מאבקי התחתית הלוהטת ייכנסו הערב (שני) ליישורת האחרונה. ארבעה משחקים ישוחקו בשעה אחידה וכל קבוצה נמצאת בסכנת ירידה. כשנותרו ארבעה מחזורים לסיום, כל נקודה קובעת והקרקע מתחת לרגליהם של בני לוד והפועל מרמורק לא יציבה, כשאיבוד נקודות במפגש הישיר ביניהן יכול לגרום לירידה אל מתחת לקו האדום. בנוסף, הפועל איכסל תתארח מול הפועל רמת השרון כשעדיין נותרו לה תקוות להישאר בליגה, ואחי נצרת תארח את הפועל ראשון לציון על מנת להבטיח את ההישארות.

הפועל מרמורק – בני לוד (רמלה, 19:00)

המארחת עשתה כברת דרך יפה מאוד מהמקום האחרון בטבלה אל מעל הקו האדום, אבל המשימה של אסי דומב עדיין לא הושלמה והמשחק מול בני לוד, לה אותו מספר נקודות, עשוי להיות מכריע לקראת סיום העונה. דומב התייחס לתחתית הצמודה: “כל משחק בליגה בסיטואציה שנוצרה, כשכל הקבוצות צמודות אחת לשנייה מאוד חשוב. ידענו שלא ננצח כל הזמן ולכן אנחנו מתקנים את הטעויות ובאים מוכנים ודרוכים למשחק. הסיכויים שווים לכולם והקבוצה שתגלה אופי חזק בארבעת המשחקים שנותרו תבטיח את הישארותה בליגה. מה הלאה? אנחנו מתרכזים במשימת ההישרדות בליגה ורק לאחר מכן נתחיל בהכנות לעונה הבאה”.

אסי דומב (משה חרמון)אסי דומב (משה חרמון)

מנגד, קשרה של האורחת, בן בן יאיר, אמר לקראת המפגש: “כרגע כל משחק הוא כמו גמר גביע, התכוננו לקבוצה שלוחצת גבוה ונמצאת בקצב צבירת נקודות מסחרר. אנחנו באים כדי לנצח ונעשה הכל כדי להביא שלוש נקודות”.

הפועל ניר רמת השרון – הפועל איכסל (רמת השרון 19:00)

מאבק בין שתיים מהקבוצות הנמצאות מתחת לקו האדום וזקוקות נואשות לנקודות. החבורה הצפונית יודעת שזה משחק ההזדמנות האחרונה שלה וכל תוצאה מלבד ניצחון תשלח אותה לליגה א’. ממול, הקבוצה מהשרון, שניצחון שלה ישלח אותה אל מעל לאזור הסכנה, הסתבכה בשבוע שעבר אחרי שסיימה בתיקו עם הפועל ראשל”צ ומאמנה נועם שוהם דיבר על מפלס הלחץ בקבוצה: “ברור לכולנו שמפלס הלחץ משפיע גם ברמות יותר גבוהות, אבל זה המצב הנתון ושחקנים גדולים נולדים ממשחקים של לחץ. אני מרגיש את השחקנים שלי ומשתדל להוריד מהם את הלחץ ונותן להם דרכים להתמודד עם המצב. אין משחקים נוחים בפלייאוף התחתון ואין קבוצות נחותות. במשחק אחד המומנטום יכול להשתנות. איכסל קבוצה התקפית מהאיכותיות בליגה. נבוא מוכנים מרוכזים וחדים לעוד גמר מתוך ארבעה שנשארו עד סוף עונה”.

שחקני רמת השרון מאוכזבים (שחר גרוס)שחקני רמת השרון מאוכזבים (שחר גרוס)

מכבי אחי נצרת – הפועל ראשון לציון (עילוט 19:00)

הירוקים, שקרובים להבטחת מקומם בלאומית, רוצים לעשות זאת באופן רשמי. מלך השערים של הקבוצה, אלון בוזורגי, שמככב העונה עם 11 שערים, אמר לקראת ההתמודדות: “אין ירידת מתח בקרב השחקנים, להפך, אנחנו חייבים לנצח כדי להבטיח את ההישארות באופן סופי. ההכנה לא שונה משום משחק בתקופה האחרונה, מוטי (איווניר) והצוות מכינים אותנו למשחק קשוח ובמטרה לגמור את הסיפור”. לגבי עתידו בעונה הבאה הוסיף: “יש התעניינות מהרבה קבוצות בליגת העל, אבל אני כל כולי רק במשחק הקרוב, בלהמשיך להבקיע ולעזור לקבוצה שלי לנצח ולהמשיך בחצי העונה המצוינת שאנחנו עושים. לגבי העונה הבאה, יש לי סוכנים והם מתעסקים בעניינים האלו”. 

מוחמד חטיב ואלון בוזורגי (חגי מיכאלי)מוחמד חטיב ואלון בוזורגי (חגי מיכאלי)

מן העבר השני, ראשל”צ נמצאת במצב שונה לחלוטין. חניכיו של ניר ברקוביץ’, שנמצאים במקום ה-15, ניצחו רק פעם אחת בארבעת משחקיהם האחרונים, מה שהוביל אותם לסכנה ממשית. הקבוצה מעיר היין, שעברה הרבה טלטלות בתקופה האחרונה, תקווה לגבור על יריבותיה עד לסיום העונה כדי להישאר בליגה.

הפועל עכו – הפועל פתח תקווה (עכו 19:00)

הפועל עכו מגיעה להתמודדות כשהיא במרחק שתי נקודות מהקו האדום, לאחר שקטעו רצף של שלושה הפסדים רצופים וניצחו את מרמורק. חניכיו של חיים לוי, שעוד היו קרובים להבטחת המקום בפלייאוף העליון לפני פיצול הטבלה, נקלעו למצב הלא נעים בעקבות רצף תוצאות רעות. מן הצד השני של המתרס, גם המלאבסים, שניצחון שלהם יקרב אותם להבטחת המקום בליגה, סיימו את המשבר שחוו (ארבעה משחקים ללא ניצחון) כשגברו על אחי נצרת 2:3 בתצוגה מרשימה. הכחולים מהמקום העשירי יעלו למשחק בעוד עתידו של מאמנם, מסאיי דגו, עדיין לא ידוע כאשר עירוני קריית שמונה קרובה לסיכום איתו.

מסאיי דגו (נעם מורנו)מסאיי דגו (נעם מורנו)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה