שני שחקני נבחרת אוסטריה, אלכסנדר דרגוביץ' וכריסטוף באומגארטנר, התראיינו לתקשורת במולדתם והתכוננו לשני המשחקים הבינלאומיים הקרובים, מול ישראל (שישי, 21:45) ומולדובה לאחר מכן, על מנת לשפר את מצב הרוח אחרי תקופה לא פשוטה מקצועית. בנוסף לכך, הם נזכרו במשחק בסמי עופר שנגמר בניצחון 2:5 של ישראל, ומתכוננים לנקמה ספורטיבית.

"זה יכול ללכת מהר מאוד בכדורגל לשני הכיוונים, אבל אנחנו אחראים לזה", אמר באומגארטנר על היכולת של הנבחרת. “אנחנו צריכים לעשות הכל כדי שנוכל להופיע כמו שכולנו מאמינים שאנחנו יכולים. אנחנו רוצים להעלות את מצב הרוח בארץ ובנבחרת".

שני האוסטרים חלו בקורונה ודרגוביץ' אף איבד זמנית את חוש הריח וחוש הטעם: "היה לי מזל שלא היו תסמינים אחרים. כעת אני בכושר שיא". עם 96 משחקים בינלאומיים, השחקן בן ה-30 מהכוכב האדום בלגרד רוצה להחדיר ביטחון לנבחרת: "צריך להרוויח תחושת הישגיות אחרי משחקים. אנחנו סופגים שערים קלים מדי וצריכים יותר מדי הזדמנויות, חסרה לנו היכולת לעשות דברים בקלות. אנחנו לא יכולים לזרוק הכל, אנחנו צריכים להישאר רגועים. אני יודע כמה פוטנציאל יש בנבחרת".

גוראן פאנדב ואלכסנדר דרגוביץ' (רויטרס)גוראן פאנדב ואלכסנדר דרגוביץ' (רויטרס)

השחקן הוותיק מודע לכך שגם תפקידו של מאמן הקבוצה, פרנקו פודה, עומד על כף המאזניים: "אני יודע שבכדורגל התוצאה היא הכי חשובה. פודה תמיד נותן 100 אחוז ומנסה לשפר את הנבחרת, אך אנחנו השחקנים על המגרש ופישלנו במשחקים האחרונים. אנחנו יודעים שיש לנו על מה לפצות".

בקשר למפגש מול ישראל, באוסטריה ציינו כי המטרה העיקרית היא לעצור את החלוצים, מונס דאבור וערן זהבי. האחרון כבש לא פחות משישה שערים בשלושת משחקיו האחרונים נגד האוסטרים. "גם אני עשיתי את שלי עם הטעות שלי בישראל", אמר דרגוביץ' על ההפסד 5:2 בחיפה בספטמבר. "אנחנו צריכים לראות שאנחנו ממזערים את הטעויות שלנו".

ערן זהבי חוגג (רדאד ג'בארה)ערן זהבי חוגג (רדאד ג'בארה)

לדברי באומגארטנר, יש כרגע חוסר עקביות: "בחלק מהמקרים הייתה חסרה לנו הרגל המסיימת. אתה לא מקבל 50 או 20 מצבים במשחק. אתה צריך להצליח בחמישה או בשישה מצבים שאתה מקבל. צריך לשפר את הביטחון העצמי שלנו”. יחד עם זאת, שחקן הופנהיים נותר אופטימי והוסיף: "אני חושב שאנחנו באיכות אדירה וחשוב שנביא את האיכות הזאת למגרש נגד ישראל. ה-2:5 כאב מאוד. עדיין יש לנו חשבון איתם ואנחנו נסדיר אותו ביום שישי".

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל