אחרי חמישה מחזורים, קבוצת האוהדים מכבי עירוני אשדוד מצאה את עצמה במקום העשירי בטבלה של ליגה א’ דרום. אם מנתחים את נתוני הקבוצה, הרי שמדובר באחת משתי ההתקפות הטובות בליגה עד כה, אבל ההגנה שלה רפויה ודורשת חיזוק. ניצחון אחד, 3 תוצאות תיקו והפסד אחד בלבד, אלא שיש מי שמתלונן ורוצה שינויים ומהר.

"הסבלנות שלהם תמה ולא ברור לי למה", אמר אבי אבינו, מאמנה של הקבוצה ל-ONE. "כל קהל, בכל מקום, יכול לצעוק מה שהוא רוצה. לגיטימי, אני מקבל. קהל מגיע בכדי לראות את הקבוצה שלו מנצחת בכל משחק, וזה לא רק בעירוני, אלא בכל מקום. אני יכול להגיד שרוב הקהל של עירוני, עוד מהעונה שעברה, מרשים אותי לטובה ואני שמח שיש קהל כזה בליגה א'".

למרות שבתחילת העונה הצהירו כי הקבוצה תעמוד על תקציב שפוי שיעזור לה להתנהל פיננסית בצורה נכונה, יש מי שרוצה לקבל יותר ממה שהוא רואה עד כה.
"הציפייה מאיתנו ליותר, ברורה. גם הצוות המקצועי מצפה ממני ומהשחקנים ליותר. לצערי, בשלושת המשחקים האחרונים, זה היה בידיים שלנו אבל לא הצלחנו להשיג את מה שרצינו. אנחנו צריכים לתת את הדעת בחלק האחורי. איך ייתכן שאנחנו סופגים כל כך הרבה, דווקא במשחקים שאנחנו מרשימים בהם. איך מתקנים את זה? אנחנו מנסים לצרף בימים הקרובים שחקן-שניים שיעזרו לנו. גם אם לא, אני מאמין בסגל שלי ואני יודע שאפשר להוציא הרבה יותר ממה שהשכלנו להוציא עד כה".

אבי אבינו ועופר אברה (צילום: יונתן גינזבורג)אבי אבינו ועופר אברה (צילום: יונתן גינזבורג)

הקהל לא מרוצה. לפחות חלקו. גם הרשת גועשת. 
"הרעש של הקהל כלפיי, בין אם פוגע או לא פוגע, דווקא הוא זה שגורם לשחקנים להתערער. אין לי בעיה שהקהל יקלל אותי וישיר מה שהוא רוצה. אני אמנם מאמן צעיר, אבל עברתי דבר או שניים בכדורגל ואני יודע להתמודד עם זה. אמשיך לעזור לקבוצה למצוא את הדרך הנכונה, אבל חשוב לי להגיד כי הקריאות של הקהל מייצרות אצל השחקנים הרבה מאוד לחץ וחוסר אמון. אני חושב שזה לא צריך לקרות כי הקבוצה היא מעל הכל. הקהל כן צריך לדחוף את השחקנים ולתת לו את מלוא הקרדיט שמגיע לו. אמנם זו רק שנה שנייה שלי כמאמן בוגרים, הייתי כעוזר מאמן בלאומית, שיחקתי בלאומית, בליגת העל. אני יודע טוב מאוד מה זה אומר. פעם אתה על גג העולם, פעם אתה בתחתית ורוצים להוקיע אותך".

כדור שלג או שצריך לקחת דברים בפרופורציה?
"אני לא רואה פה שום כדור שלג. רק התחלנו את העונה הזו ואנחנו עם הפסד אחד בחמישה משחקים. נכון, ציפינו ליותר, אבל הפסד אחד לקבוצה מהצמרת הגבוהה בדקה ה-90. אני לא יודע על מה כל הלחץ ומאיפה בא הקשקוש הזה שצריך לנקות אורוות. אנחנו אחרי מחזור חמישי בלבד, כן? הרי כולם יודעים שבכדורגל יש זיכרון קצר. שכחו שבעונה שעברה, מכבי עירוני אשדוד בתקציב הכי נמוך בליגה עשתה דברים יפים. יש גם מי ששכחו כי עד מחזור שישי היינו עם 3 הפסדים רצופים ולא היה יותר מדי בלאגן כמו שיש כרגע".

בתוך כך, ביום שישי הקרוב, יתקיים המחזור ה-6 בליגה א' דרום. מכבי שעריים תארח את מכבי עירוני אשדוד, אלא שבאשדוד זועמים על מכירת הכרטיסים מצד שעריים. "כרטיסים החל מגיל 4? איפה נשמע דבר כזה? ילדים לא נכנסים בחינם? נכון לכרגע, אנחנו מחרימים את המשחק. מקווים מאוד ששעריים תתקפל מההחלטה ההזויה הזו". בשעריים הודפים הטענות ואומרים כי זו אינה הפעם הראשונה שהם גובים כספים גם על ילדים בני 4. "אנחנו גובים הסכומים בכל המשחקים. הודענו להנהלת מכבי עירוני אשדוד שהם רשאים לעשות כרצונם בסיבוב הבא, בו הם מארחים".

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל