שחטאר דונייצק של מנור סולומון התחילה את דרכה לשלב הבתים של ליגת האלופות היום (שלישי). הקבוצה הצליחה לנצח בחוץ, 1:2 מול גנק, ניצחון גדול לקראת משחק הגומלין בשבוע הבא. במועדון מודאגים מפציעתו של מנור סולומון שירד והוחלף במחצית.

זה היה משחק, כאמור, שסולומון ירצה לשכוח. הישראלי פתח בהרכב והיה פעיל, כולל בעיטה אחת לשער בדקה ה-25, אך נפצע במהלך המחצית הראשונה והוחלף בסיום המחצית על ידי המגן אלן פטריק. הוא סובב את הקרסול וסובל מנפיחות גבוהה, כאשר בקרוב הישראלי יעבור צילום שיאבחן באופן מדויק את פציעתו.

המחצית הראשונה התאפיינה בשליטה בכדור של שחטאר שהצליחה להגיע למספר מצבים, אך לא לסכן באופן משמעותי את שערו של מרטן ונדרוורט. מי שעלתה ליתרון הייתה דווקא גנק עם מתפרצת מוצלחת שנגמרה בראשו של פול אונואצ’או, שקיבל הרמה טובה והצליח לעלות ליתרון בדקה ה-39.

שחטאר פתחה את המחצית השנייה, כאמור בלי סולומון, עם לחץ שהוביל לשערים. האוקראינאים זכו לפנדל שנבעט על ידי טטה. ונדרוורט, שוער גנק, הצליח לגעת בכדור אך לא מנע ממנו להכנס לרשת והאורחת השוותה בדקה ה-64. 

המהפך של שחטאר, שהמשיכה ללחוץ ולהכתיב את קצב המשחק, הושלם בדקה ה-81. מהלך קבוצתי שהחל ברגליו של מרלוס הגיע לאיסמאילי והאחרון מסר לאלן פטריק, במהלך שעירב שלושה ממחליפי דונייצק. פטריק כבש וקבע את תוצאת המשחק.

בשבוע הבא ישוחק משחק הגומלין בין הקבוצות, כאשר אין השפעה לכך ששני השערים של שחטאר היו בבלגיה לאור ביטולו של חוק שערי החוץ. קבוצתו של המאמן רוברטו דה זרבי תנסה לשמור על התוצאה המוצלחת ולשחק בפלייאוף ליגת האלופות.

מחצית ראשונה:  

דקה 9: שחטאר חיפשה את השער. הרמה טובה של מנור סולומון לעבר הרחבה הורחקה על ידי הגנת גנק.

דקה 13: החמצה של שחטאר. לאסינה טראורה עם הבעיטה הראשונה במשחק שעברה הרחק מעל שערו של ונדרוורט.

דקה 32: החמצה נוספת לשחטאר. בעיטה של פדריניו מחוץ לרחבה הקפיצה את השער הבלגי.

דקה 39שער! 0:1 לגנק: בניגוד למגמת המשחק מתפרצת מוצלחת של הגנקים הובילה להגבהה מוצלחת של ג’ונייה איטו לפול אונואצ’או, האחרון כבש מקרוב לרשת האוקראינית.

מחצית שנייה:

דקה 46: חילוף ראשון של שחטאר: מנור סולומון ירד אחרי מחצית מוצלחת, אלן פטריק עלה במקומו.

דקה 50: פדריניו משחטאר קיבל את הצהוב הראשון במשחק.

דקה 60: מסירת מפתח לתוך הרחבה הגיעה לטטה, הברזילאי לא הצליח להשוות.

דקה 63: שער! שחטאר משווה ל-1:1: טטה בעט לפינה הימנית של השער. ונדרוורט זינק היטב ונגע בכדור, אך לא הצליח לעצור אותו.

דקה 67: כרטיס צהוב למייקון משחטאר לאחר עבירה סמוך לרחבתו שלו.

דקה 77: החמצה לגנק. ג’ונייה איטו עם בעיטה טובה שסחטה עצירה מרשימה מאנטולי טרובין. הוא פרץ לרחבה ובעט כדור טוב סמוך לרחבת החמש. 

דקה 81: שער! 1:2 לשחטאר: מהלך שהובל על ידי מחליפי דונייצק. מרלוס התחיל את התנועה והכדור הגיע לאלן פטריק, מחליפו של מנור סולומון, שהבקיע והשלים את המהפך.

שחטאר דונייצק: אנטולי טרובין, דודו, מרלון, ויטאו, מיקולה מטויינקו (מרלוס, 64), מרקוס אנטוניו (טאראס סטפנקו, 68), פדריניו, טטה (איסמלי, 64), מייקון, מנור סולומון (אלן פטריק, 46), לאסינה טראורה (דטיניו, 87).

גנק: מרטן ונדרוורט, גרארדו ארטגה זמורה, ג’ון לוקומי, מוג’איד סאדיק, דניאל מונוז, פטריק הרוסובסקי (קרל איטינג), ברייאן היינן, מייק טרסור נדיישימי (קריסטיאן טורסטוודט, 68), ת’יאו בונגונדה, פול אונואצ’או (קיירל דסרס), ג’ונייה איטו.