נבחרת הנשים של ישראל בכדורגל נערכת לקראת מוקדמות מונדיאל 2023 וערכה היום (שלישי) את מסיבת העיתונאים הרשמית לקראת פתיחת הקמפיין. הנבחרת בכחול-לבן, שובצה בבית ח’ המאתגר, בו תפגוש נבחרות מענקיות היבשת בהן גרמניה, פורטוגל, סרביה, טורקיה ובולגריה.

מאמן הנבחרת, גילי לנדאו, פתח בדברים: “שלום לכולם. ‘האמונות שלכן הופכות למחשבות שלכן, המחשבות שלכן הופכות למילים שלכן, המילים הופכות לפעולות, הפעולות הופכות להרגלים, ההרגלים לערכים, הערכים לגורל, מחשבה יוצרת מציאות’. אלו היו משפטי הפתיחה שאמרתי כאשר פגשתי את הבנות בפעם הראשונה לפני חודש וחצי, ומאז היינו כולנו מאוחדים וחדורי מטרה, לקראת בית שמכיל נבחרות חזקות מאוד המדורגות גבוה בעולם”.

מסע"ת נבחרת הנשים בכדורגל לקראת המונדיאל

“עבדנו קשה בהכנה, אומנם בשל הקורונה לא קיימנו משחקים בין-לאומיים, אבל אנחנו דרוכים לקראת המשחק הראשון נגד פורטוגל בראשון לציון ומחכים לקהל שיבוא ויעודד את הנבחרת לקראת פתיחת הקמפיין. ההכנה האופטימלית זה לקיים משחקי ידידות, רצינו וזה היה בלתי אפשרי, ניסינו לארגן אבל הקורונה וההגבלות לא איפשרו משהו, זה היה מנת חלקנו וגם מנת חלקן של שאר הנבחרות ושדיננו כדינן. במסגרת התנאים שקיבלנו עשינו את כל מה שיכולנו”.

“אנחנו חושבים רק על הטוב. בכדורגל אתה טוב כמו המשחק האחרון שלך ומאז שקיבלתי את השרביט, שבאופן אישי זה ריגש אותי מאוד, הייתי קפטן בכל הנבחרות הצעירות ולהוביל את נבחרת הנשים זה אתגר בלתי רגיל, יען כי כדורגל הנשים בעולם מתקדם ואי אפשר לעצור את ההתפתחות שלו, והאתגר לחזור לאמן את הנבחרת ולייצג את המדינה בהחלט מרגש אותי. מהרגע הראשון החלטנו שאנחנו מפסיקים להיות מוכתבים בלבד, ומנסים לקחת את החוזקות ולהביא למגרש את הכישרון שקיים בנבחרת הזו. אנחנו נכנסים לבית קשה אבל מסתכלים לכולן בלבן של העיניים, יחד עם זאת נצטרך להיות ריאלים כשאנחנו פוגשים נבחרות מהטופ העולמי כמו גרמניה ופורטוגל”.

גילי לנדאו (נעם מורנו)גילי לנדאו (נעם מורנו)

הליגיונריות והשיפור ברמת הסגל: “בנבחרת הגברים אתה פוגש את הלגיונרים כמה ימים לפני המשחק והם עושים יחד את ההכנה, יש לגיונריות שהגיעו ברכבת אווירית היום ואתמול, ההכנה העיקרית זה עד יום שבת, שיש חמישה אימונים. יציאה של שחקניות לשחק בחו”ל יכולה לשפר אותנו, יש גם כמה בנות שעלו מנבחרת הנוער, יש פה כמה בנות מוכשרות, הרמה השתפרה ויש תחרות רבה על ההרכב”.

השאיפות מול הנבחרות החזקות: “פורטוגל שיחקה מול ארה”ב והפסידה רק 0:1, שאני לא צריך להסביר מה זה אומר. מניסיוני כמאמן, אומנם בחצר הפרטית שלנו מה שנקרא, הרבה פעמים עשיתי תוצאות עם קבוצות בתקציב נמוך, ניצחנו מועדונים עם 80-100 מיליון וגם עכשיו ננסה לעשות סנסציה. המטרה להשתפר בדירוג ולהתקדם, יש לנו מאגר שחקניות מוכשרות שמסוגלות לעשות זאת”.

גילי לנדאו ונועה סלימהוגיץ (נעם מורנו)גילי לנדאו ונועה סלימהוגיץ (נעם מורנו)

המינוי שלו כמחליף זמני עד הגעת המנהלת המקצועית: “מבחינתי כל יום שאני מאמן את נבחרת ישראל, זאת תחושה של שליחות. אני מסתכל כאן ועכשיו, כשזומנתי לוועדת האיתור הראשונה והשנייה, הצגתי את הפילוסופיה שלי ואת דעתי על קידום כדורגל הנשים בארץ, אני אצטט פה דברים שאמרו לי, שרואים בי אדם עם ידע ובעל יכולת להביא את הידע ועם אישיות כמו שהם מבקשים. אני נהנה ממה שאני עושה, לא רואה את עצמי כסותם או פקק עד שתבוא מאמנת אחרת”.

המאמן נשאל לגבי הפרסום על בקשתו להישאר בנבחרת לאורך זמן והגיב: “לא ביקשתי כלום אני מאמן הנבחרת הבוגרת ואני חושב שלא נכון במסיבת העיתונאים להתייחס לדברים עלומים”.

גילי לנדאו וקארין סנדל (נעם מורנו)גילי לנדאו וקארין סנדל (נעם מורנו)

קפטנית הנבחרת, קארין סנדל, התייחסה לשביתת השחקניות והשיחות עם ההתאחדות ואמרה: “יש שיח מאוד חיובי עם ההתאחדות, זה מאחורינו. אנחנו מסתכלות רק על המשחק קדימה. קיבלנו כל מה שביקשנו, עכשיו הפנים למשחק וזה הדבר היחיד שמעניין כרגע. השיח חיובי ויש הערכה והבנה הדדית. בשיח בינינו ליוסי שרעבי וגם גילי שביקש את אותן בקשות, הבנו שהייתה בעיית תקשורת שגושרה בפגישה בארבע עיניים”.

המינוי של גילי לנדאו במקום המאמנת הזרה: “לא הייתה אכזבה. לגילי יש רקורד וותיק, היה דיבור על זרה, אבל הניסיון של גילי מאוד משמעותי עבורנו. הוא הצליח לייצר סגל של שחקניות שיש להן מה להביא, יש תחרות בין הרבה שחקניות שיכולות פתוח בהרכב. אני מאוד אופטימית”.

קארין סנדל (נעם מורנו)קארין סנדל (נעם מורנו)

איך מתרוממות אחרי התבוסה לאיטליה: “ה-12:0 היה המשחק הכי קשה מבחינתי בקריירה, לא קל לשכוח את זה, אבל הקמפיין חדש ואנחנו לא מחזירות את הראש אחורה, אנחנו לקראת המשחק הראשון, יש רוחות חדשות של שינוי וסגל אחר לגמרי. אני אגיד שוב שאני אופטימית להמשך”.

האפליה כלפי כדורגל הנשים בישראל: “אני חושבת שאפשר לראות שיש כיוון חיובי ומצאנו אוזן קשבת. יש היום רוחות של שינוי והרבה יותר חיוביות וזה כבר נשמע אחרת. אבל האפליה הייתה הרבה שנים ועכשיו צריך לתקן”.

גילי לנדאו וקארין סנדל (נעם מורנו)גילי לנדאו וקארין סנדל (נעם מורנו)

נועה סלימהוגיץ אמרה: “אנחנו מאוד אופטימיות. יש צוות חדש ושחקניות חדשות, הכול שונה ושונה חיובי. יש תחושה שהשינוי באמת יקדם אותנו, הצעירות מאמינות שהן יכולות ורוצות לחדש. הוותיקות והצוות מאוד תומכים ומקדמים ודוחפים אותנו כלפי מעלה. אנחנו מאוד אופטימיות ומחכות להתחיל את הקמפיין”.

גילי לנדאו ונועה סלימהוגיץ (נעם מורנו)גילי לנדאו ונועה סלימהוגיץ (נעם מורנו)