מועדון הפאר הספרדי, ויאריאל, הודיע היום (חמישי) על שותפות רשמית מיוחדת מסוגה, עם מועדון הכדורגל לנשים בעמק חפר, על מנת לבסס אקדמיה ייחודית לכדורגלניות בגילאי 8 עד 19.

הבנות תקבלנה הזדמנות להתאמן על בסיס מתודולוגיה של קבוצת כדורגל מובילה באירופה, וכן הזדמנות להתאמן ולשחק עם קבוצת כדורגל הנשים הספרדית. האקדמיות של ויאריאל פרוסות ברחבי העולם ובין היתר גם בארה”ב, קנדה, מקסיקו, בוליביה, רוסיה, אוסטרליה, יפן, דרום קוריאה ועתה גם בישראל.

מנהל אקדמיית ‘ויאריאל ישראל’ אברתי אברהמי אמר: "השותפות עם מועדון כדורגל מוביל כדוגמת ויאריאל מאפשר לשחקניות הצעירות שלנו גישה מיידית לידע ולשיטה המבוססת על שנים של מחקר והתנסות על המגרש. אנו שואפים לאמץ כמה שיותר מהשיטה ומהערכים של ויאריאל ולעשות שימוש בכלים שהשותפות תאפשר לנו”.

אברהמי, שביקר בוויאריאל במהלך חודש מאי, הוסיף: "השותפות הזו משנה את כללי המשחק לא רק במועדון הכדורגל בעמק חפר אלא בישראל בכלל. ההזדמנות להתפתח כשחקנית באותו אופן שמתפתחת שחקנית בוויאריאל, היא זכות שלא הייתה לאף שחקנית בישראל עד היום".

שחקניות עמק חפר (שחר גרוס)שחקניות עמק חפר (שחר גרוס)

בנוסף, אברתי ממועדון כדורגל מכבי בנות עמק חפר סיפר ל-ONE: "ויאריאל יקבלו הקיץ 2 שחקניות שלנו, המודל בכדורגל נשים הוא לפתח, להכשיר ולשלוח שחקניות לחו"ל, אבל בניגוד לגברים אין פירות לקצור. בנשים לא משקיעים, לא לוקחים אותנו ברצינות, אולי עכשיו כשיהיו שחקניות בליגות בכירות יתחילו לשדר. כמו ששחר פאר וירדן ג'רבי עשו בטניס ובג'ודו, אני רוצה ומקווה שיהיה עכשיו אצלנו, יש לנו ילדות מוכשרות מאוד שיכולות וצריכות להתקדם".

עוד הוסיף: "נסעתי בעולם ונפגשתי עם מועדונים גדולים, צ'לסי אתלטיקו מדריד, צ'רלטון מליגת המשנה באנגליה, ניסיתי להתחבר ודווקא לה ליגה, ו-ויאריאל הסכימו לשת"פ הזה. הם ראו בנו מועדון דומה, מעיירה קטנה עם מספר תושבים קטן. אחרי שהם פגשו את מכבי ת"א ועלה הרעיון של שיתוף פעולה הסכמנו ללכת עם זה עד הסוף. עכשיו זה רק מתחיל וחובת ההוכחה עלינו, נרצה לפתוח עוד בתי ספר ואקדמיות". 

"השנה בעזרת ראש המועצה ד"ר גלית שאולי נפתח אקדמיה בבית הספר התיכון האזורי, לשחקניות יהיו אימונים בוקר, ארוחת צהריים, מרכז למידה, מערכת מקצועיות עם פסיכולוג ספורט, הסעות, שיעורי בית והכול. מכללת רופין נותנת לנו סטודנטים שיעזרו במרכז הלמידה. יש הרבה מועדוני נשים שעושים עבודה מדהימה ואנחנו מנסים להרים את הענף עוד יותר, קשה למצוא שחקנית ישראלית שתבוא למועדון, מי שטובה יוצאת לחו"ל, קולג', אירופה או פורשות מהענף”.

“אני מאמין שעם השקעה נכונה אפשר לשמור את הדרייב לדור של הצעירות. הילד הקטן חולם לשחק באירופה ורואה את השחקנים הישראלים ולילדה אין את מי לראות. החיבור כאן הוא בשביל דור העתיד ולנסות לייצר ענף מתפקד. השחקניות הטובות הולכות לאיבוד, אין מאגר גדול כי בגיל נערות, או בצבא הן פורשות. נגמר להן החלום, אין לאן להתקדם והן ממצות אותו מוקדם".

אברתי התייחס גם לכוכבות הבולטות של הקבוצה, קורל חזן, ששיחקה עונה אחת בלבד בקבוצה וסיפר כי יש לה הצעות דווקא מליגות אחרות: "היא עשתה ריאליטי באנגליה בשם ULTIMATE GOAL, ראו אותה שם הכיוון שלה הוא אנגליה, אולי אפילו מנצ’סטר סיטי אבל יש בעיות בירוקרטיות בליגה ואם לא תעבור לשם, היא כנראה תצא לוויאריאל. אני יכול לספר עוד משהו – אם השת"פ הזה היה מתרחש קודם, גם נועה סלימהוג'יץ שגדלה אצלנו לא הייתה פה מזמן. יש פה שחקניות מוכשרות מאוד שיכולות עכשיו לצאת לאירופה דרכינו".

לשחקניות ב’ויאריאל ישראל’ שבמהלך העונה תפגנה כישורי אימון ומשחק גבוהים מאוד, לצד התנהגות וערכים הולמים תינתן ההזדמנות להתאמן באקדמיה בספרד, שהיא אחת מאקדמיות הכדורגל המובילות במדינה. הן תוכלנה להשתתף באימונים, לפגוש שחקנים מקצועיים ולהתאמן עם נבחרות מובילות באקדמיה.

וזה אלוף העולם בשבירת חלונות של מכוניות