ערן זהבי פתח את עונת 2021/22 בענק. הישראלי של פ.ס.וו איינדהובן כבש אמש (רביעי) את השלושער הראשון שלו בקבוצתו ההולנדית, הוסיף בישול למריו גצה, והוביל את קבוצתו ל-1:5 ענק על גלאטסראיי במשחק הראשון מבין שניים בסיבוב המוקדמות השני של ליגת האלופות.

פנומן: שלושער ובישול מטורף לזהבי מול גלא

זהבי נהנה מאוד משינוי המערך של מאמנו, רוג’ר שמידט. בשנה שעברה פ.ס.וו שיחקה כמעט תמיד 4-2-2-2, כשזהבי בחוד עם דוניל מאלן. אבל מאלן אמור לעזוב בימים הקרובים והוא לא שיחק מול הטורקים, ופ.ס.וו שיחקה כמו בהכנה לעונה במערך של 4-2-3-1, כשזהבי בודד בחוד ומאחוריו שלישיה התקפית מאוד. אין ספק שבינתיים לפחות, זה עובד מצוין. 

אחרי המשחק אמר זהבי: “זה היה ערב נהדר לכל מי שהיה באצטדיון. מה היה הדבר הכי יפה? שהאוהדים חזרו לכאן ושיכולנו לתת להם ערב מהנה. הדבר החשוב הוא שעשינו צעד גדול בדרך לסיבוב הבא. וכמובן שזו גם תוצאה מועילה לאווירה בקבוצה”.

ערן זהבי חוגג (האתר הרשמי של פ.ס.וו איינדהובן)ערן זהבי חוגג (האתר הרשמי של פ.ס.וו איינדהובן)

זהבי החמיא למי שכבש את הצמד, מריו גצה, לו הוא עצמו בישל באומנות את השער השלישי במשחק: “זה נהדר לשחק לצד מריו גצה. הוא עושה את החיים שלי על המגרש הרבה יותר קלים, כי הוא עושה כמעט הכל נכון”.

על השער הראשון שנבע מטעות קשה של מוסלרה: “טעות שלו? לא, אני לא חושב. זה התוצאה של הרבה לחץ שאנחנו מתרגלים באימונים. המאמן תמיד אומרים שאנחנו צריכים להוציא את זה לפועל. 

מה הוא חושב שיהיה העונה: “העונה שעברה הייתה קשה עבורנו, אבל אני בטוח שהעונה הזו תהיה שונה, הרבה יותר טובה. כולם במועדון מרגישים כך. לומר שפ.ס.וו מוכנה? עונה שעברה הייתה עונה שונה, הרבה חבר’ה הצטרפו מאוחר יותר, כולל אותי. גם עכשיו יש לנו שחקנים חדשים, אבל הקשר בינינו נראה טוב, אנחנו מתקדמים, יש אווירה טובה. אבל זה רק המשחק הראשון העונה, יש עדיין הרבה משחקים לשחק”.

לסיום זהבי הבהיר איך הוא מרגיש כלפי המועדון, ככל הנראה תוך שהוא נזכר באירוע השוד האלים לפני מעט יותר מחודשיים בהולנד, וכן איך הוא רואה את השנה שלפניו: “אני שמח במועדון הזה. כולם תמכו בי בזמנים הקשים. נחמד להבקיע, אבל אני פה כדי לזכות בתארים ולשחק בליגת האלופות. המטרות של הקבוצה חשובות יותר מהמטרות שלי. הרבה שחקנים חשים ככה, כך אני חושב. אם זה המצב, נוכל להצליח”.