הפועל מרמורק מליגה א’ תארח היום (שני) ב-15:00 את בית"ר יבנה מליגה ג’ מרכז במסגרת סיבוב ו' בגביע המדינה בכדורגל באצטדיון מרמורק שברחובות. אחד השחקנים שמחכים בקוצר רוח למשחק הוא שוער יבנה, נתנאל שיטרית.

כשיבנה ירדה מליגה ב’ לליגה ג’, אמרו שם שהירידה היא לצורך עלייה. בינתיים הקבוצה השיגה שני ניצחונות בליגה ג' מרכז ואף העפילה לסיבוב ו' בגביע המדינה, שם היא תפגוש את מרמורק.

בית"ר יבנה הוקמה בשנת 2013 כמועדון שרוצה להחזיר את מי שגדל ביבנה הביתה. בשבוע שעבר חגגו במועדון את זכייתם בגביע המחוז של ליגה ג' (סיבוב ד' בגביע המדינה) והעפלה לשלב ו' המכובד. בכל שנות קיומה של הקבוצה, אפשר למצוא בה את השוער נתנאל שיטרית, שחוגג היום (ראשון) יום הולדת ה־27. "הערב קצת בעייתי לחגוג, בכל זאת, יש משחק כדורגל חשוב. בסיום המשחק, נחגוג. יהיה מה שיהיה", אמר שיטרית.

רונן איטח בבית"ר יבנה (באדיבות המועדון)רונן איטח בבית"ר יבנה (באדיבות המועדון)

קבוצה חזקה נבנתה העונה תחת המאמן רונן איטח? 
"אנחנו לא מתביישים לומר שאנחנו רוצים לעלות ליגה בעונה הזאת. החזרנו הביתה הרבה שחקנים שגדלו ביבנה – אליאל אמסלם, אלי בן סימון, עמית לוגסי, עמית אלימלך ועוד הרבה חבר'ה איכותיים. התחלנו ברגל ימין ובעזרת השם נמשיך ככה עד סוף העונה ובסוף נעלה ליגה. זו אחת המטרות שלנו, מדברים על זה בבירור. החלום שלי להגיע לליגה א' עם בית"ר יבנה ועד שזה לא יקרה, אני לא מתכוון לתלות את הכפפות".

כל חייך שיחקת ביבנה. לא עזבת את הבית. אפילו היית חלק מהסגל של מכבי יבנה כשהיו בלאומית. אבל איפשהו נשארת מאחור. מפוספס קצת, לא?
"מאז שאני זוכר את עצמי, אני משחק ביבנה. אם זה במכבי ואם זה בבית"ר. אוהבים את יבנה, לא משנה אם זו בית"ר או מכבי. אי אפשר להסתיר את העובדה שאני מרגיש מפוספס במקום כלשהו. לא רק בגלל שלא התקדמתי במכבי יבנה, אלא גם שלא התפתחתי בקריירה שלי. יש לי הרבה מה לתרום, כולם מכירים אותי כאן ויודעים מה אני שווה. בוא נגיד שלשוער הרבה יותר קשה להתקדם. מסתכלים עליך בזכוכית מגדלת עבה. אני נמוך, אין מה לעשות. בעבר היו מסתכלים עליי וחושבים פעמיים בכלל אם לקחת אותי כשוער ראשון. היום, קבוצות השכילו להבין שזה לא משנה אם אתה נמוך או גבוה. יש היום שוערים נמוכים שעושים עבודה הרבה יותר טובה משוערים גבוהים מהם. הסטיגמות האלה פגעו בי".

בית"ר יבנה חוגגים גביע מחוז (באדיבות מאיה לוי)בית"ר יבנה חוגגים גביע מחוז (באדיבות מאיה לוי)

גביע המדינה. הפועל מרמורק. ליגה א' דרום. לא קל.
"בוודאי, קבוצה מצוינת הולכת להתמודד מולנו. אבל אנחנו נגיע למשחק הזה צנועים ופשוטים – כמו שאנחנו. למרות שיש פער ברמות, אפשר למצוא אצלנו שחקנים שיכולים להתאים לליגה ב' ואפילו לליגה א'. אנחנו לא מתכוונים להיות בשר תותחים. אני מאמין בקבוצה שלי, לא נבוא לבייש את השם שלנו ונעשה כל שביכולתנו על מנת לנצח אפילו. לא באים להתבטל. לנשיא אנחנו לא נגיע, אבל לפחות באים ליהנות מהמשחק. בשביל הכיף והחוויה. בסופו של דבר אם נעבור שלב – זה הדובדבן".