אחרי שפתחה את העונה עם 3 ניצחונות רצופים, מכבי קביליו יפו רשמה נקודה אחת בלבד בשני המשחקים האחרונים. אם לא די בכך, ספגה הקבוצה קנס כספי (בפועל) על סך 7,000 שקלים בעקבות קריאות גזעניות מצד אוהדיה וכן הפחתת נקודה על תנאי.

הוועד המנהל של קביליו יפו העביר הודעה מסודרת לאוהדי הקבוצה, בה נכתב: "אנו רואים בחומרה רבה את ההתנהגות הזו, ואין לנו כוונה להשלים עמה בשום צורה או אופן". יחד עם זאת, בית הדין קבע כי יש להפעיל את הרחקתו של מאמן הקבוצה, איציק ברוך, לשלושה משחקים, החלטה שנקבעה לפני שנים. 

על אף ההחלטה להרחיקו משלושה משחקים, ברוך יצא זכאי בסעיף אחר, לאחר שנקשר לכאורה במילים גזעניות כלפי צוות השיפוט. "עבר עליי שבוע נורא. זה היה קשה לי באופן אישי”, אמר ברוך. “הצדק יצא לאור בסופו של דבר. כאחד שאימן לא מעט שנים את הנוער ברמת גן, השחקנים הזרים – שחומי העור, היו כמו הילדים שלי. כל שישי הייתי נוסע לקחת אותם לארוחת שישי אצל אמא שלי. אני כל כך פחדתי מהנושא הזה, כי זה ממש לא אני. לפני הכדורגל, יש כאן בנאדם. אז בהחלט עבר עליי שבוע עמוס רגשית".

איציק ברוך (נעם מורנו)איציק ברוך (נעם מורנו)

אחרי שלושה ניצחונות, נקודה אחת בשני המשחקים האחרונים. איך מתקנים?
"הכל נראה יפה וזוהר בשלושת המשחקים הראשונים בליגה. אבל חשוב להגיד שאנחנו מתעסקים בכדורגל. הכל דינמי. ההפסד לכפר קאסם הוציא אותנו מאיזון. גם התיקו האחרון שלא השכלנו לכבוש שער זכות. אנחנו יודעים טוב מאוד איפה החולשות שלנו ואנחנו נצטרך להציג כדורגל אחר מול שמשון תל אביב. עבר עלינו שבוע לא טוב, עבר – מאחורינו. ממשיכים הלאה. יש לנו סגל מצוין ואין עוררין על כך".

שחקני מכבי קביליו יפו מאוכזבים (חגי מיכאלי)שחקני מכבי קביליו יפו מאוכזבים (חגי מיכאלי)

מכבי קביליו יפו יודעת שכל העיניים נשואות אליה.
"נכון. אין מה להסתיר את זה. מצפים ממכבי קביליו יפו ליותר, ללא ספק. יש מי שיגיד שמכבי קביליו יפו זו בית"ר ירושלים של ליגה א'. ממש ברמה הזאת. הבאנו בקיץ האחרון את ערן לוי, שהוא שחקן בעל שם, התחזקנו בבלם נוסף, מלבד השניים שנשארו מהעונה שעברה, מה גם שנאבקנו עם שחקנים להשאיר אותם, אבל בסופו של דבר הבנו שכדאי להם להתפתח בליגה הלאומית ושוחררו. כולם מדברים על יפו כי הציפיות ממנה גבוהות. בשורה התחתונה, השם 'ערן לוי' עושה כאן שישו ושמחו, במירכאות כמובן. לראייה לכך, באים לסקר אותנו ומשדרים אותנו ואנחנו כל הזמן בפרונט. לא אני ולא מכבי קביליו יפו מחליטים על זה. אבל גם הצעירים שלנו זוכים לקבל חשיפה. כמו למשל מוטי פליטר, גיא אמסלם, יסמו קבדה ומשה צבן. זה לא רק ערן לוי".

ערן לוי (חגי מיכאלי)ערן לוי (חגי מיכאלי)

מרץ האחרון. אתה מודיע ‘די, נמאס לי. מתפטר’. מה היה שם?
"היה עליהום מצד האוהדים כלפיי. השתמשו בי כפיתיון עבור מסר להנהלה. זה אומר שאם פוגעים במאמן, פוגעים בקבוצה. אם פוגעים בקבוצה, אזי פוגעים בהנהלה. בסופו של דבר הבנתי שמדובר כאן במועדון שאי אפשר סתם ככה לעזוב. היינו בתקופה טובה, הקבוצה צעדה עד למשחק מול אום אל פאחם מהלאומית. עשינו עונה מצוינת והנה אנחנו רוצים להמשיך אותה גם עכשיו. עד היום יש קריאות כלפיי. אחרי שני משחקים ונקודה אחת בלבד, לא יגידו דברים?".

אוהדי מכבי קיבליו יפו (חגי מיכאלי)אוהדי מכבי קיבליו יפו (חגי מיכאלי)

לאן אתה מכוונים להגיע העונה?
"עונה ארוכה, אבל אנחנו יודעים מה מצפים מאיתנו. לא סתם הבאנו שחקנים כמו ערן לוי, שיצעיד אותנו למקומות גבוהים יותר ממה שהגיעה אליהם בעונה שעברה. עליית ליגה, כן. אנחנו לא צריכים להיבהל מכל מחזור ליגה שאנחנו מפספסים נקודות. לכולם זה קרה וימשיך לקרות. אני מאמין שמכבי קביליו יפו תלך עד הסוף העונה. איפה זה ייגמר? נחייה ונראה".

שחקני מכבי קביליו יפו (חגי מיכאלי)שחקני מכבי קביליו יפו (חגי מיכאלי)

מי שעמד על הקווים במשחק האחרון וימשיך לעמוד על הקווים גם מול שמשון תל אביב ומועדון ספורט דימונה, הוא עמי גניש, מאמן השוערים לשעבר של הפועל תל אביב. "הוא העוזר מאמן העונה על הקווים. בנאדם משכמו ומעלה, בעל תעודת פרו. אני והצוות המקצועי מאמינים בו ויודעים מה יש לו לתרום למועדון שלנו".

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל