כל החששות שהיו במועדון ספורט דימונה מתחילת העונה נעלמו כלא היו. הקבוצה הדרומית מצאה עצמה חזק בצמרת כשבסוף השבוע (שישי, 13:45) תארח את ערן לוי ומכבי קביליו יפו. "במשחק המרכזי הכל יכול לקרות", אומרים בדימונה.

רוח חדשה נושבת בעיר דימונה? הקבוצה הצנועה מצאה את עצמה מתחילת העונה כקבוצת צמרת לגיטימית שיכולה להתמודד חזק מול קבוצות שהשקיעו מעל ומעבר. עם שקט וצניעות, אפשר להגיע רחוק, אומרים לנו במועדון. מועדון ספורט דימונה רשמה עד כה ארבעה ניצחונות, ואם לא די בכך, מדובר בקבוצה הפורייה ביותר בליגה.

12 שערי זכות, מקום שני בטבלה, קבוצה שאין מה שיעצור בעדה. ביום שישי הקרוב, קבוצתו של רונן ויינשטיין תארח את מכבי קביליו יפו. הקהל בדימונה מתחיל להתעורר מהתרדמת שלו ונדמה שנזכה לראות אצטדיון מלא, מה שלא קרה שנים בעיר הדרומית. האם זה ערן לוי וקבוצתו או שהקהל הדימונאי יגיע בהמוניו בגלל הסגל המרשים שיש בעיר? מה שבטוח, מצפה לנו משחק כדורגל ברמה גבוהה במיוחד.

רונן ויינשטיין (פרטי)רונן ויינשטיין (פרטי)

לא מעט אנשים לא ציפו לראות את דימונה בחלק העליון בטבלה, לאור העובדה כי עבר על המועדון קיץ לא פשוט, בטח כשמדובר בקבוצה דרומית במיוחד שלהביא אליה שחקנים זו משימה לא פשוטה. "בהחלט, היה חשש בתחילת העונה. זה לא סוד שקשה להביא לדימונה שחקני רכש, בגלל המיקום של העיר. שחקנים מהמרכז יעדיפו לשחק קרוב לבית", מספר לנו ויינשטיין, המאמן שפותח עונה שלישית בדימונה.

אבל בפועל, המצב שונה. "פתחנו את העונה בצורה טובה, חיובית ומרשימה. אבל זה ממש לא במקרה. מי שמכיר את המקום מקרוב, ומכיר את ה-DNA של המועדון ואת הנפשות הפועלות, מבין שיש כאן הנהלה יוצאת מן הכלל, שותפי לדרך, ישראל אברג'יל ושאול מלכה, מאמן השוערים, הם אנשי צוות שלא תראה באף מקום אחר. וראש עיר, בשם בני ביטון, שנותן את הכול מהכול, בכל נושא הספורט, שלא יחסר שום דבר. מבחינת מתקן, מוסר תשלומים, כל מה שמועדון כדורגל צריך על מנת שיהיה בו שקט תעשייתי. ככה שבאמת החשש התפוגג. מי שמגיע למקום, מתמכר במובן החיובי של המילה".

כאמור, ביום שישי הקרוב, מועדון ספורט דימונה תארח את מכבי קביליו יפו בדימונה, משחק שיפגיש בין המקום השני למקום השלישי. "המשחק המרכזי", כך קוראים לו בעיר הדרומית. "כל ספורטאי, שהוא ספורטאי בנפש, אוהב את המשחקים האלה והאתגרים האלה. לא משנה אם אתה ספורטאי יחיד או קבוצה, אחרי הישגים כאלה, אתה מחכה בקוצר רוח למפגש כזה. מה גם שכל העיר צמאה לחשיפה ורוצה בהצלחת המועדון. אנחנו שמחים שהגיעו לסיטואציה בה אנחנו חלק ממשחק צמרת מסקרן. לגבי עודד בירו, שהגיע אלינו מאור יהודה, אנחנו רואים שהוא מתחיל להיכנס לעניינים. צר לי שלא יוכל לשחק בשישי בעקבות הכרטיס האדום שקיבל נגד אזור, אבל זה לא אומר שנגיע בסגל חסר".

עודד בירו (באדיבות יונתן גינזבורג)עודד בירו (באדיבות יונתן גינזבורג)

וקהל?
"יהיה פה מגרש מלא, אני בטוח. יפו יביאו את הקהל שלהם, אנחנו רוצים לראות פה את הקהל שלנו, בהמוניו. הקהל צריך להבין שסוף כל סוף יש כאן קבוצה שרוצה להביא גאווה לעיר. אחרי שנים של דשדוש, הגיע הזמן לראות את הקהל שלנו מגיע בהמוניו, מאמין בקבוצה שלו ונותן רוח גבית לקבוצה שרעבה להצלחה”.

לגבי ההצלחה של הקבוצה, רוצים ללכת עד הסוף?
"אחרי שנים שלדימונה לא הייתה יציבות בליגה א', אנחנו רוצים לייצב את הקבוצה. רוצים לאגור נקודות, להיות קבוצה לגיטימית בליגה א' שלא מוצאת את עצמה בכל עונה נלחמת על חייה וברגע שנראה שהעונה מתקדמת בדיוק כפי שרצינו, אין כל סיבה שלא נציב לעצמנו יעד נוסף, כרגע זה מוקדם מלהצהיר שזה קורה".

משה אסולין (באדיבות יונתן גינזבורג)משה אסולין (באדיבות יונתן גינזבורג)

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל