העונה הסדירה בליגה א’ מתקרבת לנקודת הרתיחה, כאשר הערב (שני) נערך המחזור הלפני אחרון, כאשר ברחובות, בקעת הירדן הבטיחה את המקום בפלייאוף ואת ראשות בית ב’ של המחוז הדרומי עם 1:3 על הפועל מרמורק. 

כזכור, ישנם ארבעה בתים בסך הכל, שניים במחוז הדרומי ושניים במחוז הצפוני, כאשר שתי הראשונות מכל בית בכל מחוז יתחרו ביניהן בשני בתים של ארבע (צפוני ודרומי), כאשר מנצחת הבית מכל מחוז תעפיל אוטומטית לליגה הלאומית. שתי הקבוצות שתסיימנה במקום השני בבתים שלהן, יתחרו ביניהן, צפונית מול דרומית, על הזכות להתמודד במשחקי המבחן מול הקבוצה שתסיים במקום ה-14 בליגה הלאומית. 

תמונת מצב במחוז הדרומי – בקעת הירדן, שניצחה בזכות צמד של אליחי צברי (15 ו-38) ועוד גול של אבי קטן (53) כשמנגד בן אלגרבלי רק צימק (27), הבטיחה את המקום הראשון בבית ב’ של המחוז הדרומי כשהיא עם 32 נקודות בעוד שמנגד, רגע לפני מחזור ההכרעה, מרמורק לא תלויה בעצמה וירדה למקום השלישי בעקבות ה-1:3 של מכבי יפו על בית”ר נורדיה, כשיפו תגיע למחזור האחרון כשהיא במקום השני עם אותו מספר נקודות כמו מרמורק, אך בזכות הפרש שערים עדיף שמעניק לה יתרון. 

מי שכבר הבטיחה מעשית את מקומה בפלייאוף היא אדומים אשדוד שמוליכה את בית א’ של המחוז הדרומי עם פער של 6 נקודות מהמקום השני כשנותרו עוד 6 נקודות בקופה, כשגם ירמיהו חולון קרובה להבטחת הפלייאוף כשהיא ניצבת מיד אחריה ומובילה ב-5 נקודות על פני שמשון כפר קאסם השלישית. 

תמונת מצב במחוז הצפוני – קצת פחות מותח. טירה, שנמצאת בעונה נהדרת למרות ההפסד הערב 1:2 להפועל הרצליה, כבר הבטיחה מזמן את ראשון בית א’ כשהיא עם 38 נקודות ופער של 12 נקודות מהמקום השלישי. בנוסף, כאוכב הלוהטת ניצחה 1:3 את רובי שפירא חיפה והמשיכה להתבסס במקום הראשון בטבלה. גבי גורי כבש צמד, קאסם נאג’ר השלים, בעוד אוואג’ו אספה רק צימק.

הדרמה הגדולה היא בקרב על המקום השני, שם טמרה גברה 0:2 על הפועל בועיינה ועלתה על חשבונה למקום השני בטבלה מחזור לסיום העונה כשהיא מובילה עלייה בשתי נקודות, הודות לפנדל של משה בן לולו ועוד שער של אוסאמה שעבאן (90). בבית ב’ כבר נקבעו שתי העולות כשהפועל כאוכב ובני ריינה הבטיחו את מקומן ותשחקה בפלייאוף.

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל