“יד האלוהים” של מראדונה, אליפות אירופה בכדורסל של מכבי ת”א, משחק השרוכים, פרוץ מלחמת ששת הימים ואפילו רצח רבין - יורם ארבל היה שם, בקולו ובדמותו, בכל אחד מהאירועים הללו ובעוד רבים אחרים, כמו שאמר פעם טל ברודי - “לא רק בספורט, בהכל”.

לכבוד יום הולדתו ה-80 שחל היום (רביעי) הגיע ארבל לראיון מיוחד באולפן ONE ודיבר על הכל: האם חלם להיות שדר בתור ילד, קריירת המוזיקה שנטש, תחילת הדרך ברדיו, המעבר לטלוויזיה ורגעי השיא ששידר. וגם: המשפטים שהפכו לקאלט, השנה הקשה בחייו, המאבקים על תואר “השדר מספר 1”, הטעויות בזיהוי שחקנים, דירוג הכדורגלנים הגדולים בכל הזמנים, הפספוסים, סודות מאחורי הקלעים והאם פרישה היא בכלל משהו שעובר לו בראש?

צפו בטעימה מהראיון המלא שישודר הלילה בשעה 22:30 בערוץ ONE:

הרגעים הגדולים והזכורים: יורם ארבל בן 80

בקטע קצר מהראיון, נזכר ארבל במונדיאל 1986 אותו שידר: “לפני שדייגו סידר לי מתנת יום הולדת ב-1986, הוא היה בארץ. הוא חשב שביקור בארץ יהיה הקמע שלו. המשחק נגד אנגליה, אין ספק שמבחינת ההתרגשות והכדורגל, זה המשחק הכי גדול ששידרתי אי פעם, דווקא בגלל המחלוקת העצומה שהייתה שם. שיחק שם השחקן שלטעמי הוא הכי גדול ששיחק את המשחק. אני אוהב את הגול הזה בגלל הממזרות שלו. זה לא ספורטיבי מה שהוא עשה, תיירי הנרי עשה דבר די דומה, אבל הייתה פה ממזרות, ואני חושב שזה הגול שבנה את הגול השני. הוא ידע שכולם רואים שזה ביד, וכשהוא לקח את הכדור לפני האמצע והתחיל את הדריבל, זה בדיוק מה שעבר לו בראש: ‘אני אראה לכם מה אני שווה’, ונתן את גול המאה. זה היה שידור נהדר שאני מאוד אוהב אותו”.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה