בית הדין של ההתאחדות לכדורגל דן הערב (ראשון) בערעור שהגישה הפועל איכסל נגד ההחלטה להורידה מהליגה הלאומית לליגה א’, בשל אי אישור התקציב של המועדון על ידי הרשות לבקרת תקציבים. 

לאחר שהצדדים הוצאו מהאולם הם שבו וטענו בפני הדיינים כי הם צריכים עוד זמן לדון ביניהם על הפערים וביקשו הארכה עד מחר ב-12:00, כדי להגיע להסכמות. הדיינים, מיגל דויטש, רות ליטבק ועדי זרנקין החליטו להיענות לבקשה והודיעו כי פסק הדין יינתן בהקדם בהתאם לתוצאות המגעים. הדיינים הבהירו שגם אם לא יוצג בפניהם הסדר, ימסור כל צד את עמדתו עד 12:00 בכל מקרה.

היועץ המשפטי של ההתאחדות, עו"ד עמית פינס, ויו"ר הבקרה התקציבית, סיגי צייג (שחר גרוס)היועץ המשפטי של ההתאחדות, עו"ד עמית פינס, ויו"ר הבקרה התקציבית, סיגי צייג (שחר גרוס)

נכון לעכשיו מסתמן כי יו”ר הבקרה, סיגי צייג, תגיע להסכמות עם המועדון בנוגע לגובה התקציב, אך הבעיה הגדולה היא בנושא הביטחונות, שם צייג לא תתפשר. כרגע נראה שלאור כתב האישום שעומד נגד המועדון, רשם העמותות ישלול ממנו את הניהול התקין, מה שלא יאפשר לו לקבל תמיכה מכספי ציבור. במצב שכזה, הבקרה לא תוכל להסתמך על ההכנסות הצפויות של המועדון מכספי הסיוע של העירייה וכו’.

הדיינים גם קיבלו החלטה תמוהה, כשבניגוד לעמדתו של היועץ המשפטי של ההתאחדות, עו”ד עמית פינס, החליטו לסגור את רוב הדיון בפני התקשורת והטילו על חלקים גדולים ממנו חיסיון. אגב, הדיון בשני כתבי אישום שהוגשו כנגד המועדון בטענה להימורים חריגים, ייערך ביום רביעי ובו הקבוצה תעמוד בפני אישומים של עבירות התנהגות בלתי ספורטיבית, אי התייצבות לחקירה וכמו כן, עבירות בענייני כספים.

מהלך הדיון

רואת החשבון של המועדון: ״בהחלטה על הורדת הקבוצה מופיעים אישורי נתונים כוזבים. אין דבר כזה, כל האישורים שהגשתי לבקרה התייחסו לתשלומים ולמשכורות בהפועל איכסל. מי שיודע לקרוא את הדוחות שם רואה שלא כתבנו שיש הפרשות לפנסיה. אין שום נתון כוזב. אני הצהרתי על הדברים שהיו בפועל”.

הדיון בערעור של איכסל (שחר גרוס)הדיון בערעור של איכסל (שחר גרוס)

לאחר מכן ביקשה איכסל חיסיון משפטי, נציגי הפועל פתח תקווה, שתישאר בלאומית אם איכסל תרד, התנגדו, ועל כך ענה היועץ המשפטי של ההתאחדות, עו”ד עמית פינס: “אני רואה עין בעין עם הפועל פ”ת מכיוון שיש פה איזון, מצד אחד הזכות של הקבוצה לחסיון ומצד שני הדיון צריך להיות. שקוף אי אפשר לנהל דיון בדלתיים סגורות. ברגע שהגישו ערעור הם צריכים לקבל דיון שקוף”.

יו”ר הבקרה התקציבית, סיגי צייג: “בתום הדיון שהיה בשבוע שעבר ניסינו לראות מה התקציב שעומד בראשות הקבוצה. הקבוצה לא העבירה לנו את כל הנתונים ולכן היה לנו קושי לקבוע האם יש פה גירעון. ביום חמישי, 15 ביולי, כינסנו זימון מיוחד בזום יחד עם ראשי הקבוצה. הדיון היה שעה ורבע בלב העניין של המקורות ולא התקדמנו איתו ואני הצעתי שנשב על כל הסעיפים.  בתום הדיון בדקנו וראינו שאין לקבוצה את את המקורות. נתנו להם אפשרות שישלימו עוד מסמכים והדוחות לא הועברו עד היום”.

עו”ד איכסל ענה: “הישיבה בזום הייתה 20 דקות בגלל בעיות תקשורת. התחלנו בלדון בעניין התקציב שהגשנו ולא התקדמנו אפילו בסעיף אחד, כי לטענתם היו חסרים מסמכים. ביקשתי שנשב יום ראשון בבוקר על התקציב”.

בנקודה הזו הצדדים הוצאו מהאולם ולאחר ששבו, אמרה צייג: “שוחחנו בנינו בהפסקה והצלחנו לשבת על הפערים, הן במקורות והן בשימושים. אנחנו נדרשים לעוד זמן לשבת על הפערים בנינו ונעשה זאת היום לאחר הישיבה ומחר נודיע עד השעה 12:00”.

עו”ד הפועל פ”ת, יפתח אבן עזרא, הגיב לכך: “שלא תהיה פה החלטה. איכסל הרוויחו 14 יום אקסטרה, שבסופם מי שתיפגע זאת הקבוצה שאני מייצג. מי שמתחיל ככה עונה בדרך כלל לא מסיים אותה או מסיים אותה עם פשיטת רגל. אלו חובות של מליונים”.

הכי מטורף שראיתם: שער על הבאזר מחצי מגרש