שער פרידה במשחק הבית האחרון בהולנד? המחזור ה-33 בליגה ההולנדית שוחק הערב (רביעי) וסיפק לנו קרב מסקרן עם זווית ישראלית, ובסופו אלופה חדשה-ישנה במקביל. פ.ס.וו. איינדהובן עם ערן זהבי בהרכב, אירחה באצטדיון פיליפס את ניימיכן וגברה עליה 2:3 בתום ערב רווי שערים ומצבים, כשהחלוץ הישראלי משתתף בחגיגה וכובש את השלישי של מחזיקת הגביע בדקה ה-60, במשחק בית שעשוי להיות האחרון שלו במדי האדומים-לבנים. לצערה של המארחת, יריבתה אייאקס גברה 0:5 במשחק המקביל על הירנביין וזכתה בתואר האליפות בפעם ה-36 בתולדותיה.

חניכיו של רוג'ר שמידט הגיעו להתמודדות הקריטית לעיני הקהל הביתי התומך בידיעה ברורה שעליהם לנצח את האורחת, ולקוות למעידה של המוליכה, אם ברצונם לשמור את מאבק האליפות בהולנד בחיים. 

האדומים-לבנים עמדו במשימה בזכות שערים של ריטסו דואן (27), אריק גוטיירס (35)וערן זהבי (60), כששערים של מיקאל דואלונד בדקה ה-66 וג’ונאתן אוקיטנה (72,פ’) רק צימקו. לצערה של פ.ס.וו, החבורה מאמסטרדם עמדה במשימתה ודרסה 0:5 את הירנביין בדרך לתואר האליפות.

אריק טן האח חוגג (רויטרס)אריק טן האח חוגג (רויטרס)

אייאקס – הירנביין 0:5

אלופת הולנד שמרה על התואר שלה רשמית כאשר נותר רק משחק אחד לסיום העונה והפער מפ.ס.וו עומד על ארבע נקודות. הקבוצה של אריק טן האח, שיעזוב למנצ'סטר יונייטד בעונה הבאה, גברה 0:5 על הירנביין ועלתה ל-82 נקודות, ארבע יותר מאיינדהובן. המארחת לא עשתה לעצמה חיים קשים באמסטרדם ארנה וכבשה שלושה שערים במחצית הראשונה, כשניקולאס טאליאפיקו (19), סטיבן ברחווין (33) וסבסטיאן האלר בפנדל (38) מצאו את הרשת. במחצית השנייה האורחת המשיכה לרקוד על כר הדשא, כשבריאן ברוביי (85) ואדסון אלאבראז (90) מצטרפים לרשימת הכובשים ונותנים את האות לחגיגות ביוהאן קרויף ארנה.

מחצית ראשונה: 0:2 לפ.ס.וו. איינדהובן

אוהדי פ.ס.וו. איינדהובן (רויטרס)אוהדי פ.ס.וו. איינדהובן (רויטרס)

דקה 25: הזדמנות נהדרת למארחת: פיליפ מקס השתלט נפלא על כדור ברחבה, אך הבעיטה ששלח הייתה חלשה ונעצרה בקלות על ידי מטייס ברנהדרהורסט.

אוהדי פ.ס.וו איינדהובן (רויטרס)אוהדי פ.ס.וו איינדהובן (רויטרס)

דקה 27: שער! פ.ס.וו איינדהובן עלתה ל-0:1: ריטסו דואן מצא את עצמו חופשי ובבעיטה נפלאה הכניע את מטייס ברנהדרהורסט ונתן למארחת יתרון מוצדק. 

שחקני פ.ס.וו. איינדהובן (רויטרס)שחקני פ.ס.וו. איינדהובן (רויטרס)

דקה 35: שער! פ.ס.וו עלתה ל-0:2: מהלך קבוצתי נפלא הסתיים ברגליו של אריק גוטיירס ששלח פצצה אדירה לשערו של ברנהדרהורסט והכפיל את התוצאה.

אריק גוטיירס חוגג (רויטרס)אריק גוטיירס חוגג (רויטרס)

מחצית שנייה: 2:3 לפ.ס.וו. איינדהובן

דקה 52: הזדמנות נפלאה לאדומים: ערן זהבי קיבל כדור נפלא ברחבה, אך הבעיטה ששלח הייתה חלשה ונעצרה על ידי ברנהדרהורסט.

דקה 60: שער! פ.ס.וו עלתה ל-0:3: החגיגה של האדומים נמשכת. מבצע אישי מרהיב של ערן זהבי הסתיים ברשת של ברנהדרהורסט וקבע 0:3 לפ.ס.וו.

ערן זהבי (רויטרס)ערן זהבי (רויטרס)

דקה 66: שער! ניימיכן צימקה ל-3:1: מיקאל דואלונד מצא את עצמו חופשי ובבעיטה מדויקת לפינה הימנית צימק את התוצאה באצטדיון פיליפס.

דקה 70: ערן זהבי סיים את חלקו במשחק והוחלף.

דקה 72: שער! ניימיכן צימקה ל-3:2: ג’ונאתן אוקיטנה נשלח לנקודה והכניע את איבון מבוגו.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה