הפועל ירושלים נותרה מושלמת בגביע הטוטו של ליגת העל. החבורה של זיו אריה, שהגיעה אחרי ה-0:1 על בית”ר בדרבי, רשמה הערב (רביעי) ניצחון 0:2 על מכבי נתניה משערים של וויליאם אגאדה וגיא חדידה. עבור היהלומים היה זה המשחק הראשון במפעל, ובסיומו אוהדי הקבוצה הגיבו בקריאות בוז צורמות וקללות לאור היכולת ואף התעמתו קלות עם המאמן, ריימונד אטוולד, כשלטענתם ההולנדי סימן להם בידו לצאת החוצה.

אטוולד התייחס לתקרית בראיון סיום המשחק ל-ONE: ״אם הם רוצים לצעוק עליי הם יכולים לדבר איתי בסוף המשחק. אוהד אחר הרים עשר אצבעות  שהוא רוצה שחקן בעמדה מספר 10. אני מבין את התסכול שלהם. האוהדים חיכו הרבה זמן להגיע לאצטדיון והם רוצים לראות קבוצה מנצחת. אני מבין את התסכול שלהם והצעקות״.

אטוולד: סימנתי לאוהדים שאדבר איתם בחוץ

בנוגע למשחק אמר ההולנדי: “ידענו שהם קבוצה חזקה. עשינו טעות שעלתה לנו בגול ואחר כך המערך השתנה. במחצית הראשונה היו לנו הזדמנויות שלא נוצלו ובחצי השני זה היה יותר קשה, השחקנים היו עייפים גם. יש עוד עבודה כדי להשתפר. הם שיחקו עם עשרה שחקנים מחצית? הם שיחקו עם עשרה שחקנים מאחורי כדור אז היה קשה. לא עשינו מספיק”.

אוהדי מכבי נתניה (שחר גרוס)אוהדי מכבי נתניה (שחר גרוס)

עתידו של גבי קניקובסקי: “ההשפעה שלו גדולה, אבל הוא חושב על המעבר וברגע שזה לא קרה רואים שזה משפיע עליו מנטלית”. הקשר עצמו אמר: “מאכזב מאוד, זה לא טוב להפסיד, פתחנו טוב את המשחק אבל ספגנו במתפרצת. נצטרך להתמודד”.

גבי קניקובסקי (שחר גרוס)גבי קניקובסקי (שחר גרוס)

קניקובסקי ציין מצידו: “אני מנסה להתמודד עם אי הוודאות, אני מקווה שאדע בהמשך מה יקרה. כרגע אני בנתניה, החלום זה אירופה. אני פה ומנסה לעשות הכי טוב שאני יכול. האם אשחק בקבוצה אחרת בארץ? רוצה להתקדם, לא אגיד קבוצה זו או אחרת. אי אפשר לדעת, יש הרבה גורמים, הנהלה וקבוצות שרוצות לעשות כסף”.

בצד המנצח, זיו אריה אמר בסיום: “כיף לנצח, שאלו אותי על הדרבי ואמרתי שאין בזה כלום זה לא מביא נקודות בליגה, זה בשביל הקהל. גם הפעם, עלינוב הרכב אחר לגמרי, כאשר המטרות הן להכניס שחקנים לכושר משחק ושתיים לתת לצעירים שיש פה להרגיש מה זה ליגת העל. כרגע הניצחון זו לא המטרה הגדולה, למרות שכמובן אנחנו שמחים, אבל הדרך שלנו עוד ארוכה”.

גיא חדידה חוגג (שחר גרוס)גיא חדידה חוגג (שחר גרוס)

הצבתו של יהונתן שאבי בין הקורות: “לפני שנתיים כשהגעתי אמרו לי שאדליי הוא העתיד של המועדון, בשנה שעברה הבאנו את בני פרץ, עכשיו ירדנו ליגה ואנחנו סומכים על אדליי אבל צריכים שוער גיבוי טוב. שאבי עבר פציעה, לדעתי הוא אחד השוערים הטובים בארץ ואני לא מהסס כשאני נותן לו לשחק”.

עוד סיפר: “אמרתי לשחקנים שחלק מהדברים הטקטיים שעבדנו עליהם לא נעשה עכשיו, יש שיקולים מסוימים, יש חילופים מהבית כדי להכניס אנשים לכושר משחק. היו כאלה שחסרו לנו גם, ידעתי שזה יעלה לנו ביוקר, אבל כל תוצאה הייתה בסדר מבחינתי. אם זה נותן לשחקנים ביטחון לא אתווכח, אבל אם השחקנים יתבלבלו מהתוצאות אז נקבל פצצות בליגה. 

צפו בפרק ה-5 של טרנספר מרקט