המחזור ה-5 בליגה א’ צפון יצא מחר (שישי) לדרך והשאלה המרכזית היא האם עירוני טבריה תמשיך להיות הקבוצה המושלמת היחידה בליגה א’? הקבוצה הצפונית תצא למשחק לא קל מול הפועל הרצליה, דווקא בגלל מצבה בטבלה והתוצאות האחרונות מבחינתה. כאוכב תרצה לשכוח את ההפסד למגדל העמק ומהר, עירוני נשר והפועל רובי שפירא יחפשו ניצחון ראשון בבית ובצמרת: מועדון ספורט טירה תארח את הפועל בועיינה. ביום ראשון, מכבי צור שלום תארח את צעירי טייבה, אחת מבין שלושת הקבוצה שלא הפסידו העונה.

הפועל הרצליה – עירוני טבריה (הרצליה, 13:00)

בשלושת משחקיה האחרונים, הרצליה מאכזבת את עצמה. אם במחזור הראשון ראינו את עידן דוד כובש רביעייה, הרי שמאז נעלם כלא היה. בכלל, הקבוצה משיגה נקודה אחת בשלושת משחקיה האחרונים. טבריה, לעומת זאת, מגיעה למשחק בכושר הטוב שלה מזה שנים. אמיר כהן, המאמן, טוען כי מדובר במגרש קשה מול קבוצה עיקשת בביתה, אבל על הנייר, טבריה אמורה לצלוח את המשוכה.

שחקני טבריה חוגגים (עודד חסין)שחקני טבריה חוגגים (עודד חסין)

הפועל כפר כנא – הפועל כאוכב (כפר כנא, 14:00)

בהפועל כפר כנא התאוששו מההפסד במחזור הראשון כשבשלושת משחקיה האחרונים השיגה 5 נקודות יקרות מול קבוצות כמו טירה וטייבה. בכאוכב התאכזבו מההפסד למגדל העמק, קבוצה שפתחה את העונה בצורה פחות טובה. שתי קבוצות שיחס השערים שלהן עומד על 0 (5:5 ו-7:7), יחפשו ניצחון במגרש לא פשוט. עודד קוטר חייב נקודות מבחינתו, שלא ימצא את עצמו בחוץ.

עירוני נשר – הפועל בני פרדיס (נשר, 14:30)

משחק קצוות. העולה החדשה ממשיכה להציג יכולת חלשה. נכון לכרגע, מדובר בקבוצה הגרועה בליגה. ללא נקודות כלל, עם שער זכות אחד, נשר בדרך הבטוחה לליגה ב'. המצב בפרדיס שונה. מקום שני, 9 נקודות לזכותה, והיכולת שלה פשוט מרשימה עד כה. שאננות יכולה לפגוע בה.

הפועל בני פרדיס (באדיבות המדיה של המועדון)הפועל בני פרדיס (באדיבות המדיה של המועדון)

הפועל מגדל העמק – הפועל איכסאל (מגדל העמק, 14:30)

זו שניצחה לראשונה בשבוע שעבר מול זו שהובסה 4:0 מול טירה. האם מגדל העמק תמשיך במומנטום החיובי שלה מול קבוצתו של בהאא חליל, שתנסה לאסוף השברים? למרות הניצחון בשבוע שעבר, מבחינת מגדל העמק, קבוצתו של משה ביטון יודעת שהיא חייבת להישאר עם הרגלים על הקרקע. איכסאל לא תוותר בכזו קלות, אחרי שספגה רביעייה בשבוע שעבר.

הפועל באקה אל גרבייה – מ.ס. צעירי כפר כנא (באקה אל גרבייה, 14:45)

צעירי כפר כנא, שנדמה היה שפתחה היטב את העונה (2 ניצחונות רצופים), מגיעה לבאקה אל גרבייה אחרי 2 הפסדים רצופים. האם מדובר במשבר או שמא בפגיעה קלה בכנף? גם באקה אל גרבייה מגיעה למשחק אחרי 2 הפסדים רצופים. עם 2 שערי זכות בלבד, בבאקה יצטרכו לעבוד קשה מול צעירי כפר כנא, כשעל הנייר היא קבוצה הרבה יותר איכותית.

שחקני באקה אל גרבייה אחרי הניצחון (באקה אל גרבייה)שחקני באקה אל גרבייה אחרי הניצחון (באקה אל גרבייה)

הפועל רובי שפירא חיפה – מכבי טמרה (חיפה, אגרטק, 15:00)

משחק קצוות נוסף, כאשר ברובי שפירא עדיין מחפשים להשיג ניצחון ליגה ראשון. טמרה, לעומת זאת, מגיעה למשחק אחרי 2 ניצחונות רצופים. רובי שפירא בהחלט יכולה להפתיע את טמרה, כשהחלק ההתקפי של שתי הקבוצות הניב עד כה 3 שערים בלבד. אחרי ארבעה מחזורים, ברובי שפירא חייבים להתעשת ומהר.

הפועל בני ערערה עארה – הפועל בני זלפה (התענ"כים, 15:00)

ערערה מגיעה למשחק אחרי שספגה רביעייה מטבריה. קבוצה שמתבססת על סגל צעיר, קבוצה שאין לה בית ועדיין, רוצה להפתיע את כולם העונה ולהישאר בחלק העליון בטבלה. בשבוע שעבר בני זלפה השיגה את ניצחונה הראשון בליגה. אמנם זה לא היה כוחות (מול נשר), אבל הניצחון יכול לשחרר את המתח ששרר בקבוצה. 

הפועל בני ערערה עארה (פייסבוק)הפועל בני ערערה עארה (פייסבוק)

מועדון ספורט טירה – הפועל בועיינה (טירה, 15:00)

מפגש צמרת מסקרן בין קבוצה שעדיין לא הפסידה לבין קבוצה שכבשה כבר 10 שערים. למרות מיקומה בטבלה, בועיינה נעצרה בשני המשחקים האחרונים (2 תוצאות תיקו), בעוד טירה מגיעה למשחק עם מאמן חדש (חיים לוי) ומצב רוח מרומם אחרי 0:4 על איכסאל. טירה, בשני משחקיה העונה בבית, כבשה 6 שערים. בועיינה בכוננות ספיגה?

מכבי צור שלום – מ.ס. צעירי טייבה (10/10, קריים ים, 18:30)

במשחק שיסגור את המחזור ה-5 בליגה א' צפון, ייפגשו מכבי צור שלום, שהשיגה ניצחון יקר בשבוע שעבר וטייבה שנראית נהדר וחזק בצמרת. עם שוער מצוין בדמותו של דן דרורי, טייבה ספגה עד כה שער אחד בלבד. צור שלום תצטרך לעבוד קשה מול הגנה קשוחה. האם סיאף אלהואשלה יכבוש את שערו הראשון בליגה? 

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל