ביום שאחרי הניצחון 1:2 על מולדובה, מאמן הנבחרת, וילי רוטנשטיינר לא הספיק לישון יותר מדי. הוא חזר לביתו בהרצליה בשעה שתיים וחצי לפנות בוקר, ובשעה מוקדמת הוא כבר קיבל בבית החולים תל השומר את הבוסטר השלישי נגד הקורונה, וקיווה שהוא יעבור את זה בשלום.

רוטנשטיינר שומע הרבה לאחרונה מהתקשורת על כך שבסיום הקמפיין בחודש הבא הוא יסיים את הסיפור שלו עם הנבחרת. "מה שכתוב לא נכון, זה מאוד פשוט, סיכמנו, אני וההתאחדות באווירה טובה, לדבר לאחר סיום הקמפיין. יש לי חוזה עד מאי. אני אגיש דו"ח על כל מה שעשיתי פה, וזה גם הכי טוב בשביל השחקנים של הנבחרת שלא נתעסק בכך כעת” הוא אומר ומוסיף “יש לנו את אוסטריה בחודש הבא, ב-12 בנובמבר שזה יום ההולדת שלי ואז את איי פארו, אני מפוקס כעת בהמשך הקמפיין, ולא נסכם כעת דברים כמו שהתקשורת אוהבת לעשות פה".

וילי רוטנשטיינר אחרי החיסון (אינסטגרם)וילי רוטנשטיינר אחרי החיסון (אינסטגרם)

אפרופו איי פארו, רוטנשטינר מספר: "הבנתי שעד הדקה ה-86 אתמול היינו במצב טוב מבחינת התוצאה של סקוטלנד, ולאיי פארו גם היו  צ'אנסים. אני חושב שזה שילוב, גם איי פארו השתפרו וגם הסקוטים היו עייפים מהמשחק נגדנו בשבת, היה להם משחק קשה". רוטנשטיינר למד היטב את הכדורגל הישראלי, את קבלת ההחלטות, מכיר מעולה את העסקנים, לכן הוא נמנע מלהצהיר "אני רוצה להמשיך לאמן פה", אלא שומר את הקלפים קרוב אליו.

וילי רוטנשטיינר וערן זהבי (רדאד ג'בארה)וילי רוטנשטיינר וערן זהבי (רדאד ג'בארה)

כשאני שואל אותו האם הוא חושב שיש לנו הזדמנות טובה יותר להגיע  ליורו הבא ב-2024 הוא משיב: "תמיד יש צ'אנס, זה תלוי בבית שאתה מוגרל אליו. אנחנו בתהליך מאז שהגעתי לפה לפני שלוש שנים, יש יותר שחקנים צעירים שמשולבים, בחודשים הקרובים אני מעריך שעוד שחקנים יצאו לחו"ל, יש עתיד טוב יחד עם המאמצים שמשקיעה ההתאחדות במחלקה הטכנית עם הבחור ההולנדי, בוני גינצבורג ומשה סיני, עושים עבודה טובה".

יחד עם זאת רוטנשטיינר לא מסתיר את הכעס שיש לו על התקשורת ורומז גם על העתיד: "את המאמן הבא התקשורת לא תוכל להאשים בכל דבר כפי שעושים לי. וילי אוכל שוקולד כותבים, כל דבר שאני עושה מדווחים על כך. בכל מה שקורה רק אני אשם. הנבחרת סופגת גול בדקה האחרונה בסקוטלנד ומי אשם? רק וילי. בכל דבר רק אני אשם, כל דבר שולחים אותי הביתה. נראה אתכם עושים את זה למאמן הבא, לא יהיה לכם עתיד טוב איתו".

מנגד רוטנשטיינר מספר כי דווקא מהקהל הוא זוכה לאהבה רבה:"כאשר יצאתי אתמול מטוטו טרנר, אנשים עצרו אותי, רצו להצטלם, אמרו תודה, הקהל אוהב ומעריך אותי".

וילי רוטנשטיינר (רדאד ג'בארה)וילי רוטנשטיינר (רדאד ג'בארה)

מאמן הנבחרת כועס מאוד על קריאות הבוז אתמול פעם נוספת נגד דאבור: "כאשר הקהל קורא קריאות בוז נגד מונס דאבור בשבילי זה נורא. כל משחק בחמשת המשחקים האחרונים בהם הוא שיחק הוא הבקיע, צריכים להגיד לו תודה במקום להתנהג בצורה כזו. הוא נותן הכול לנבחרת, הוא ידע להבליג חוץ ממה שעשה אתמול בסוף. זה מאכזב שככה מתנהגים, הנבחרת זו יחידה אחת, ומנסים להכניס את הפוליטיקה פנימה".

על שבירת שיא הכיבושים בנבחרת ע"י ערן זהבי, אומר רוטנשטיינר: " זה לא ייאמן ההופעה של זהבי בנבחרת. זה היה חכם להחזיר אותו לנבחרת, כל השאר היסטוריה. הוא פשוט ‘אקסטרה קלאס’ של שחקן, הוא בדרך כלל צריך צ'אנס אחד ומבקיע. אם תיתן לו עשר בעיטות חופשיות, תשע מהן הוא יכניס פנימה. יש לו טכניקה יוצאת דופן,  הוא ברמה הגבוהה ביותר. אם הוא היה יותר צעיר הוא היה משחק כעת בקלות באחת מחמש הליגות הטובות באירופה ומצליח. נכון שהוא כבר שיחק באיטליה, אבל זה כשהיה צעיר וחסר ניסיון. אמרתי לו אתמול אחרי שבירת השיא, ‘שברת היום שני שיאים, אחד על שבירת השיא והשני על שבירת שיא של איבודי כדור’. הוא צחק".

ערן זהבי ומוטל'ה שפיגלר (רדאד ג'בארה)ערן זהבי ומוטל'ה שפיגלר (רדאד ג'בארה)

על הביקורת נגדו שהוא מקובע ולא מחליף את שיטת שלושת הבלמים גם אתמול למשל, כשג'ואל אבו חנא נפצע, משיב רוטנשטיינר: "אני לא משחק ומחליף שיטה בלי אימונים. אם היו לי עוד אימונים אז הייתי אולי מחליף את השיטה. אם אחליף ולא נצליח, יכולים באמת לבקר אותי".

על הביקורת על כך שהוא לא מחליף הרכב ולמשל הלך עם אותו הרכב ששיחק בסקוטלנד מול מולדובה למרות שזו נבחרת חלשה ושחקנים היו עייפים, השיב האוסטרי: "לא ראיתי שבנבחרת גרמניה האנזי פליק מחליף הרכב או שרוברטו מרטינס עושה זאת בנבחרת בלגיה. למשל את ליאל עבדה אני לא יכול להכניס בכל תפקיד, הוא צריך לבוא על חשבון מונס דאבור או זהבי, והם שיחקו טוב, כאשר ערן בכל דקה על המגרש יכול להבקיע, לכן אני לא מוציא אותו".

סוף פודגוראנו, עופרי ארד וליאל עבדה (רדאד ג'בארה)סוף פודגוראנו, עופרי ארד וליאל עבדה (רדאד ג'בארה)

שון וייסמן שלא שיחק, מיהר אתמול לרדת לחדר ההלבשה, לא חגג עם חבריו ונראה מאוכזב, רוטנשטיינר מספר על כך: "דיברתי איתו, אני יכול להבין שהיה מאוכזב כי הוא משחק בספרד.  אבל בכל המשחקים האחרונים חוץ מאתמול הוא קיבל ממני הזדמנות, וגם מול דנמרק הוא פתח. זה לא פייר לא לתת גם לליאל לשחק. שחקן שהוא לא מאוכזב מכך שהוא לא שיחק, במיוחד בבית, הוא לא שחקן כדורגל".

רוטנשטיינר: משחק חלש של זהבי למרות השיא