אופיר עזו בן ה-39 הגיע בשנים האחרונות למועדון הכדורגל בית שמש. אחרי שעזב בעונה שעברה את הפועל ירושלים, העונה הוא הפך בעל כורחו למאמן בית שמש, אך יחד עם זאת הוא עדיין משמש כשחקן פעיל במועדון.

"אחרי שבעונה שעברה הייתי כאן כשחקן, העונה היו"ר פנה אליי שהוא צריך את העזרה שלי. האמת היא שלא כל כך רציתי, כי מי שמכיר אותי, יודע שאני עדיין אוהב לשחק כדורגל, על אף הגיל שלי. קשה מאוד לשלב את השניים יחד. אבל בסופו של דבר הסכמתי ולקחתי את זה על עצמי. הצעירים כאן מאוד שמחים שאני נוכח", אמר עזו.

עירוני בית שמש (באדיבות שירן טמוזרטי)עירוני בית שמש (באדיבות שירן טמוזרטי)

למרות שעירוני בית שמש זו קבוצה יחסית חדשה בעיר, ישנה היסטוריה ארוכת שנים לכדורגל בבית שמש. בשנת 1958 הוקמה הפועל בית שמש, עד שפורקה בשנת 1994. קבוצה שזכורה בזכות שמות כמו יאיר טבת, שמוליק דאנזן, אלי בן הרוש, עזרא יצחק, דדה בן שיטרית ואפילו מאמנים בדמותם של צבי סינגל, חיים לוין, נחום סטלמך וחנניה לוגסי. הקבוצה ההיא התמודדה מול הגדולות בהיסטוריה. מכבי תל אביב, מכבי חיפה, הפועל אשדוד ועוד. אפילו רשמה מספר ניצחונות על מכבי חיפה בשנות השבעים.

עירוני בית שמש פותחת את עונתה הרביעית בליגה ג', אחרי שבין העונות 2012/13 ל-2017/18, הקבוצה שיחקה בליגה ב'. "למי שמכיר היטב את בית שמש, בשנים האחרונות המועדון נבנה על חמישה שישה שחקני חוץ, שיבואו ויעזרו למקום להצליח. במועדון הבינו שזה לא כל כך נכון ואני, כשקיבלתי את המושכות השנה, החלטתי לבוא ולתת את הבמה לילדים שלנו. יש לנו את הילדים הצעירים המוכשרים, לצד המבוגרים המנוסים כמו אסף עזו, אח שלי, שהיה בהפועל ירושלים, בני בן עדי, נמרוד שמש ועוד. החבר'ה הצעירים יותר, חלקם חיילים עדיין, מקבלים כאן הזדמנות פז להוכיח את עצמם ולהתפתח. הזדמנות שלא ניתנה להם בעיר בשנים עברו וחבל", הוסיף עזו.

אופיר עזו (באדיבות מיכאל קריספל, המדיה של המועדון)אופיר עזו (באדיבות מיכאל קריספל, המדיה של המועדון)

יחד עם זאת, בעירייה לא מפסיקים לפתח את הספורט: "בשנת 2019 נחנך כאן בעיר אצטדיון ברמה מאוד גבוהה. אנשים צריכים לבוא לבקר בעיר על מנת להבין על מה אני מדבר. אפילו בית"ר ירושלים הגיעה לשחק כאן במשחק ראווה יחד עם משה חוגג. בהזדמנות זו, אני רוצה להודות לסגן ממלא מקום ראש העיר, משה שטרית וראש העיר המקסימה שלנו, עליזה בלוך, על האכפתיות, המעורבות והעזרה. כיף לראות שאנשים מהעירייה מגיעים למקומות הנמוכים האלה ותומכים. אני לא חושב שהרבה קבוצות בליגות האלה מקבלות התמיכה הכספית כמו שאנחנו מקבלים", אמר עזו.

בשישי הקרוב יש דרבי נגד הפועל מטה יהודה. 
"משחק מאוד חשוב לשתי הקבוצות. מקווים שהקבוצה הטובה על המגרש תנצח וזו תהיה אנחנו. אנחנו עובדים מאוד קשה העונה על מנת להביא את המקסימום על המגרש. אני מאמין בצעירים שלנו, כמו שהם מאמינים ולומדים מאיתנו, הוותיקים. הם מאוד שמחים לראות אותי משחק, אבל יותר מכל – מאמן אותם ונותן להם טיפים ממה שלמדתי במרוצת השנים".

עירוני בית שמש (באדיבות המועדון)עירוני בית שמש (באדיבות המועדון)

ואתה, בכל זאת, בן 39. עד מתי תמשוך?
"אני לא יודע. כל שנה אני אומר לעצמי, די זו השנה האחרונה שלי כשחקן כדורגל ובסוף אני ממשיך. עד כמה זה מרגש שהשחקנים הצעירים בקבוצה הם אלה שדוחפים אותי להמשיך. לא רוצים שאסיים את הקריירה שלי. ברגע שתפסיק לשחק, זה יחליש אותנו, אומרים לי. זו גאווה בשבילי לשמוע את זה מהשחקנים שמשחקים איתי במועדון”.

מה הציפיות שלך?
"אני מאמין שבעונה הבאה נסגור את הקצוות ונתמודד חזק על עליית ליגה. אני בטוח בזה. ברור שאם נעלה ליגה, לא יהיה מאושר ממני. צריך הרבה עבודה קשה. בסופו של דבר, יש כאן קבוצה שיכולה להתמודד מול כל קבוצה, בין אם חזקה ובין אם פחות".

מה אתה יכול לספר על הפועל ירושלים? 
"בנשמה, אני אדום. אף אחד לא יקח את זה ממני. לא הייתי במשחק שלה מאז שעזבתי אותה בעונת הפירוק. הגעתי לדרבי הירושלמי והתרגשתי לראות את הפועל ירושלים. את הקבוצה חוזרת לליגה הראשונה בישראל. נכון, קבוצה בעלת תקציב נמוך, עדיין לא כבשה שער זכות אחד, אבל עם חיבור נכון ועבודה טובה, אני רוצה להאמין שהפועל ירושלים לא תרד ליגה".

אופיר עזו (יניב גונן)אופיר עזו (יניב גונן)

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל