

דקה 42: עוד הזדמנות נהדרת לצהובים. אוראל באייה בעט נפלא מ-25 מטרים, כדור שנעצר רק על ידי משקוף השער.

אוראל באייה עם הכדור (נעם מורנו)אוראל באייה עם הכדור (נעם מורנו)

דקה 44, פנדל לזכות מכבי תל אביב: עידו מזרחי פרץ נהדר לרחבה והוכשל על ידי גל מעתוק. השופט לא התבלבל ושרק לכדור עונשין לזכות הצהובים. אנר אושמנדי נגש לבעוט מהנקודה הלבנה, אך בעט פנדל חלש הישר לידיו של מאור ארליך.

אנר אושמנדי בועט את הפנדל (נעם מורנו)אנר אושמנדי בועט את הפנדל (נעם מורנו)
אנר אושמנדי תופס את הראש (נעם מורנו)אנר אושמנדי תופס את הראש (נעם מורנו)

מחצית שנייה

דקה 53: הזדמנות טובה למכבי פ”ת. דניאל גולאני המחליף היה קרוב לצמק את התוצאה, אך הקשר בעט מעל השער של תומר אלון.

דקה 60, מכבי תל אביב עלתה ליתרון 0:3: הצגה של אוסקר גלוך. הקשר המצטיין של הצהובים כבש את השלישי שלו במשחק והעניק יתרון מבטיח לחבורה של אורי דוד.

אוסקר גלוך חוגג (נעם מורנו)אוסקר גלוך חוגג (נעם מורנו)
אוסקר גלוך חוגג (נעם מורנו)אוסקר גלוך חוגג (נעם מורנו)

דקה 67 מכבי תל אביב עלתה ליתרון 0:4: טעות גדולה של מאור ארליך, שלא הצליח לקלוט כדור פשוט שהוגבה לתוך רחבת ה-5 שלו. השוער הצעיר פספס את הכדור שנכנס ישירות לרשת.

מאור ארליך ושון עדרי מתקוטטים (נעם מורנו)מאור ארליך ושון עדרי מתקוטטים (נעם מורנו)

דקה 68: אם כל זה לא מספיק אז מאור ארליך ראה את הכרטיס האדום לאחר שדחף את שון עדרי. הבלם של הצהובים חגג בהפגנתיות בפני השוער של מכבי פ”ת, שבתגובה דחף אותו בפראות.

מאור ארליך סופג אדום (נעם מורנו)מאור ארליך סופג אדום (נעם מורנו)

דקה 88: טעות גדולה של תומר אלון שנגע ביד מחוץ לרחבה והעניק כדור חופשי מ-18 מטרים לזכות מכבי פ”ת. דניאל גולאני, נגש לבעוט והדביק את הכדור למשקוף.

הרכב מכבי תל אביב: תומר אלון, עילאי תומר, אריאל בלסון (אביב פלס, 77), שון עדרי (עומר ג’רפי, 84), רוי רביבו, נאוי, עידו מזרחי, אנר אושמנדי, קרלוס ריברה (יקיר זילברמן, 84), אוסקר גלוך ואוראל באייה (אדיר קורדובה, 77).

הרכב מכבי פתח תקווה: מאור ארליך, איבהים בדיר, אריאל לוגסי (שקד זידנברג, 84), מוחמד אדם מחאחמיד, גל מעתוק, הדר פוקס, איתי שלו, איליי שפיקי (אילן צין, 61), משה מאיר, בר נוהי (דניאל גולאני, 46) ושאדי פאהום.