צרות אצל נבחרת סקוטלנד לפני צמד המשחקים החשובים של הנבחרת, הערב (שבת) מול אלבניה וביום שלישי מול נבחרת ישראל. היריבה בבית הישראלי בליגת האומות סובלת ממכת פציעות ותשעה שחקנים שזומנו לסגל לקראת צמד המשחקים פרשו בשל פציעות, וכמו כן הגיעה לאלבניה רק ביום המשחק, דבר שיצר עצבים אצל שחקני הסגל.

רשימת השחקנים הפצועים כוללת את צ’רלי מאלגרו, מייקי דבלין, קרייג גורדון, קווין מקדונלד, ג’ון מקגין, ג’ון מקלכלין, סטפן אודונל וראיין ג’ק (שזומן לסגל כמחליף לאחד הפצועים ונפצע גם הוא), כאשר הקורבן האחרון היה קיירן טירני, שנאלץ לפרוש אתמול מסגל למשחק מול אלבניה. לתשעה האלה יש להוסיף שלושה שחקנים שכלל לא זומנו בשל פציעות – סטיבן נייסמית’, ג’ון סוטאר ולי גריפית’.

כתוצאה מכך הסקוטים יעלו בסגל חסר מאוד לשני המשחקים. לשם השוואה, מבין 11 השחקנים שפתחו בהרכב ב-0:2 של סקוטלנד על אלבניה לפני קצת יותר מחודשיים, שבעה לא נמצאים הפעם בסגל בגלל פציעות (וכך גם אחד המחליפים הסקוטים באותו משחק).

אלכס מקליש. גשם של פציעות (רויטרס)אלכס מקליש. גשם של פציעות (רויטרס)

ההיעדרויות הרבות גרמו לשמועות בסקוטלנד לפיהן ישנן צרות מאחורי הקלעים בנבחרת של אלכס מקליש וכי שחקנים לא רוצים להיות שם. מקליש אף נשאל על כך במסיבת העיתונאים לפני המשחק מול אלבניה והגיב בעצבים: “אני לא חושב שאני רוצה לענות על שאלה כזו. אני לא מבין למה אתם שואלי את זה. אתם לא חושבים שהם רוצים לשחק עבור סקוטלנד? הם כולם באו, אלא שבאו והלכו – קיירן מאוד רצה לשחק, הגישה שלו הייתה מצוינת אבל הצוות הרפואי ייעץ לו שלא לשחק. ג’ון מקגין מאוד רצה לשחק, אין שום דבר מאחורי זה ואין צורך לשאול שאלות. לצערנו כמה שחקנים נפצעו באותו זמן, כל הפציעות הן פציעות אמיתיות.

גם המגן השמאלי של ליברפול ונבחרת סקוטלנד, אנדי רוברטסון, התייחס לשמועות הללו כשאמר: “אם לדבר בכנות, אני מניח שזה מה שכולם היו מנחשים. קל להגיד את הדברים האלה אם שחקנים עוזבים את הסגל, ואחרי זה לכל עזיבה מאותה נקודה מתייחסים כאילו זו לא באמת פציעה. אבל אני יכול להגיד ממקור ראשון שכולם שהפציעות הן אמיתיות, כל החבר’ה שלא יהיו איתנו, הרוסים לא להיות על הטיסה ואני יודע שהם היו משחקים אם הם היו יכולים. החבר’ה שנאלצו לעזוב לא יהיו איתנו אבל הם יעודדו מהבית.

אנדי רוברטסון מאוכזב (רויטרס)אנדי רוברטסון מאוכזב (רויטרס)

כן, זה יהיה הרכב לא מנוסה בהתאם לנסיבות, אבל יש לי ביטחון בחבר’ה. כולם מוכנים למשימה. לא היה לנו מזל, אבל עדיין יש לנו איכות בסגל ואנחנו חייבים להאמין שהקבוצה שהמאמן יציב על המגרש תהיה חזקה מספיק. כולם צריכים להיות מרוכזים ב-100% במאה שהם עושים. יש לנו סגל מספיק גדול, ואנחנו מאמינים שאנחנו יכולים להשיג את התוצאות, נצא לשם ונוכיח שאנחנו יכולים לנצח, נוכיח למבקרים שלנו שהם טועים ונראה את האיכות שלנו, אני מקווה שנוכל לעשות את זה ואז כולם יהיו מאחורינו ביום שלישי”, סיכם רוברטסון.

בתוך כך, הנבחרת הסקוטית נחתה באלבניה פחות מ-24 שעות לפני תחילת המשחק הגורלי שלה, כאשר מי שדיבר על כך בתקשורת הבריטית ולמעשה רק הוסיף אש למדורה הגם ככה גדולה של נבחרתו הוא סקוט מקדולנד, שאמר: “זה פשוט טירוף להגיע רק ביום המשחק, נותנים לשחקנים תירוצים עוד לפני שהמשחק התחיל. חבל שהם לא הגיעו קודם, זה היה נותן להם אפשרות להתאמן יותר”.