נבחרת ישראל תעמוד הערב (שבת, 19:00) בפני אחד המשחקים הכי משמעותיים וגורליים שלה בשנים האחרונות, כאשר תשחק בסקוטלנד מול הנבחרת המקומית בקרב ישיר על המקום השני בבית 6 במוקדמות מונדיאל 2022. בנבחרת מודעים לכך שיחסי הכוחות נוטים לטובת המקומיים, שמגיעים למשחק אחרי ניצחון גדול באוסטריה וייהנו מדחיפה של האמפדן פארק מלא.

הרכב סקוטלנד: קרייג גורדון, אנדרו רוברטסון, קינן טירני, ג’ק הנדרי, סקוט מקטומיניי, ניית’ן פטרסון, ג’ון מקגין, בילי גילמור, קאלום מקגרגור, צ’ה אדאמס ולינדון דייקס.

הרכב ישראל: אופיר מרציאנו, אלי דסה, ניר ביטון, איאד אבו עביד, עופרי ארד, סאן מנחם, דור פרץ, ביברס נאתכו, מנור סולומון, ערן זהבי ומונס דאבור.

אחרי הרבה התלבטויות, וילי רוטנשטיינר החליט לחזור לאופציית בלם מכבי חיפה, עופרי ארד, אשר יפתח לצד ניר ביטון ואיאד אבו עביד בהגנה של הנבחרת, בעוד דור פרץ ישחק בקישור, עמדתו המקורית, יחד עם ביברס נאתכו. 

ערן זהבי באימון בסקוטלנד (רויטרס)ערן זהבי באימון בסקוטלנד (רויטרס)

באסיפת הקבוצה האחרונה ואחרי שלאורך כל השבוע המאמן הלאומי התמקד בקטעי וידאו, הפעם הוא הקדיש את כל הזמן ליריבה. "אנחנו צריכים להאמין במאה אחוז בעצמנו. יש לנו את היכולות המתאימות להחזיק כמה שיותר בכדור”, אמר רוטנשטיינר לשחקניו, שמודעים לכך שמדובר בהזדמנות כמעט בלתי חוזרת לשים את הנבחרת במרחק נגיעה ממקום בפלייאוף המונדיאל. “נעלה ונעשה את המקסימום מבחינתנו. לא נתבטל כפי שלא התבטלנו עד כה באף משחק וגם זה שיש אצטדיון מלא לא אמור להשפיע עלינו אלא להפך, לתת לנו את הדרייב לעשות דבר גדול שכל אירופה תדבר עליו", אמר אחד השחקנים

מנור סולומון לקראת המשחק מול סקוטלנד