הפועל באר שבע תחל את דרכה בשלב הבתים של הליגה האירופית כשתארח הערב (חמישי, 19:55) את סלביה פראג במחזור הפתיחה של המפעל. אחרי שבבירת הנגב המתינו במתח לתשובה הסופית של אופ"א לבקשת הקבוצה לשתף את שמונת השחקנים ואנשי הצוות שנמצאו חיוביים או גבוליים בבדיקת הקורונה שנערכה ביום שלישי, המועדון קיבל את האור הירוק.

בעקבות האישור מאופ”א, המאמן יוסי אבוקסיס ועוזרו אליניב ברדה יעמדו על הקווים ויכולו לשתף את ז'וסוואה, דוד קלטינס, איליי מדמון, מריאנו בריירו, לואי טאהא ורז רחמים בהתמודדת.

הרכב ב”ש: אוהד לויטה, אור דדיה, לואי טאהא, מיגל ויטור, שון גולדברג, מריאנו בריירו, מרואן קבהא, ז’וסוואה פשקיירה, אלטון אקולטסה, סינטיהו סלליך וג'ונתן אגודלו.

צפו באימון הפועל ב"ש

כבר בלילה בב”ש קיבלו מסרים מאופ"א המתירים את השתתפות השחקנים הגבוליים והחיוביים, אולם נותרו פרטים בודדים שבמועדון רצו לוודא בצורה סופית. שעות הבוקר המוקדמות היו מאוד מותחות וחסרות מנוח מצד אנשי הקבוצה, מנכ"ל המועדון אסי רחמים שוחח כמה וכמה פעמים עם נציגי אופ"א עד השגת האישור הסופי על כל אחד ואחד מהשחקנים ואנשי הצוות. במועדון לא ציפו שיקבלו תשובה כשש שעות בלבד לפני שריקת הפתיחה, אבל שמחו שהעניין מאחוריהם. 

"זאת הכנה הזויה ולא אידאלית בעליל אבל אין מה לעשות", אמרו בקבוצה, "השחקנים היו טרודים בכל האימונים השבוע על תוצאות הבדיקות ואם יוכלו לשחק או לא. המאמן בעצמו לא יודע אם הוא יוכל להעביר את ההוראות מהדשא והשחקנים לחוצים לדעת אם הם יכולים לשחק". לאחר שהאישור המיוחל התקבל, לרשות אבוקסיס יעמוד הרכב מלא, בעצם אותו הרכב שניצח את קבוצה הצ'כית ויקטוריה פלזן וגם הוא יוכל לעמוד על הקווים.

מרסלו מלי (שחר גרוס)מרסלו מלי (שחר גרוס)

בבאר שבע יודעים שהם מגיעים למשחק כאנדרדוג, אבל מאמינים שעם הקרבה וריכוז בחלק האחורי הם יכולים להפתיע. "אף אחד בבית לא סופר אותנו, אולי זה מה שיגרום לנו להוכיח עוד יותר שאנחנו לא פראיירים", אמרו שחקנים. בצוות המקצועי הזהירו באסיפה מצמד המגנים של סלביה ומשחקני הקישור. "סלביה קבוצה הרבה יותר חזקה מוויקטוריה פלזן, נהיה חייבים להיות בשיאנו", אמר גורם במועדון.