אחרי שבתם העונה שעברה כמעט ירדה ליגה, נורדיה ירושלים עשתה לא מעט חושבים העונה, על מנת להציג כדורגל חיובי בעזרת סגל צעיר. למהלך הצטרף מאמן מחלקת הנוער, גילי גור, שעלה לבוגרים בזכות ולא בחסד. ״נורדאי״ אמיתי קוראים לו בעיר. מנגד, שניר סופר, אשקלוני שגדל והתחנך במערכת, שרושם עונה ראשונה בבוגרים באשקלון, ציפה לפתוח עונה חדשה ברגל ימין.

ציון צמח (יונתן גינזבורג)ציון צמח (יונתן גינזבורג)
שחקני נורדיה בפתיחה (יונתן גינזבורג)שחקני נורדיה בפתיחה (יונתן גינזבורג)
שחקני אשקלון בפתיחה (יונתן גינזבורג)שחקני אשקלון בפתיחה (יונתן גינזבורג)

לאחר 120 דקות חלשות בהן הקבוצות לא השכילו לכבוש שער, הן הגיעו לבעיטות ההכרעה מהנקודה הלבנה. אשקלון הייתה הראשונה לבעוט ויהודה קנינקה העלה את אשקלון ליתרון, 0:1. מנגד, בר יצחק מירושלים החמיץ את הפנדל הראשון. מישל סירצקי כבש אף הוא במדי אשקלון והעלה את קבוצתו 0:2. מן העבר השני, נדב מנשה השכיל לכבוש ראשון לירושלים, וצימק ל-2:1.

בני פרץ (יונתן גינזבורג)בני פרץ (יונתן גינזבורג)

יוני יעקב החמיץ את הפנדל הבא של אשקלון ובני פרץ השוער של נורדיה גם כן החמיץ ופספס את ההזדמנות לאזן. לאחר מכן, היה זה תורו של דולב אברגל לגשת לכדור, אבל גם הוא רשם החמצה בבעיטת העונשין הרביעית של אשקלון. לאחר שלוש החמצות רצופות, קיריל לאונוב היה השני שכבש לזכות ירושלים ואיזן ל-2:2.

רון זאנו שמר על קור רוח בבעיטה החמישית של אשקלון והעלה את קבוצתו ל-2:3, אולם גם אלי כהן עשה כן והשווה ל-3:3. בדקות מורטות עצבים, בקריאות ״יאללה אשקלון, מחר בית ספר!״, רותם ברוך החטיא, והבעיטה האחרונה עברה לאלרוי ששון הצעיר, שכבש ושימח את הקהל הקטן שהגיע כל הדרך מירושלים. 3:4 בסיום לנורדיה והיא העפילה לסיבוב ה’ בגביע המדינה.

אלרוי ששון הועא את הפנדל המכריע (יונתן גיזבורג)אלרוי ששון הועא את הפנדל המכריע (יונתן גיזבורג)
שחקני נורדיה חוגגים (יונתן גינזבורג)שחקני נורדיה חוגגים (יונתן גינזבורג)
אוהדי נורדיה חוגגים (יונתן גינזבורג)אוהדי נורדיה חוגגים (יונתן גינזבורג)
בי פרץ ואלי כהן (יונתן גינזבורג)בי פרץ ואלי כהן (יונתן גינזבורג)

מאמן הקבוצה, גילי מור, התייחס בסיום המשחק לניצחון החשוב. ״ניצחון לא פשוט. היה זה משחק קשה, ועשינו את זה בסופו של דבר. זו הולכת להיות עונה לא קלה, עונה של בנייה ואני מאמין שלאט לאט נתחבר ונעשה את המוטל עליהם. להישאר בליגה? זו המטרה. אין ספק״.

במשחקים נוספים שנערכו, הפועל כאוכב ניצחה 0:3 את הפועל איכסל, שלא עברה בבקרה התקציבית בליגה הלאומית וכתוצאה מכך ירדה לליגה א’. כמו כן, גם מ.ס טירה עשתה את המוטל עליה וניצחה 1:2 את הפועל הרצליה. שתיהן עלו גם כן לסיבוב ה’.