משחק כדורגל מרגש בין שתי קבוצות כדורגל בהן משחקים ילדים יהודים וערבים התקיים הבוקר (חמישי). על המגרש נפגשו שחקני מכבי קביליו יפו ושחקני קבוצת הכדורגל של מרכז פרס לשלום ולחדשנות, כחלק מפרויקט המרכז לקידום דו קיום באמצעות ספורט. 

שחקן ליגת העל עידן ורד וכוכב הרשת ליאם גולן, הגיעו למגרש עם גביע הסופר קאפ המקורי שהגיע מצרפת ויוענק למנצחת בסופר קאפ הצרפתי בו יתחרו שתי הקבוצות הטובות בצרפת: מחזיקת הגביע, פאריס סן ז׳רמן נגד אלופת המדינה, ליל. 

הילדים הנרגשים לא ידעו שמחכה להם הפתעה במהלך המשחק – קשר פ.ס.ז’ אנדר הררה, שינחת בישראל במוצאי שבת, התקשר בשיחת וידאו מצרפת והזמין אותם באופן אישי להגיע למשחק שיתקיים ביום ראשון הקרוב, 1.8, באצטדיון בלומפילד בשעה 21:00. 

אנדר הררה (חן שנהב)אנדר הררה (חן שנהב)

אנדר הררה השיב כאשר נשאל על ידי הילדים האם הוא נרגש לחזור לשחק מול קהל אוהדים: "זו תהיה הפעם הראשונה שלי בישראל, ובתל אביב בפרט, אני מחכה בקוצר רוח לשחק בתל אביב מול קהל אוהדים, כי עברה שנה מאז שראינו קהל פיזי במגרשים. זה הגביע הראשון של העונה ואני שמח שזה בישראל כי תמיד שאני צופה במשחקים מישראל יש אווירה שמחה במיוחד".

שחקן ליגת העל עידן ורד איחל לו בהצלחה במשחק, והררה המשיך: "כדורגל הוא ספורט שמחבר בין אנשים ובין מדינות עוינות. כדורגל הוא מפתח לחיבור בין אנשים במטרה להפוך את העולם לטוב יותר ואני שמח להיות נוכח כאן היום ולראות ילדים מרקעים שונים שמשחקים יחד".

עידן ורד (חן שנהב)עידן ורד (חן שנהב)

תמי חי שגיב, מנהלת מחלקת חינוך לשלום, אמרה: "במרכז פרס אנחנו כבר למעלה מ-20 שנה מגלים כל פעם מחדש כיצד האהבה לכדורגל היא חוצת מגזרים, תרבויות ודתות, והשיחה המרגשת של אגדת פ.ס.ז׳ אנדר הררה עם הילדים היהודים והערבים מפרויקטי הכדורגל שלנו רק הוכיחה את זה פעם נוספת".

קבוצת קומטק שיזמה את האירוע רואה בספורט פלטפורמה לגישור בין מגזרים ומדינות ופועלת לקדם את תדמיתה של מדינת ישראל בעולם. כזכור, קבוצת קומטק והפילנתרופ סילבן אדמס עומדים מאחורי אירוח אירועי הספורט הגדולים בעולם בישראל, בשיתוף עיריית תל אביב-יפו. 

האתלטית שמסי יעודד מהבית?