עירוני טבריה פתחה את העונה ברגל ימין עם ניצחון 0:3 על הפועל באקה אל גרבייה, אלא שהציפייה לשחק בבית, לראשונה בעונת 21/22, תיאלץ להמתין. עד מתי? תלוי בוועדה הקרואה בעיר ובמשרד התמ"ת. "בעקבות האסון במירון, החמירו בנהלים, אבל שאר המגרשים אושרו. תמוה", תהו בטבריה.

האוהדים הטבריינים יצטרכו לנדוד העונה למגרשים אחרים? לפני כחודשיים, נכנסו לעניינים הבעלים החדשים, מיקי ביתן ואריה קלמנזון לתוך מערכת מלאה בחלודה. "היה צריך לבצע ניקוי אורוות", מספרים לנו בטבריה. כבר שנתיים עולה התלונה בדבר הליקויים השונים באצטדיון, אבל בכל פעם מחדש ניתנה ארכה. במשרד התמ"ת לא מוכנים לשמוע מלבד תיקון הליקויים שהוצגו בפני המועדון והועדה הקרואה בעיר, בראשה עומד בועז יוסף. נכון לכרגע, משחק הבית הראשון של טבריה יתקיים באצטדיון בבית שאן, כשביום ראשון הקרוב, תארח את הפועל רובי שפירא חיפה.

האצטדיון העירוני בטבריה (יונתן גינזבורג)האצטדיון העירוני בטבריה (יונתן גינזבורג)

"באוגוסט הייתה לנו פגישה ראשונה עם העירייה, אמרנו לחבר'ה שדבר ראשון, והכי חשוב, זה לאשר את האצטדיון", מספר מיקי ביתן ל-ONE. "אמרו לנו שאין מה לדאוג, שידועים הליקויים והכל יטופל במהרה, על מנת שהקבוצה הבוגרת וכל המחלקות הצעירות יפתחו את העונה כסדרה. בפועל? משרד התמ"ת סגר את האצטדיון במנעול. אין נכנס, עד שהליקויים לא יטופלו. בשבוע שעבר, היינו צריכים לקחת את הנערים שלנו למגרש בקריית שמונה. איפה נשמע דבר כזה? נכון לכרגע, לאצטדיון טבריה אין רישיון עסק, כך על פי המשרד והאוהדים הם אלו שצריכים לסבול".

בזמן שבהנהלת עירוני טבריה מפנים אצבע מאשימה כלפי העירייה, יו"ר הועדה הקרואה, בועז יוסף, התייחס לדברים כשבידיו תקווה: "איפה היינו, שואלים? בדיוק כאן, בכדי לבצע את העבודות. אם יש מישהו שחושב שהעבודות מתבצעות מהיום להיום, בגלל שמישהו פוצח פיו לפתע, אז טעות בידו. אנחנו כבר חודשיים בתהליך אישור מול התמ"ת בכדי לקבל אישור. מה גם שלקח להם זמן להמציא לנו את הליקויים הנדרשים לתיקון, לצורך הוצאת רישיון. כמובן שאחרי שקיבלנו את הליקויים, פעלנו מיד להוצאת מכרז, לאשר קבלן זוכה, להוציא צו התחלת עבודה ולבצע בשטח".

עירוני טבריה (עודד חסין)עירוני טבריה (עודד חסין)

עוד הוא מוסיף: "אם מישהו חושב שאנחנו סוחטים מיץ תפוזים ולא פועלים אז טעות בידו. יחד עם זאת, אם הספונסרים חושבים שהם מפעילים לחץ באמצעות הרשתות החברתיות, אז יש טעות חמורה בידם! אנחנו עובדים במהרה, ואני מאמין כי העבודה תסתיים במהירות ומקווה שיהיה לאנשי התמ"ת זמן לבוא ולבדוק. אנחנו שבויים שלהם. אנחנו מצפים שהמשחק הביתי השני יהיה במגרש בטבריה".

ממשרד התמ"ת נמסר בתגובה: "אנחנו לא קובעים האם המשחקים שיתקיימו באצטדיון העירוני בטבריה יהיו עם קהל או בלי. אנחנו אחראיים אך ורק על בטיחות הציבור במתקן. האם כלל האצטדיונים נפתחו, כפי שטוענים? התשובה היא לא".