מכבי תל אביב תתמודד הערב (חמישי, 22:00) בפניה המשוכה הקשה ביותר שניצבה בפניה העונה, אפילו יותר מרד בול זלצבורג. מדובר במשחק מול ויאריאל בשלב הבתים של הליגה האירופית, שם לצהובים של גאורגיוס דוניס ולצהובים של אונאיי אמרי מאזן נקודות זהה – 6 מ-6. זהו קרב על ראשות הבית שיכול להיות משמעותי מאוד עבור המנצחת, שככל הנראה תבטיח לעצמה כבר הערב מקום בשלב 32 האחרונות. 

כזכור, לפני שלוש שנים עם ג’ורדי קרויף על הקווים, מכבי ת”א הוגרלה לאותו הבית עם ויאריאל אלא שאז היא הייתה בעיצומו של משבר שכלל החלפת מאמנים. המשחק בישראל הסתיים ב-0:0 בעוד בספרד הצהובים של ג’ורדי הצליחו לנצח 0:1 משער של ניק בלקמן ובישול של דור מיכה. 

אז מה מחכה הפעם לצהובים של דוניס? ויאריאל הנוכחית הרבה יותר חזקה והביאה את מלך הליגה האירופית – אמרי, שבנה סגל רחב ואיכותי יותר. בליגה הספרדית זה בא לידי ביטוי עם 16 נקודות עד כה והמקום השלישי, בעוד באירופה הקבוצה הצליחה פעמיים העונה לנצח בתוצאות גבוהות – 3:5 את סיבאספור ו-1:3 את קרבאח, אחרי שכבר הייתה בפיגור. 

כל השערים שכבשה ויאריאל העונה

אמרי מצידו הבטיח שיעלה בהרכב החזק ביותר שהוא יכול להציב בהתחשב בפציעות ובכך שיש לו משחק מול חטאפה ביום ראשון. כתוצאה מכך יהיו מספר שינויים ביחס להרכב שפותח בליגה אך עדיין מדובר במפגש מול כמה שחקנים גדולים במיוחד כמו ראול אלביול וקרלוס באקה. גם סמואל צ’וקואזה הניגרי המוכשר והמהיר אמור לפתוח לפי הספרדים ולצידו בהתקפה טאקה קובו, “ליאו מסי היפני” ששייך לריאל מדריד ומושאל העונה לצוללת הצהובה. 

הרכב משוער: חרונימו רולי, רובן פנייה, ראול אלביול, רמירו פונס מורי, פרוויס אסטופיניאן, ויסנטה איבורה, מאנו טריגרוס, אלכס באנה, סמואל צ’וקואזה, טאקה קובו וקרלוס באקה.