עכשיו זה סופי וחתום – הפועל איכסל תעביר את עונת 2021/2022 בליגה א’, הפועל פתח תקווה, שירדה בתום העונה החולפת, זכתה מן ההפקר ותשחק למרות הכל בליגה הלאומית. למרות שאיכסל קיבלה סעד זמני מבית המשפט העליון וניתנה לה אפשרות להגיש בטוחות בסך 2 מיליון ש”ח עד השעה 12:00 על מנת למנוע את ירידתה, היא לא עשתה זאת ועל פי הודעת הרשות לבקרת תקציבים, ירדה ליגה סופית.

למעשה, אכסל הגישה צ׳יקים ולא ערבות בנקאית. המועדון רצה להסתמך על ערבות משנה שעברה אבל בבקרה לא האריכו אותה. בהודעת ההתאחדות לכדורגל בנושא, צוין בלקוניות: “בהתאם להחלטת הרשות לבקרה תקציבית, הפועל איכסל לא עמדה בהחלטת בית המשפט העליון וצו המניעה פקע”. בהתאם לכך, הפועל פתח תקווה תפגוש כבר הערב את הפועל כפר סבא בגביע הטוטו של הליגה הלאומית.

שחקני איכסל מאוכזבים (חגי מיכאלי)שחקני איכסל מאוכזבים (חגי מיכאלי)

כזכור, בדיון בעניין הערעור שהגישה איכסל לבית המשפט העליון, קבעה השופטת, יעל וילנר, שהקבוצה תישאר בליגה הלאומית בכפוף להפקדת בטוחות בגובה 2 מיליון ש”ח עד 12:00, אך מאחר שזה לא קרה, אוהדי המלאבסים יכולים לשחרר אנחת רווחה עצומה. הדיון בערעור עוד ישוב לסגירת מעגל בבית המשפט המחוזי, אך שם לא צפויים לשנות את ההחלטה שכבר קיבלו בנושא. 

מטעם הפועל פ”ת נמסר: “התאם להחלטת הרשות לבקרה תקציבית, הפועל איכסל לא עמדה בהחלטת בית המשפט העליון וצו המניעה פקע. הפועל פתח-תקווה קיבלה הודעה רשמית מההתאחדות לכדורגל והבקרה התקציבית להתכונן לליגה הלאומית באופן סופי”.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה