תוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE משודרת בכל ערב מ-18:00 עד 20:00. את תוכנית הספורט ניתן לשמוע ברדיו תל אביב (102FM), רדיו חיפה (99.5FM ו-107.5FM), רדיו ירושלים (101FM), רדיו דרום (97FM ו-95.8FM). בנוסף לכל שלל התחנות המכובדות, התוכנית משודרת גם כאן באתר.

והערב בתוכנית הספורט של ישראל נדבר על המשחק בין בני סכנין לבית”ר ירושלים שייערך באצטדיון דוחא ועל יתר משחקי מחזור אמצע השבוע בליגת העל, נעסוק בוונדליזם שביצעו אוהדי מכבי חיפה ביציעי בלומפילד והרחקתה של אחת האוהדות על ידי המועדון מהמגרשים, ונדבר על הזכייה של ליאו מסי בכדור הזהב.

יו”ר חברת אצטדיון סמי עופר, איתמר צ’יז’יק: “צריך להרחיק את המתפרעים לכל החיים”

רגע לפני הדרבי החיפאי, שוחחנו עם מנכ”ל מכבי חיפה לשעבר ויו”ר חברת אצטדיון סמי עופר כיום, איתמר צ’יז’יק, שמחזיק בעמדה ברורה כיצד יש לנהוג לנוכח התפרעויות הקהל הירוק באצטדיון בלומפילד במשחק מול הפועל ת”א. 

מה התחושות לקראת הדרבי החיפאי?
“מסתכל על האצטדיון ומתרגש. כמו שאמרתם יום חמישי, סולד אאוט”.

זה נכון שמכבי חיפה הפך למועדון הגדול ביותר מאז שעבר לאצטדיון?
“עובדתית זה נכון. האצטדיון היה מתוכנן ל-20 אלף איש ואני התעקשתי על 30. הייתי באופ”א ואמרו שאם אני רוצה שיהיה אפשר להפוך אותו לבינלאומי הוא יצטרך להיות עם 30 אלף איש וכך עשיתי. הנוסחה שיצרנו היא שבכל כיסא יהיה ניתן לראות את המשחק ואף אחד לא יסתיר לשני. אני מתחנן לקהל שהאירוע יהיה ספורטיבי, לא היו לאורך ההיסטוריה התפרעויות”.

מה דעתך על האירוע האחרון עם אוהדי מכבי חיפה?
“אירוע מכוער. לדעתי צריכה להיות הרחקה לכל החיים למשחקי כדורגל לאוהדים שנוהגים כך. בכל משחק אנחנו מחליפים 60 כיסאות. הקהל עולה על הכיסאות ואנחנו ממנים את זה”.

יש עוד התנהגות כזאת של אוהדים חוץ מישראל?
“בוודאי. באיטליה יש חוק שאוהדים מסוימים לא יכולים להגיע לאצטדיוני יריבות מסוימות בגלל המתיחות הקיימת. באנגליה יש מפקד ביטחון שהוא אקס משטרה בכיר. מבקש מהאוהדים לבוא וליהנות, מקווה שיהיה משחק כדורגל טוב”.    

בהמשך השיחה עליה גם סגן ניצב חיים אזרד, מפקד תחנת חיפה.

אתה מחכה שיתלוננו או פועל עוד לפני?
”יש כמה אופנים. כשהדבר מתרחש בסמי עופר, כל תלונה שמגיעה למשטרה מטופל. סמי עופר מוקף במצלמות וכשאנחנו קולטים התנהלות לא ראויה אנחנו מעכבים את אותו האוהד בו במקום. כשאני רואה מישהו שעומד להפר את הסדר במהלך המשחק, אני קורא לו עוד לפני כן וגם אם יהיה צורך לעשות זאת גם הפעם, כך יהיה”.

מה זה עוזר אם אתם מהר מאוד משחררים אותם?
”אנחנו אוספים ראיות, וכשיש מספיק ראיות אנחנו מגישים את התיק לבית המשפט. זה מתסכל אבל יש הפרדת רשויות”. 

כמה שוטרים יהיו בדרבי?
“האצטדיון יהיה מלא. בדרך כלל לא מגיעים בין 700 לאלף איש”.

בדרך כלל יש שקט בין הקהלים נכון?
“אנחנו 230 שוטרים. בגלל שהמשחק סולד אאוט אנחנו מעסיקים 50 שוטרי תנועה. לצערי אני רואה משחק אחרי משחק אוהדים שמגיעים ברגע האחרון ויוצרים פקקי ענק בקופות והרבה לחץ. אני יכול להגיד לכם שבמשחק האחרון בקונפרנס ליג מול אוניון ברלין סיכלנו מהר מאוד את מה שהיה ועצרנו אדם אחד”.

מה קרה למדינה שלנו? איך האלימות השתלטה על הכדורגל?
“אני גם לא מבין את זה. אני יכול להגיד שיש עלייה ברף האלימות. אולי זאת הקורונה. אני בחיפה בא לקראת הקהלים ומאפשר להכניס ציוד עידוד אחרי שייבדק. נאשר לאוהדים להיכנס, לשמוח וליהנות מהספורט”. 

אתם מצליחים להשתלט על המצב?
“זה קשה אבל אנחנו משתלטים. כל אדם שהשליך חפץ במהלך משחק ויש לי ראיות נגדו מטופל”.

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל