את משחקיה הביתיים עד כה מארחת עירוני טבריה באצטדיון החדש והמשודרג בעפולה וזאת לאחר שהעונה לראשונה הקבוצה משחקת בליגה הלאומית, אך בעיריית טבריה כבר חושבים קדימה והחלו לפעול להקמת אצטדיון עירוני חדש, שעל פי הצפי בתוך שנה וחצי יהיה מוכן.

על פי התוכנית שהגה ראש עיריית טבריה, יוסי בן דוד, יחד עם עוד 20 מתכננים ויועצים, שבחלקם היו מעורבים בהקמת אצטדיונים בשנים האחרונות ברחבי הארץ, המתקן החדש בטבריה שיהיה מקורה, יכיל 5,000 מקומות ישיבה ו-600 מקומות חניה. בנוסף, לצד האצטדיון עצמו יוקם גם מגרש אימונים.

בעיריית טבריה מציינים כי במכרז שייצא כבר בשבועות הקרובים יוצב תנאי, לפיו הקמת האצטדיון לכל היותר תמשך כשנה וחצי, מתוך שאיפה שעד תום העונה הבאה האצטדיון ייפתח ויוכל לשרת את הקבוצה העירונית בליגה הלאומית.

עלות הקמת המתקן החדש מוערכת ב-30-35 מיליון שקלים ומדובר בשלב הראשון, כשבהמשך לצד האצטדיון יוקם גם אולם כדורסל רב תכליתי בדומה לזה שנבנה בבאר שבע ובנוסף מגרשי טניס וכדומה, שישלימו הקמת קרית ספורט בטבריה.

האצטדיון החדש בטבריה

ומה עם האצטדיון הישן? הוא ישאר לרשות הקבוצה עד להקמת המתקן החדש וישרת את הקבוצה לאימונים וכדומה, שכן טבריה לא רשאית לארח במתקן שאינו עומד בדרישות הליגה הלאומית. אגב, נבחנה אפשרות לשפץ את האצטדיון הישן, אך העלויות הנעות סביב 12 מיליון שקלים מנעו את המהלך.

"אני מבין ומעריך מאוד את המאמץ הגדול של הקבוצה והאוהדים שנאלצים בעונה הראשונה בלאומית לנדוד בין מגרשים שונים. אנחנו משתדלים ונמשיך לסייע למרות הקשיים ומגבלות התקציב. לפיכך הגדלנו את תקציב הקבוצה לכמליון וחצי שקל לעונה זו ונמשיך לתמוך, לחזק ולסייע בהסעות ובשכירות של המגרשים ״למשחקי הבית״ אצל השכנים, עד שבעזרת השם נוכל לחזור הביתה לשחק בליגה הלאומית בטבריה בהקדם האפשרי. הקמת המתקן החדש הינה בשורה גדולה לעיר טבריה בכלל ולחובבי הספורט בפרט" הסביר ראש עיריית טבריה, יוסי בן דוד.

אגב, בפרוייקט זה יהיו שותפים לעיריית טבריה גם הטוטו, משרד הספורט והתרבות, המשרד לפיתוח הנגב והגליל ושותפים נוספים, אותם מנסים בטבריה לרתום למהלך המבורך.