משחקי המחזור ה-25 בליגה א' דרום יחלו כבר מחר (חמישי) עם שני מפגשים: קרב תחתית בין הפועל בני לוד להפועל אזור ושמשון תל אביב, שלא מוצאת את עצמה לאחרונה, תנסה להפתיע את הפועל מרמורק ודוד מרטן.

בשישי יתקיימו יתר המשחקים כשבמוקד המשחק שבוצעו בו אינספור שינויים של הרגע האחרון: הפועל כפר שלם נגד מכבי קביליו יפו. במשחקים נוספים: כפר קאסם יוצאת לדימונה, יבנה תפגוש את ירמיהו חולון לקרב פיקנטי. בתחתית, הפועל אשקלון מול מכבי הרצליה ובני אילת מול בית"ר נורדיה ירושלים.

הפועל בני לוד – הפועל אזור (חמישי, לוד, 14:00)

קרב תחתית ישיר בין הקבוצה שוויתרה על השחקנים שאמורים היו לקבל שכר ושובתים לעת עתה, מול קבוצתו של אביבי זוהר שנקלעה לאחת השנים הקשות שידע המועדון. ניצחון של אזור יסבך עד מאוד את לוד, שכך או כך לא נמצאת במיטבה, אחרי התבוסה 6:1 בשבוע שעבר להרצליה. מדובר במשחק קריטי בעבור שני המועדונים.

המאמן אביבי זוהר (באדיבות יונתן גינזבורג)המאמן אביבי זוהר (באדיבות יונתן גינזבורג)

שמשון תל אביב – הפועל מרמורק (חמישי, פ"ת מושבה סינתטי, 14:00)

ת"א טרם הבטיחה את הישארותה בליגה א' דרום, בייחוד לאחר ההפסד הצורם לשמשון כפר קאסם שהמשיך את התקופה האחרונה. שמשון תל אביב תצטרך הרבה מזל מול קבוצה כמו הפועל מרמורק, שעדיין מחפשת להיכנס לחמישייה הראשונה, שמובילה לפלייאוף העליון. על הנייר, האורחת עדיפה, אבל לא פעם שמשון ת"א הקשתה על היריבות שלה בבית. 

דייגו ניקולייבסקי הקפטן של הפועל מרמורק (באדיבות יונתן גינזבורג)דייגו ניקולייבסקי הקפטן של הפועל מרמורק (באדיבות יונתן גינזבורג)

הפועל כפר שלם – מכבי קביליו יפו (שישי, ת"א ספורטק דרום 1, 13:30)

משחק העונה. רבים חיכו וציפו לו. אחרי סאגת המגרש בספורטק ת"א, ההתאחדות לכדורגל ושני המועדונים הגיעו להבנות. המשחק יתקיים כסדרו בביתה של כפר שלם, עם כל המגרעות שבדבר. הפער בין השתיים עומד כרגע על שלוש נקודות בלבד. ביפו, ללא ערן לוי, רוצים להוכיח לכפר שלם שהם לא רק מדברים מאחורי מכתבים ומקלדות, אלא גם במעשים על כר הדשא. בהחלט מדובר בקבוצה איכותית של ממש, אלא שהפועל כפר שלם לא תעשה חיים קלים. עם עידו שרון בשער, אחד השוערים המצטיינים העונה, יהיה מאוד קשה להכניע את כפר שלם. משחק שחמט שיכול להשפיע על עונה שלמה. 

שחקני מכבי קביליו יפו (מרטין גוטדאמק)שחקני מכבי קביליו יפו (מרטין גוטדאמק)

הפועל אשקלון – מכבי הרצליה (שישי, אשקלון, 12:00)

המצב בהפועל אשקלון לא מזהיר. המועדון ממשיך לקרוס ונדמה שאין מה שיציל אותו מירידה לליגה ב'. אחת הסיבות העיקריות לכך היא ניהול לוקה בחסר וצירוף שחקנים שאינם משמעותיים לליגה א'. לעומתם, הרצליה באופוריה אחרי ניצחון 1:6 ענק על הפועל בני לוד בסוף השבוע האחרון. בקבוצה מהשרון רוצים להמשיך במומנטום ולצאת מהבוץ כמה שיותר מהר.

מועדון ספורט דימונה – שמשון כפר קאסם (שישי, דימונה, 12:00)

בדימונה טרם הפיגו החשש בנוגע להתדרדרות לתחתית הבוערת. רצף המשחקים הקרוב יעיד לאן דימונה הולכת. הפער בינה לבין המקום שמוביל למשחקי המבחן בסיום העונה עומד על שבע נקודות בלבד. כפר קאסם לעומת זאת, תגיע להתמודדות לאחר שניצחה די בקלות 2:5 את שמשון תל אביב. רוב הסיכויים שהיא הבטיחה את הפלייאוף העליון, השאלה מה יעשו אלו שמעליה בטבלה. כל מעידה קטנה יכולה להשאיר פתח לעליית ליגה בסיום העונה.

שחקני שמשון כפר קאסם (שחר גרוס)שחקני שמשון כפר קאסם (שחר גרוס)

בני אילת – בית"ר נורדיה ירושלים (שישי, אילת, 12:40)

קרב תחתית מהסרטים. אמיר כהן מול גדי כרמלי. במידה ובית"ר נורדיה ירושלים לא תנצח, בקרוב מאוד יהיה אפשר להכריז עליה כאחת משתי היורדות הבטוחות לליגה ב'. כרמלי, מצוין ככל שיהיה, עשה כל שביכולתו על מנת שהקבוצה תשחק כדורגל עד הדקה התשעים, אלא שזה פשוט לא מספיק לקבוצה שרוצה להישאר בליגה. אילת צריכה לצאת מהמשחק עם שלוש נקודות ביד. רק ניצחון יכול ללתת תקווה להמשך הדרך במועדון הדרומי.

מכבי עירוני אשדוד – עירוני כסייפה (שישי, הסינטטיקו באשדוד, 13:30)

אחרי שבשבועות האחרונים התחברה לכדי קבוצה איכותית בהרבה ממה שהכרנו בתחילת העונה, מכבי עירוני אשדוד תרצה לשמור על רשת נקייה, הרבה בזכות איציק שולמייסטר המכונה החומה של המועדון, בכדי להשיג את הנקודות האחרונות מבחינתה על מנת להישאר בליגה. משחק לא פשוט בכלל מצפה לה מול עירוני כסייפה, שרשמה תוצאת תיקו חשובה ואמיצה במיוחד מול ירמיהו חולון. קבוצתו של עדנאן אלעמור רשמה הישג מרשים של תשעה ניצחונות העונה.

איציק שולמייסטר (יונתן גינזבורג)איציק שולמייסטר (יונתן גינזבורג)

מ.כ. ירמיהו חולון – מכבי יבנה (שישי, חולון, 12:45)

קרב צמרת. ויקטור גניש מול יוסי זוזוט. חולון נפרדה מהמקום השני בטבלה, אחרי ה-0:0 מול עירוני כסייפה, שברוב דקות המשחק הייתה עם עשרה שחקנים בלבד. בחולון לא אהבו את התנהלות האוהדים וההנהלה בכסייפה, אבל זה כבר מאחוריהם. בנוסף, עם כל מה שעובר עליה לאחרונה, היא עדיין נחשבת לאחת מאריות הליגה. יבנה לעומת זאת, תבוא לטרוף את הקלפים, בידיעה שכל תוצאה מלבד ניצחון תקרב את מרמורק לפלייאוף העליון על חשבונה. 

מכבי שעריים – הפועל בקעת הירדן (שעריים וייסגל סינתטי, 13:30)

שעריים כבר בים? ימים יגידו. נכון לכרגע, הסיכויים להגיע למשחקי הפלייאוף העליון קלושים, וכך גם הסיכוי לירידת ליגה. הקבוצה מרחובות תבוא לשחק על הכבוד שנותר מהעונה הנוכחית, אחרי פיטוריו של מוסא בן חיים. הפועל בקעת הירדן וחנן אזולאי רוצים לצאת מהבוץ בתחתית כשהמשחק האחרון מול מרמורק השאיר טעם מר בפה.

ילדים א' מרכז 1 - הדרבי האשדודי במוקד
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה