העיר ירושלים נצבעה בירוק ואדום. עוד משעות הבוקר עלו אוהדים רבים של מכבי חיפה והפועל באר שבע לבירה, על מנת להתכונן בהתאם לגמר גביע המדינה הערב (שלישי, 20:30), וכן, גם כדי לברוח מהפקקים הרבים בשעות שלפני המשחק. אגב, רבים מאוהדי מכבי חיפה לבושים בלבן לציון 60 שנה לגביע הראשון בירושלים. עדכונים שוטפים עד למשחק.

ג’וש כהן כבר עבר מבחן כשירות ומכבי חיפה פרסמה שהוא פותח בהרכב, אבל הוא החזיק בכתף שלו והשוער השלישי של הקבוצה, רועי פוקס, החליף אותו בחימום. כהן מוגבל מאוד בתנועות היד והוחלט כי לא יפתח ב-11 של הירוקים.

ג'וש כהן (רדאד ג'בארה)ג'וש כהן (רדאד ג'בארה)

19:15: ההרכבים למשחק פורסמו.

הרכב ב"ש: עומרי גלזר, אור דדיה, איאד אבו עביד, איתן טיבי, מיגל ויטור, הלדר לופס, מריאנו בריירו, דוד קלטינס, דור מיכה, רמזי ספורי ויוג'ין אנסה.

הרכב מכבי חיפה: רועי פוקס, חוסה רודריגס, בוגדן פלאניץ’, שון גולדברג, סאן מנחם, עלי מוחמד, מחמוד ג’אבר, צ’ירון שרי, עומר אצילי, דולב חזיזה וגודסוויי דוניו.

18:55: ג’וש כהן עלה למבחן כשירות, ההחלטה תתקבל בקרוב.

18:49: שחקני מכבי חיפה הגיעו לאצטדיון.

האוטובוס של שחקני מכבי חיפה בדרך לטדי (מערכת ONE)האוטובוס של שחקני מכבי חיפה בדרך לטדי (מערכת ONE)

18:28: כוחות המשטרה הפועלים איתרו 10 חשודים תושבי חיפה ובאר שבע, זאת לאחר שבחיפוש שנערך נתפסו ברשותם אמצעי פירוטכניקה רבים. בנוסף, נעצר חשוד בעקבות קטטה שהתפתחה במקום.

כלב משטרתי (דוברות המשטרה)כלב משטרתי (דוברות המשטרה)
הכוחות מחוץ לאצטדיון (דוברות המשטרה)הכוחות מחוץ לאצטדיון (דוברות המשטרה)
פירוטכניקה (דוברות המשטרה)פירוטכניקה (דוברות המשטרה)

18:03: השערים של אצטדיון טדי נפתחו. האוהדים נכנסים.

17:55: פארסת המשטרה בגמר גביע המדינה - אין תפאורה גם לאוהדי ב"ש. בדקה ה-90 משטרת ישראל חזרה בה מהסיכום מול ארגוני האוהדים של הפועל באר שבע ומכבי וחיפה ולא מאפשרת הכנסה של תפאורה ואביזרי עידוד לגמר גביע המדינה שייערך הערב.

לידיעת ONE הגיע מידע שאוהדי הפועל באר שבע כבר הכינו את התפאורה בתוך יציעי אצטדיון טדי, באישור המשטרה ומפקד המרחב, ולאחר שסיימו חלוקה של 15,000 אביזרי עידוד לאוהדים לכל כיסא, התבקשו לאסוף בחזרה את האביזרים אחרת לא יוכלו להכניס ציוד עידוד כלל.

אוהדי הפועל באר שבע (רדאד ג'בארה)אוהדי הפועל באר שבע (רדאד ג'בארה)

14:00: משטרת ירושלים הודיעה כי עיכבה במרכז העיר ירושלים, שלושה חשודים תושבי באר שבע כשברשותם נתפסו אמצעי פירוטכניקה. כוח מג"ב שפעל במקום איתר שלושה קטינים, עם האביזרים. החשודים עוכבו והועברו לחקירה בתחנת לב הבירה במחוז ירושלים.

מאות שוטרים של מחוז ירושלים, סדרנים ומאבטחים יתפרסו החל משעות אחה”צ באצטדיון טדי בירושלים ומחוצה לו, ויפעלו לשמירה על הסדר והביטחון, לאבטחת הקהל ויכווינו את התנועה באזור. המשטרה תציב שוטרים גלויים וסמויים לשמירת החוק, הסדר והאבטחה באזור, ותפעל נגד כל מעשה אלימות או הפרת הסדר הציבורי בתחומי האצטדיון ומחוצה לו. כמו כן, המשטרה נערכת באזור במעגלי אבטחה ושיטור רחבים מחוץ לאצטדיון, על מנת למנוע ולטפל באירועי חיכוך ואלימות מכל סוג שהם.

אמצעי הפירוטכניקה שנתפסו (דוברות המשטרה)אמצעי הפירוטכניקה שנתפסו (דוברות המשטרה)

המשטרה הודיעה: “חל איסור מוחלט על הפעלת רחפנים במהלך המשחק. לא תותר הכנסת אלכוהול למקום ולא תותר כניסת אוהדים שיהיו תחת השפעת אלכוהול. לא תותר כניסה עם נשק לתחומי האצטדיון. הכנסת ציוד עידוד מותנית באישור המשטרה בלבד. חל איסור מוחלט על הכנסת אבוקות ואמצעי פירוטכניקה אחרים. מעבר קהל בין שערים ואי ציות להנחיות הסדרנים או השוטרים המוצבים במקום - מהווה עבירה על החוק ותטופל בהתאם. אירועי אלימות ובריונות מכל סוג שהם- יטופלו בנחישות ואפס סובלנות. אנו קוראים לקהל האוהדים, להישמע להנחיות השוטרים והסדרנים, להימנע מגילויי אלימות פיזית או מילולית, לשמור על הוראות החוק והסדר הציבורי בטרם, במהלך ולאחר המשחק. משטרת ישראל תפעל ביד קשה כנגד כל מקרה אלימות והפרת סדר ותמצה את הדין עם אלו הבוחרים להפוך את חווית הספורט לאירוע אלים”.

אוהדי הקבוצות מוכנים:

אוהדי מכבי חיפה משתלטים על מחנה יהודה
אוהדי מכבי חיפה בשוק מחנה יהודה (מערכת ONE)אוהדי מכבי חיפה בשוק מחנה יהודה (מערכת ONE)
אוהדי מכבי חיפה בשוק (מערכת ONE)אוהדי מכבי חיפה בשוק (מערכת ONE)
אוהדי הפועל ב"ש בשוק מחנה יהודה (מערכת ONE)אוהדי הפועל ב"ש בשוק מחנה יהודה (מערכת ONE)
צעיף של מכבי חיפה בשוק מחנה יהודה (מערכת ONE)צעיף של מכבי חיפה בשוק מחנה יהודה (מערכת ONE)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה