כחצי שנה לאחר שארזה מזוודות והמריאה לקייב בכדי להיות לצד בן זוגה, כוכב שחטאר דונייצק האוקראינית ונבחרת ישראל, מנור סולומון, דנה וושינה בת ה-21 חשפה השבוע בפוסט אמיץ ומרגש את הקשיים שלה כבחורה צעירה במדינה זרה.

“לאחרונה עוברת עליי תקופה לא קלה, תקופה שלדעתי רוב בני גילי חווים”, כתב דנה באותו הפוסט. “אני בן אדם שמאז ומתמיד רגיל להיות בתנועה, לא יכולה לעמוד במקום. חייבת להספיק לעשות הכל. ואז, לראשונה בחיים אחרי הצבא, אני בלי מסגרת, נוסיף לזה קורונה וגם מעבר לחו”ל. בקיצור, תקופה שהיא מאתגרת בפני עצמה. פה בקייב, רחוק מכולם יש לי כל כך הרבה זמן לבד. לטוב ולרע, לעשות דברים שאני אוהבת ודברים שעושים לי טוב, אבל פתאום נהיה בחיים שלי איזשהו שקט. שיש שקט, יש זמן לחשוב. מחשבות שהובילו אותי לחוסר שקט שהשפיע עליי, ממש. המון שאלות של מה ללמוד? מה לעשות? ועוד”.

כעת, אחרי ששפכה את ליבה ובעוד מנור פותח את עונת 2021/22 בליגה האוקראינית על רקע הדיווחים על עניין מצד ארסנל האנגלית וקבוצות נוספות, דנה וושינה התפנתה לראיון מיוחד ל-ONE ופתחה את הלב כאשר סיפרה על החוויות האישיות שלה לצד מנור, על ההקרבה וכמו כן, על העתיד ברקע השמועות.

דנה וושינה ומנור סולומון (אינסטגרם)דנה וושינה ומנור סולומון (אינסטגרם)

כתבת פוסט אמיץ, שלא כל אחת היית כותבת, מבחוץ כולם חושבים שהכול זוהר, מה הביא אותך לכתוב ולשתף את כולם?
“מה שגרם לי לשתף את הפוסט הוא באמת הידיעה שיש המון צעירים בגילי ויותר גדולים שעוברים את אותו משבר. המטרה של הפוסט הייתה להראות שזה בסדר וטבעי לדבר על התקופה הזו ולא לפחד ממנה. ידעתי שהמון אנשים יזדהו עם הפוסט ורציתי לשפר את ההרגשה שלהם ולהראות שזה בסדר גם להרגיש ככה. גם כשעוברים תקופות פחות טובות, זה בסדר לדבר על זה ולהראות גם את הצדדים הפחות זוהרים”.

את בסך הכול בחורה צעירה, השתחררת מהצבא ואז מצאת את עצמך נוסעת לאוקראינה לחיות לצד בן זוגך. זה בטח דבר לא קל מעבר בגיל כזה, למדינה חדשה, שפה לא מוכרת ומנטליות אחרת.
“מהרגע שמנור עבר לאוקראינה, ידענו שאנחנו עוברים הכל ביחד וחיכינו שאסיים את השירות הצבאי שלי. מצד אחד, זה ממש לא היה קל ועדיין לא תמיד קל. להיות רחוקה מהמשפחה והחברים, שפה זרה ומנטליות שונה לגמרי, כל דבר קטן הופך למורכב יותר. מצד שני, אני שלמה לגמרי עם המעבר. טוב לנו ביחד כאן וזה שווה הכל. תמיד מזכירה לעצמי שזו חוויה אחת גדולה וליהנות מהרגע, קייב באמת עיר מדהימה”.

מנור סולומון (האתר הרשמי של שחטאר דונייצק)מנור סולומון (האתר הרשמי של שחטאר דונייצק)

בגלל הגיל הצעיר שלכם לא יצא לכם לגור לפני כן ביחד. איך את מוצאת את עצמך בסיטואציה החדשה? מה עובר עלייך, הלבטים, מה טוב ומה פחות?
“אז נכון אנחנו מאוד צעירים ולא יצא לנו לגור ביחד לפני, זה להתרגל לסיטואציה חדשה שזה רק שנינו ואנחנו צריכים לדאוג להכל בבית, כבר אין את ההורים בתמונה. אנחנו ממש נהנים ביחד וזה בול כמו שחלמתי שיהיה. אז כמובן שגם חלק מהזמן מנור לא נמצא בבית. אימונים, משחקים וכו’. פתאום יש לי המון זמן לבד, משהו שלא הייתי רגילה אליו לפני. בזמן הזה אני עושה דברים שאני אוהבת כמו להתאמן, לבשל, להסתובב ולהכיר את האזור. ברור שגם יש בדידות מסוימת, אבל אני בקשר כל הזמן עם המשפחה, החברות”.

כמה צריך להקריב למען בן הזוג בקשר שכזה?
“יש הקרבה מאוד גדולה למען בן הזוג. עצם זה שאני גרה כאן בקייב ולא בארץ, לקחת בחשבון שכל מה שקשור לכדורגל זה תמיד לפני, גם אם מתאים לך וגם אם לא. כמובן שאני יודעת שאני מקריבה אבל זה לא מרגיש ככה, אני יודעת שמנור עושה הכל בשבילי ובשביל שאהיה מאושרת כמו שאני אעשה הכל בשבילו”.

דנה וושינה (אינסטגרם)דנה וושינה (אינסטגרם)

מה כעת התכניות שלך, איפה את רואה את עצמך עוד שנתיים-שלוש?
“בקרוב אני אמורה להתחיל תואר בתקשורת ויחסים בינלאומיים. קצת קשה לענות על השאלה של איפה אני רואה את עצמי עוד שנתיים-שלוש, כי אני אפילו לא יודעת באיזה מדינה נגור. אבל רוצה להאמין שקודם כל מאושרת ובאמצע התואר ומקווה שארגיש שאני מגשימה את עצמי לא משנה היכן נהיה”.

יש לך חברות שהן בנות זוג של שחקנים אחרים בקבוצה?
”זה פחות רלוונטי. חצי מהשחקנים אוקראינים, חצי מהשחקנים ברזילאים והנשים פחות יודעות אנגלית אז אין כל כך איך לתקשר”.

מנור סולומון (האתר הרשמי של שחטאר דונייצק)מנור סולומון (האתר הרשמי של שחטאר דונייצק)

בטוח שיש גם מתח לא קל, כאשר בצדק מנור רוצה להתקדם בקריירה שלו לאנגליה, הקבוצה שלו דורשת סכומי עתק ודוחה כל פעם הצעות עליו. אתם מדברים על זה?
“מנור נמצא במקום מצוין היום והוא מרוצה מאוד מהקבוצה ומהמאמן, יש ממנו ציפיות מאוד גבוהות, ובצדק”.

אז העונה הוא בוודאות יישאר בשחטאר?
“אי אפשר לדעת”

דנה וושינה (אינסטגרם)דנה וושינה (אינסטגרם)

איך מנור כבן זוג, עוזר בבית?
”עוזר, רק צריך להזכיר לו לפעמים, אבל מנור בן זוג מדהים והחבר הכי טוב הוא אחראי בעיקר על לפנות כלים לשים במדיח ולהוריד זבל”.

בעקבות המעבר למדת לבשל?
“תמיד אהבתי לבשל ועניין אותי לדעת יותר, אבל בארץ לא תמיד הייתי צריכה כי לא גרתי לבד. אז כמובן שכאן אני מבשלת יותר ואוהבת להכין דברים חדשים”.

ליאל עבדה עבר לסקוטלנד, גם בחור צעיר עם בת זוג, יש לך איזה טיפ בשבילם?
”שיהנו ושיהיה להם מלא בהצלחה”.

כך נגמר הקרב: ברקו נגד פטר פלצ'יק בג׳ודו