לאחר שנתיים בכלא ורק עשרה ימים מאז שחרורו, הכדורגלן, יצחק אספה, שהואשם בהפקרתו של הנער ארי נשר ז”ל, צפוי לחתום היום (רביעי) בבני יהודה עד לסיום העונה, כפי שנחשף ב-ONE.

אספה, התאמן ביומיים האחרונים בקבוצה של ברק אברמוב, ושחקני בני יהודה הופתעו לראות כי שמר על כושר, ביחס למי שבמשך שנתיים לא שיחק בשום מסגרת. המגן סיפר לאנשי הקבוצה כי הקפיד להתאמן כל יום בכלא ולשמור על כושר גופני.

אספה השתחרר ב-16.1.22 לאחר שריצה את תקופת מאסרו בכלא חרמון. השחרור המוקדם הגיע לאחר שוועדת השחרורים של בתי המשפט קיצרה את עונשו המקורי של אספה, שפגע בנשר, בנו המנוח של הבמאי אבי נשר, עם מכוניתו בספטמבר 2018. אקס מ.ס אשדוד ריצה כשנתיים מתוך שלוש שנות המאסר שנגזרו עליו.

יצחק אספה עם משפחתו (עמרי שטיין)יצחק אספה עם משפחתו (עמרי שטיין)

בתחילה בית המשפט המחוזי בת"א, גזר עליו 4.5 שנות מאסר, אולם בית המשפט העליון קיבל את הערעור שלו וקיצר את העונש לשלוש שנות מאסר. התאונה הקטלנית התרחשה ב-24 בספטמבר 2018. אספה נהג ברכב שכור בשדרות רוקח בתל אביב, מכיוון מערב למזרח, ובאותה עת רכבו במקום על אופניים חשמליים ארי נשר ז"ל בן ה-17 וחברו. בשלב מסוים סטו שני הנערים ונפגעו בעוצמה מחלקה הקדמי של מכוניתו של אספה. נשר הועבר לבית החולים איכילוב, וימים אחדים לאחר מכן נקבע מותו. חברו נפצע. מיד לאחר התאונה אספה עזב את המקום מבלי להזעיק סיוע או להושיט עזרה לשניים.

אספה נכנס לכלא ב-25.2.2020, וכעת, לאחר פחות משנתיים, הוא חוזר למגרשי הכדורגל. בתחילה בכלל דובר על כך שאספה יצטרף לבית"ר ת"א/בת ים. אחד מאנשי הקשר של מכבי ת"א, שמסייע לקבוצה, חיבר בין הצדדים. אספה נפגש עם ליאור שחטר, יו"ר בית"ר ת"א/בת ים, שביקש את הפגישה בטרם יחליט על צירופו לקבוצה. שחטר רצה להתרשם מאספה אישית לאחר שחרורו מהכלא וגם התלבט בנוגע למהלך מבחינה מוסרית. לאחר הפגישה שחטר ביקש עוד כמה ימים למחשבה.

בינתיים, טום בן זקן, ששיתף פעולה עם אספה במ.ס אשדוד, יצר קשר עם כפיר אדרי ,מנכ"ל בני יהודה. משפחת בן זקן ליוותה את אספה לאורך כל תקופת מאסרו וטום ואביו ג'קי דאגו לו בדרך לכל מה שהיה צריך. לטום בן זקן יש קשר לבני יהודה דרך משפחתה של אשתו ובמועדון הכתום נתנו אור ירוק ואפשרו לאספה להגיע לכמה אימונים, לאחריהם יוחלט לגביו.

טום בן זקן (שחר גרוס)טום בן זקן (שחר גרוס)

היום המגן התאמן עם הקבוצה, ולאחר האימון האחרון, המאמן, יוסי אבוקסיס, נתן לאנשי הקבוצה אור ירוק להחתים את השחקן אחרי שהתרשם ממנו מבחינה מקצועית. בבני יהודה הגישו הצעה לשחקן ומחר, לאחר האימון, הצדדים קבעו לחתום עד לסיום העונה. אף אחד כמובן לא יודע עוד איך אספה יתפקד על כר הדשא מבחינה מקצועית, לאחר שנתיים במהלכן לא שיחק כדורגל, אבל אין ספק שמדובר באחד הקאמבקים הכי מפתיעים שהיו בכדורגל הישראלי בשנים האחרונות. 

צפו בפרק מספר 4 של Transfer Market
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה