חצי שנה עברה מאז עמד לאחרונה יובל נעים על הקווים. ב-18 באפריל 2021 המאמן נפרד מהפועל אדומים אשדוד אחרי תיקו 0:0 מול הפועל בקעת הירדן במסגרת הפלייאוף העליון של ליגה א’. כזכור, בסיום העונה הקבוצה שהוקמה מחדש בשנת 2015 עלתה לליגה הלאומית לראשונה בתולדותיה, אלא שהכותרות זעקו "כישלון" מבחינתו של נעים.

נעים רגיל לכך שאף פעם לא הכירו לו תודה על השנים היפות שלו בקבוצות בהן היה. "כמו תמיד, בכדורגל הישראלי זוכרים לטווח הקצר. אני חושב שמה שעשיתי ועשינו בהפועל אדומים אשדוד זה מעל ומעבר. היו שם רגעים יפים, חבל שבסופו של דבר נאלצתי לעזוב. כן אומר, ואפילו אדגיש – כי הסוף של הפועל אדומים אשדוד לא שייך לי. אני לא רוצה לקחת קרדיט של מישהו אחר. רק מוזר לי שאנשים מדברים במונחים של יובל נכשל באדומים אשדוד. זה פשוט לא נכון", אומר היום נעים.

המאמן הוותיק תמיד עבד במועדוני כדורגל בהתאם לתחושת הבטן שלו. חלק מההחלטות היו מוצלחות יותר וחלקן פחות. למרות הצעות חוזרות ונשנות מליגות גבוהות יותר, ליגות שהוא מכיר היטב ומקרוב, החליט המאמן להגיע השנה לשמשון כפר קאסם מליגה א' דרום.

יובל נעים ואיהאב סרסור (באדיבות המועדון)יובל נעים ואיהאב סרסור (באדיבות המועדון)

"איהאב סרסור, הבעלים של המועדון, צלצל אליי והגעתי לפגישה. למרות שהיו לי הצעות מקבוצות אחרות העדפתי ללכת לפי תחושת הבטן שלי, משהו שמאוד אופייני לי. אני מקווה מאוד שנקדם את הקבוצה, גם מבחינה מקצועית וגם מבחינת הסגל שעומד לרשותי, ומאמין שנעשה עונה טובה. אני תמיד אומר שמה שהכי חשוב לי זה להתחיל בתחילת העונה במועדון כזה או אחר ולבנות את סגל השחקנים שאני רוצה, שאני מאמין בו. בין אם מדובר בשחקנים זרים ובין אם ישראלים, תלוי באיזו ליגה. ברור שבכפר קאסם זה שונה לנוכח המצב. אני לא מתלונן ואעשה את המקסימום על מנת להצליח, כי אפשר לעשות את זה".

ליגה א' דרום החלה בצורה שונה ממה שציפו ראשי שמשון כפר קאסם. אחרי חמישה מחזורים בלבד, בקבוצה נאלצו להיפרד מרביד גזל, כשבזמן הזה יובל נעים ישב בבית. "כולם שואלים לאן נעלמתי, לאן הלכתי. חצי שנה הייתי בחופש. מותר לי, אני חושב. מטבע הדברים, ככל שהליגה מתקדמת, ישנם שינויים בסגלים ואפילו בעמדת המאמן. חיכיתי להזדמנות, ברור שלא רציתי לפגוע באף אחד מהמאמנים. לא היה נתק מהכדורגל. ידעתי מה קורה בכדורגל שלנו, קראתי ועקבתי. בסופו של דבר שמשון כפר קאסם פנו אליי ולקחתי את ההצעה בשתי ידיים".

אחרי קריירת המשחק שלו כבלם (הוותיקים יזכרו לו את ה"נגיחה" בקוון במשחק בין הפועל רמת גן להפועל טייבה בפברואר 1996), יובל נעים החל את קריירת האימון שלו בשנת 2001. כבר 20 שנה הוא מאמן בכדורגל הישראלי. הוא עבר בצפרירים חולון ואפילו במכבי רמת עמידר – מועדונים נוסטלגיים שעברו מכבסה, התאחדו והחלו מחדש.

יובל נעים (אחמד מוררה)יובל נעים (אחמד מוררה)

אם מסתכלים היטב על קריירת האימון שלו, מבינים שברוב המועדונים בהם עמד על הקווים, הוא נאלץ לעזוב אחרי שנה, גג שנה וחצי, מלבד התקופה בהפועל אשקלון איתה עלה מליגה א' ועד ליגת העל. "זו הייתה תקופה מיוחדת. עשינו דברים מדהימים גם בעזרת צוות ההנהלה בזמנו וגם הרבה בזכות ראש העיר דאז. הצלחנו לגרום לזה שמעשרה אוהדים שמגיעים, אנחנו ממלאים מגרש כבר שלושה ימים לפני. הכנסנו את כל העיר לטירוף, מה שלא היה שם שנים. חשוב להבין שלא משנה איפה אתה נמצא, אתה נמדד על תוצאות. אני תמיד אומר שצריך לראות את הרזומה שלך כדי להבין אם אתה מתאים או לא. בין אם אתה צעיר ובין אם אתה ותיק".

סגירת מעגל עם הפועל רמת גן? "זה באמת מקום מיוחד, מקום שגדלתי בו, שיחקתי בו ואימנתי בו. מקום שאני אוהב. אני בטוח שיבוא יום ונסגור מעגל ביחד. אני בטוח שאחזור להפועל רמת גן".

ביום שישי הקרוב (22/10), קבוצות החדשה של יובל נעים תתארח אצל שמשון תל אביב, העולה החדשה לליגה א'. המשחק יתקיים בפתח תקווה (הסינטטי) בשעה 15:15.

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל