ראובן עטר ובני לוד יכולים מעט לנשום קצת לרווחה לאחר שהערב (ראשון) רשמו 1:2 יקר על הפועל עכו במסגרת המחזור ה-32 בפלייאוף התחתון. הניצחון החשוב אמנם השאיר את החבורה של עטר במקום ה-14, אך הוא הלחיץ לגמרי את אחי נצרת, לה 3 נקודות יותר ומשחק חסר.

הניצחון הגיע בצדק למארחת, שרצתה יותר, שלחה המון שחקנים קדימה וגם הייתה עדיפה בהרבה, כשרק אופק אנטמן בשער האורחת מנע הפסד גדול יותר. מורד אבו ענזה, הסמל הגדול של לוד, החמיץ פעמיים מקרוב במחצית הראשונה, אך איפס את הרגל בדקה ה-44 ומצא סוף סוף את הרשת.

ראובן עטר (שחר גרוס)ראובן עטר (שחר גרוס)

גם החצי השני נפתח במגמה דומה, ויקטור מרעי הוכשל בתוך הרחבה על ידי איתן רצון (כרטיס אדום) ובן בן יאיר לא התבלבל מהנקודה הלבנה (57). למרות החיסרון המספרי, חן ידען המחליף הלחיץ את עטר בדקות האחרונות אחרי ששיגר בעיטה מדויקת לפינה, אך זה היה מאוחר מדי עבור האורחת.

בסופו של ערב, הצפוניים של אלי כהן, שחיפשו להבטיח כמעט באופן סופי את ההישארות, רחוקים רק 6 נקודות מהמנצחת ומהאזור המסוכן של ליגת המשנה, שכרגיל תייצר הרבה מתח במחזורי ההכרעה.

מחצית ראשונה

דקה 1: שופט המשחק, רועי ריינשרייבר, הוציא את ההתמודדות לדרכה

דקה 13: מורד אבו ענזה קיבל כדור עומק נפלא, אך אופק אנטמן היה במקום ועצר את הכדור. יופי של הדיפה לשוער הצפוניים

דקה 20: אין ספק כי הקבוצה של ראובן עטר רוצה ושולטת יותר עד שלב זה, אך אנטמן עוד עבודה טובה בשער הצפוניים, שממעטים לצאת קדימה

דקה 25: ההזדמנות של הצפוניים. הבעיטה של ירין שרעבי הלכה מעט מעל למשקוף השער, עטר נשם לרווחה

דקה 30: עוד החטאה לקפטן אבו ענזה. הפעם בן יאיר סידר לו מצב מצוין מתוך הרחבה, הגנת עכו קפאה, אולם הבעיטה הלכה מעל למסגרת השער. עוד החמצה גדולה

דקה 44, בני לוד עלתה ליתרון 0:1: סוף סוף הלחץ נשא פרי. אבו ענזה, מי אם לא הוא, הפעם היה מדויק וחד, כשירה כדור אדיר מתוך הרחבה היישר לרשת של אנטמן

מחצית שנייה

דקה 55: גם החצי השני נפתח באותה מגמה, לוד לא מסתפקת ביתרון המינימלי ושולחת הרבה שחקנים קדימה מול התבטלות של הצפוניים

דקה 59, בני לוד עלתה ליתרון 0:2: ויקטור מרעי נשלח בכדור ארוך והוכשל בתוך הרחבה על ידי איתן רצון שראה גם את האדום. בן בן יאיר לקח את האחריות מהנקודה וכבש בבעיטה שטוחה וחדה

דקה 70: הפועל עכו עושה קצת קולות של חזרה, אך המסירות של השחקנים בלבן בשליש האחרון רחוקות מלהיות מדויקות ומסוכנות

דקה 85, הפועל עכו צימקה ל-2:1: הצפוניים חזרו לעניינים ובגדול. חן ידען המחליף חתך לאמצע ושיגר בעיטה חדה היישר לפינה של אסף רז. יהיה קאמבק גדול בעשרה שחקנים?

בני לוד: אסף רז, עומר משאלה, אחמד יונס (מחמוד יונס), דושאן מטוביץ’, בן בן יאיר (עילאי טרוסט, 67), אור הק, רז שביט, ויקטור מרעי, גל צרויה, מוראד אבו ענזה, יובל חליבה.

הפועל עכו: אופק אנטמן, גל קולני, ג’ורג’ דיבה, גל בראל, איתן רצון, אוהד אלביליה, דוד אמזלג, ערן ביטון, ירין שרעבי (חן ידען, 65), גל קעטבי, טקויה מורימה.