עד לפני חמש שנים, עירוני נשר שיחקה בליגה הלאומית. מאז היא הספיקה לנשור עד לליגה ב' ורק בעונה שעברה הצליחה הקבוצה של שלומי פרץ ואמיל יוסיפוב לחזור לליגה ב'. עם אחד האצטדיונים הטובים בצפון ומחלקת נוער איכותית, יש בנשר לא מעט פוטנציאל, אבל בינתיים הקבוצה הבוגרת לא מספקת את הסחורה.

"ידענו לאן אנחנו נכנסים ולא הופתענו", מספר המאמן עומר לוינזון ל-ONE, "ידענו שההתחלה תהיה קשה עם תקציב נמוך והרבה מאוד צעירים. היה חשוב לנו להישאר בעניינים בתקופה הזו. הבאנו מספר שחקנים עם ניסיון ואנחנו מקווים להתרומם".

עם חמישה הפסדים בששת המשחקים הראשונים, נשר מוצאת את עצמה במקום ה-17 והלפני אחרון עם פחות נקודות (9) ממחזורים שחלפו (10), אבל היא במגמת שיפור מאז הניצחון הטכני מול הפועל בני פרדיס. "בכל עשרת המשחקים היינו טובים מהיריבות, אבל החמצנו לא מעט וחוסר הניסיון פגע בנו קשה", אומר לוינזון, "הפגרה לא הגיעה בזמן טוב, אבל אני לא מייחס לזה חשיבות. אנחנו עובדים קשה ונראים טוב על כר הדשא. לא היו משחקי אימון במהלך הפגרה, אבל עבדנו על מה שצריך".

המשוכה הבאה של נשר תהיה מ.ס. צעירי טייבה (שישי, 13:00), שמאמנה, יגאל אנטבי, שומר על 100% הצלחה. "אין ספק שמדובר בקבוצה רעבה ומצוינת, אבל זו ליגה שוויונית ואנחנו יכולים לנצח כל קבוצה", אומר מאמן נשר, "ברור שאפשר גם להפסיד, אבל אנחנו משחקים בבית ויש לנו את כל הכלים הנדרשים על מנת להוכיח שאנחנו לא בשר תותחים. המאזן של אנטבי? אני מקווה להוריד לו את האחוזים".

המאזן בסכנה? יגאל אנטבי (אורן בן חקון)המאזן בסכנה? יגאל אנטבי (אורן בן חקון)

בנשר לא מרימים ידיים למרות המצב בטבלה והבעלים שלומי פרץ אמר: "שלא ימהרו להספיד אותנו ולסמן אותנו כיורדת, יש לנו קבוצה טובה ומוכשרת עם שחקני בית צעירים שרעבים להצליח. היינו טובים יותר כמעט בכל המשחקים שלנו ורק חוסר מזל וחוסר ניסיון מנע מאיתנו להיות בצמרת. היו לנו משחקים עם תשעה שחקנים בני 19-20, אנחנו מאמינים בהם והם משחקים רק משיקולים מקצועיים, לא מתוך ניסיון לחסוך. הם כבר הראו שהם מסתגלים לליגה, אבל היינו חייבים לצרף כמה שחקנים מנוסים שירימו אותם. צריך גם לשכוח שיש חמש יורדות ובאופן טבעי זה מגביר את הלחץ".