אתמול (שבת) התקיים המשחק שסגר את המחזור ה-13 בליגה א' דרום. הפועל בני לוד אירחה את מועדון ספורט דימונה לקרב על שלוש נקודות חשובות. דימונה רצתה לחזור הביתה עם ניצחון ראשון מזה שבעה משחקים, בעוד בבני לוד קיוו להתרחק מהתחתית הבוערת. בדקה ה-70, אופק בלסאוף, שפתח את העונה במכבי שעריים ורשם אתמול את משחקו השלישי בלוד, קבע את תוצאת המשחק, עם 0:1 גדול.

אופיר רגב, הבעלים של בני לוד, סיפר ל-ONE: "הספידו את הפועל בני לוד מהר מדי. יש מי שרואה שאנחנו ארבע נקודות מירידת ליגה. אני מסתכל על זה אחרת, חברים. נקודה, ואני נשאר בליגה. יש פה שחקנים שמשחקים עם הלב".

הפועל בני לוד (באדיבות יונתן גינזבורג)הפועל בני לוד (באדיבות יונתן גינזבורג)

אין ספק שרגב הוא דמות חמה. הוא יודע היטב מה נכון לקבוצה שבתקציב לא גבוה במיוחד, מחזיקה באחד המתקנים היותר מרשימים בליגות הנמוכות: "שיחקו אתמול ומשחקים כאן קבוצה של גברים, שכסף לא מעניין אותם. מי שמגיע למגרש ועולה לכר הדשא, עצם העלייה לכר הדשא – שווה שלוש נקודות. שחקן מ-20% יכולת, יש לו 100% יכולת. זה לא כמו שאתה הולך למגרשים אחרים כאן בליגה, שנראים כמו ביצה או כמו מחסן. זה השחקנים שלנו. רואים את התנאים שיש להם כאן שאותם לא יקבלו בשום מקום אחר. מה גם שהמשחקים שלנו בערב. אי אפשר לשחק בבוקר או בצהריים. השחקן צריך לנוח, לאכול כמו שצריך ואז לשחק".

מה שאתה אומר בעצם, שאם משחקים בבוקר או בצהריים, אז מה ההבדל בין ליגה א' ל-ב' ו-ג'? "נכון. אם אתם קוראים לנו מקצוענים או חצי מקצוענים, אז תנו לנו לשחק בשעות נורמליות. אז מה ההבדל בין ליגה א' וליגה ג'? השעות אותן שעות. יש כאן מגרשים שיש להם תאורה אבל מתעצלים להדליק גנרטור. ככה לא נגיע רחוק, עם כל הרצון הטוב של אנשי ההתאחדות לשנות את הליגה הזו ולתת לה חשיפה קצת יותר גדולה ממה שהיה לה עד היום".

הפועל בני לוד מול מכבי יבנה (יונתן גינזבורג)הפועל בני לוד מול מכבי יבנה (יונתן גינזבורג)

על רמתה של ליגה א' דרום ותקרת השכר אמר רגב: "ליגה א' היא פח אשפה. אין רמה בליגה הזו. מבחינתי, היא ברמה של ליגה ג'. אין רמה, לא מבחינת מתקנים ולא מבחינת שום דבר. אתמול ראית את זה היטב. מגיעה לכאן קבוצת כדורגל ששווה למעלה משניים וחצי מיליון שקלים ונראית כמו רוח רפאים. מכבי יפו הגדולה, עם ערן לוי, שעונה אחת שלו שווה שתי עונות של כל קבוצת בני לוד”.

“שחקנים מגיעים אליי עם סכומים שלא נשמעו בליגה לאומית. אתה רוצה 18,000 ש”ח? לך לשחק ביובנטוס, לא פה. אני מאוד שמח שהבקרה התקציבית צריכה להיכנס לליגה הזו בעונה הבאה. מקווה שהיא לא תשמש כתפאורה כמו בליגת העל. צריך תקרת שכר חובה. לא הגיוני שיעופו פה שטרות מעל ראשים של אנשים".

ערן לוי בועט (רדאד ג'בארה)ערן לוי בועט (רדאד ג'בארה)

רגל סיכם: “במהות שלה, ליגה א' צריכה להיראות אחרת. כשהחבר'ה הצעירים מסיימים מחלקות צעירות, הם צריכים להגיע לליגה א'. זו הבמה שלהם ומכאן הם יכולים אך ורק להתפתח או להישאר כאן ולעבור מקבוצה לקבוצה. אבל צריך להשקיע על מנת שהכדורגל בליגה הזו יתפתח ויצמח ויהפוך לאיכותי. אתה ראית איפה פרדיס מתאמנים, עם פרוז'קטור וחצי. זה לא מקצועי, זו בדיחה על חשבון כולנו. ככה מתנהלת קבוצה בליגה א'? ככה הליגה הזאת נראית. בתחילת הרישום, טרום עונה, אין לך מגרש? אל תירשם בכלל. כל הקומבינות האלה, של קבוצה שמשחקת בעיר אחרת זו חרפה אחת גדולה. אל תופיע". 

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה