הפועל איכסל, שקיוותה היום (רביעי) לקבל בבית המשפט המחוזי בתל אביב החלטה שמשנה את רוע הגזירה ומונעת את ירידתה לליגה א’, לא הצליחה במשימתה והיא נראית בדרך הבטוחה לליגה א’, כאשר הפועל פתח תקווה, שירדה לליגה א’ בסוף העונה החולפת, תשחק ככל הנראה בלאומית.

בבית המשפט המחוזי נערך דיון בדרישתה של איכסל לבטל את ההחלטה של בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל להוריד את הקבוצה לליגה א’ בשל אי הגשת הבטוחות הנדרשות לבקרה התקציבית.

השופט גרשון גונטובניק אמר לאנשי איכסל במהלך הדיון שהם איחרו את המועד ומשכו את הזמן, שהבקרה התנהלה באופן סביר, ושביה”ד של ההתאחדות יצא מגדרו כדי לבוא לקראתם. הוא החליט לדחות את בקשתם של איכסל וכעת הם יוכלו רק לבקש רשות ערעור לביהמ”ש העליון.

באהא חליל עצבני (ONE)באהא חליל עצבני (ONE)

יש לציין שהפועל פ”ת תשחק כבר מחר במסגרת גביע הטוטו של הלאומית, ונראה שהחזרה המהירה של המועדון ממלאבס ללאומית כבר הופכת ממשית. הסברה בקרב אנשי ההתאחדות, לאחר הדברים שאמר השופט בדיון, היא שגם אם באיכסל יגישו לעליון בקשת רשות ערעור, הבקשה תידחה. בהפועל פ”ת כבר מתרגשים לקראת ההישארות בלאומית, כפי שמעיד חשבון הטוויטר של הקבוצה.

ביציאה מבית המשפט התחוללה מהומה כאשר אחד האנשים המזוהים עם איכסל צרח לעבר סיגי צייג, יו”ר הבקרה התקציבית, וכן לעבר עו”ד עמית פינס ולעבר אישה שעובדת עם צייג, ניגש אליהם בתנועה מאיימת ואמר “אתם גזענים, מפלים בין ערבים ויהודים”. השלושה ביקשו מהמאבטחים להגיע כדי למנוע התחממות של האירוע ואלה הפרידו בין הצדדים.

כעת נראה שאייל ברקוביץ’ ישוב להפועל פתח תקווה. על פי החוזה שיש לברקוביץ’ עם הקבוצה, אם היא נשארת בלאומית הוא ממשיך לנהל אותה. כעת, לפי התנאים, הפועל פ”ת צריכה לחזור להיות תחת ניהולו.

אייל ברקוביץ' (חגי מיכאלי)אייל ברקוביץ' (חגי מיכאלי)

כזכור, איכסל הייתה אמורה להגיש לבקרה התקציבית את תקציבה לעונה שבפתח עד ל-1 ביולי, אך לא הגישה שום תקציב ובבקרה הודיעו לקבוצה חמישה ימים לאחר מכן שהיא יורדת לליגה א’. הקבוצה ערערה, טענה לאפליה וגרסה כי הסיבה לאי הגשת התקציב הייתה “נפילה של תקשורת” וקיבלה ארכה להגשת מסמכים. לפני כשבוע, לאחר דיון נוסף בערעור של הקבוצה ומכיוון שאיכסל עוד לא הגיעה להסדר עם הבקרה, החליט בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל לחייב את איכסל להגיש בטוחות של 2 מיליון ש”ח עד ליום ראשון (1 באוגוסט), אחרת היא תרד לליגה א’. 

אלא שיום ראשון האחרון הגיע ואיכסל לא המציאה את הבטוחות שנדרשו בפסק הדין. כתוצאה מכך, ההתאחדות לכדורגל הודיעה להפועל פתח תקווה שהיא תישאר בלאומית. איכסל, בתגובה, הודיעה שתערער למחוזי ובמקביל ביקשה מבית המשפט להוציא צו מניעה להחלטה. בית המשפט לא נענה למועדון ולא הוציא צו מניעה, אך כן מקיים דיון בנושא שנפתח בשעה זו.